Noční počůrávání u 4letého

4725
18.6.13 10:06

Noční počůrávání u 4letého

Obracím se na vás s prosbou o zkušenost. 4letý syn je od 23 měsíců bez plen, během dalších 2-3 týdnů se přestal počůrávat i v noci, plínku na noc jsme dávali ještě asi 3 měsíce pro jistotu, bývalala už ráno suchá, pak si sám řekl, že ji nechce a od té doby byl bez plínek i na noc. Nehody se nestávaly, jen opravdu výjimečně a to spíš mou chybou (moc melounu před spaním na dovolené apod.) A teď najednou ve 4 letech se začal počůrávat. Když to byla sem tam nehoda 1-2× měsíčně, no dobrý..stane se. Ale teď se mi počůrá i 3× z pěti nocí. Máte někdo podobnou zkušenost? Je to běžné (četla jsem cosi o vývoji tvrdého spánku mezi 3.-5. rokem) nebo mám hledat nějakou psychickou příčinu? Jinak samozřejmě, že hlídám, aby se večer nenapil. Čůrá před koupáním a pak cca za 1/2-3/4 hoďky těsně před spaním znova.. Nosím ho teď kolem půlnoci v polospánku na záchod, aby se vyčůral, pak je bez nehod.. Ale zneklidňuje mně, kde se to tak najednou objevilo.. :nevim: Děkuju za příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
18.6.13 10:36

Nedošlo k nějakým změnám? Jakýmkoliv, které dospělý zvládne (stěhování, hádky, školka, prostě cokoliv).. občas takhle děti reagují :think: jinak spíš vydržet, hlavně netrestat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
18.6.13 10:52

@martina.se, všechny velké změny od září/října..školka, sourozenec, kroužky :nevim: Pořád se něco děje, to je jasné.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
18.6.13 10:59

Noční pomočování, neboli enuresis nocturna může být jak primární, tak sekundární. U tebe to vypadá spíš na tu druhou variantu, což znamená, že už se nepočůrával a po nějaké době opět začal. Je dobré si o tom přečíst, na internetu je spousta článků, než aby tady někdo spekuloval, proč to tak je :nevim: Ale pokud je to sekundární, tak to opravdu spíš vypadá, že to je z nějaké psychické pŕíćiny, např. nástup do školky, nebo všeobecné zména prostředí, rozvod rodičů, úmrtí v rodině a tak. Já mám osobní zkušenost se synem, ale ten trpěl tou první variantou, zkrátka se počůrával stále, i když časové úseky bez počůrání se postupně prodlužovaly, ale definitivně ho to přešlo až v 10 letech, teď jsme už rok bez nehody :palec: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2724
18.6.13 11:53

My to měli s mladší podobné. Přes den bez plen asi od roka, v noci někdy jo, někdy ne, dlouho nic, pak zase každou noc až do skoro 4,5 let. Zkoušeli jsme navečer nepít, budit na čůrání, sama si uvědomovala, že je to zvláštní, ale nic jsme nenadělali. Tak jsme převlíkali postel a někdy dávali plínu a čekali. A dočkali se, ze dne na den sucho a trvá to už skoro dva roky, nehody za tu dobu asi 3.
Pediatra se trochu divila (dcera je jinak spíš rychlík a šikula), ale řekla že by počkala do 6 let a pak nás doporučila na urologii ať začnou bádat tam. Až tam do nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
18.6.13 21:43

@BaraF, děkuju..snad to i u nás bude ten případ, že jak samo se to objevilo, tak to zase i zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
9.10.13 15:58

No také řešíme tenhl problém. Malá vydrží klidně i 14 dní v suchu a pak najednou se počůrá a to i několik dní za sebou :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6379
9.10.13 16:12

Líbí se mi doporučení pediatričky čekat do 6 let :oops:
Malej má 3,5 roku a plinku na noc má pořád, bývala suchá, počural se tak jednou za 2-3 týdny, nechávala jsem mu ji jen pro jistotu. A teď je to tak ob den nebo ob dva. Je fakt, že těsně před spaním vypije 400-600ml kakaa, ale to dělal vždycky a uměl to vydržet - teď už ne. Připadne mi, že se ani nesnaží. Ráno když mu řeknu že má mokrou plinku (nevyčítám jen konstatuju) tak to vehementně popírá a zcela zjevné neguje. Nechci na to moc upozorňovat ale taky si s tím moc nevím rady a neřeknu mu že je suchá když není. Bráchovy děti měly plinku na noc do 6-8 let a byli jsme z toho všichni na nervy že je to úchylný… tak asi budu muset přehodnoti názor. Prý to tak teď u dětí bývá, klidně do 4 let :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
9.10.13 16:15

@iva2009 No malá má 4 roky a všichni kolem nás už plínku nemají :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
9.10.13 16:18
@kissi píše:
No také řešíme tenhl problém. Malá vydrží klidně i 14 dní v suchu a pak najednou se počůrá a to i několik dní za sebou :-(

Máme to taky tak..Žádné změny se u nás neodehráli..Já jsem o tom mluvila i s doktorem a řekl mi, že je to v tomto věku normální, že se sem tam počurá.. Říkal, že máme dojít pokud by se to nějak rapidně zhoršilo, že by mohl být problém zdravotní např. ledviny nebo močový měchýř..
Jinak se noční pomočování řeší až tak okolo 5 roku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
9.10.13 16:21
@iva2009 píše:
Malej má 3,5 roku a plinku na noc má pořád, bývala suchá, počural se tak jednou za 2-3 týdny, nechávala jsem mu ji jen pro jistotu. A teď je to tak ob den nebo ob dva. Je fakt, že těsně před spaním vypije 400-600ml kakaa, ale to dělal vždycky a uměl to vydržet - teď už ne. Připadne mi, že se ani nesnaží. Ráno když mu řeknu že má mokrou plinku (nevyčítám jen konstatuju) tak to vehementně popírá a zcela zjevné neguje. Nechci na to moc upozorňovat ale taky si s tím moc nevím rady a neřeknu mu že je suchá když není. Bráchovy děti měly plinku na noc do 6-8 let a byli jsme z toho všichni na nervy že je to úchylný… tak asi budu muset přehodnoti názor. Prý to tak teď u dětí bývá, klidně do 4 let :nevim:

Podívej, kamarádčin synek měl plínku na noc do 4 let..Pořád čekala, že bude suchá, ale to by se nedočkala..Měli jsme to samé..Náš malý taky večer dost pije, už od narození..Ve třech letech měl do rána plenku totálně pročůranou, tak jsem mu ji prostě vzala a už nikdy nedala..Nečekala jsem, že by to tak krásně zvládl, ale jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
9.10.13 16:42

Staršímu prckovi jsme přestali dávat plínu na noc kousek předčtvrtejma narozeninama… Ale až nedávno se začal v noci budit, když se mu chce čůrat (předtím to vydržel až do rána a bylo pár nehod), když to beru zpětně, mlhla jsem počkat, dokud se nezačal budit, mohli jsme si ušetřit počůranou postel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25559
9.10.13 17:51

Dcera neměla nikdy suchou plínku, až do 4,5 roku. Pak jednoho dne řekla, že to říkala ve školce a děti se jí smály a že už plínku nechce. A od té doby, cca 1 a půl měsíce, je bez nehody 8o
Doktorka to chtěla začít řešit až po pátých narozeninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
29.6.14 23:32
@iva2009 píše:
Malej má 3,5 roku a plinku na noc má pořád, bývala suchá, počural se tak jednou za 2-3 týdny, nechávala jsem mu ji jen pro jistotu. A teď je to tak ob den nebo ob dva. Je fakt, že těsně před spaním vypije 400-600ml kakaa, ale to dělal vždycky a uměl to vydržet - teď už ne. Připadne mi, že se ani nesnaží. Ráno když mu řeknu že má mokrou plinku (nevyčítám jen konstatuju) tak to vehementně popírá a zcela zjevné neguje. Nechci na to moc upozorňovat ale taky si s tím moc nevím rady a neřeknu mu že je suchá když není. Bráchovy děti měly plinku na noc do 6-8 let a byli jsme z toho všichni na nervy že je to úchylný… tak asi budu muset přehodnoti názor. Prý to tak teď u dětí bývá, klidně do 4 let :nevim:

tak já mám 4 letáka a válčíme s nocí taky. Ted začíná být suchý, ale je schopný se počůrůt i v denním spánku. Pak jen sundá plínku a konstatuje, že se počůral, někdy mám pocit, že z toho má legraci a jde si ji vyhodit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat