Noční počůrávání u 5 a půl letého dítěte

1690
28.5.16 09:51

noční počůrávání u 5ti a půl letého dítěte

Maminky, prosím poraďte! Mám 5ti a půl letou dcerku, která se stále „nepravidelně“ počůrává. Přes den je vše v pořádku, ale v noci jí to prostě nevzbudí a pustí to do postele, k tomu ani tohle jí nevzbudí a spí v tom klidně dál! :( Samozřejmě mě to štve, zkoušeli jsme domlouvat, před spaním jí dáváme vyčůrat, bez úspěchu! Už si s tím nevím rady… :oops: I přes den když se jí začne chtít čůrat, tak mi přijde, že taky strašně málo vydrží a když nejde okamžitě, tak se počůrá… :nevim: Nesetkali jste se s tím některá, nebo nevíte čím by to mohlo být, na koho se obrátit? Zatím jsme byli pouze na vyšetření moči, aby jsme vyloučili tuhle příčinu a tam je vše v pořádku, ani žádná nová rodinná situace, která by to mohla způsobit, nenastala… Děkuji všem za rady!!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9642
28.5.16 09:56

@Lucy_VM A počurává se stále nebo to začalo znovu? Vím že naše Dr. mluvila o vyšetření moči (což jste podstoupili) a pak ultrazvukové vyšetření jako druhý krok. Co na to vaše Dr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.16 09:57

Zkoušeli jste jí domlouvat??? To myslíš vážně??? Radila ses se svojí mudrou??? Protože, pokud není nemocná a přes den normálně vydrží, tak prostě spí, tak tvrdě, že jí to nevzbudí, Mudra mi to vysvětlovala tak, že až dozraje mozek, přestane to, měla pravdu, přestalo to ze dne na den, my jsme budili i v noci na vyčůrání, ale spala jak špalek, sice se vyčůrala, ale Mudra mi řekla, že pokud není vzbuzená, což nebyla, tak je to naprosto k ničemu a měla pravdu, dneska se normálně v noci vzbudí, skočí si sama na záchod a jde zase spinkat..díky za zachování anonymu

• Nahlásit
  • Citovat
1690
28.5.16 10:04

Veve79: Je pravda že poslední dobou je to častěji, ale nikdy to úplně nezmizelo, vždy se tak 1× za měsíc počůrala… :nevim:

Anonym:Chtěli jsme po doktorce zatím pouze to vyšetření moče, o dalších postupech jsme se ještě neradili… Kdy to u vás přestalo, v kolika letech jestli se můžu zeptat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9642
28.5.16 10:19

@Lucy_VM Jak často je to teď? Jinak, naše dcera k tomu musela dospět sama.. ale ona má teprve 3. Měsíc po 3. narozeninách jsem ještě u Dr. hlásila, že má na noc pleny, takže mluvila o postupu co by navrhovala, kdyby se to do 4 let nespravilo. No a dcera si asi po 14 dnech sama řekla, že plenu nechce a od té doby se buď sama v noci vzbudí a nebo vydrží do rána. A to spala vždy šíleně tvrdě, takže když mi někdo doporučoval, že ji mám v noci budit a dávat vyčurat, na to jsem nepřistoupila, je to naprosto kontraproduktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
28.5.16 10:37

My jsme se ve škole (pedagogika, psyhcologie) učili, že počůrávání u dětí kolem těch 5 let a více je zpravidla původu psychického… tedy počůrávání = nějaké obavy z něčeho, neklid, rozrušenost, strach z něčeho, prostě něco psychického, co by se mělo udělat je si s tím dítětem pořádně promluvit, jestli ho něco trápí a tak ;-)
PS: nemusí to být vůbec nic závažného, děti dokáží trápit i úplné maličkosti, takže asi tak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
28.5.16 11:12

Ahoj :mavam: resime stejný problém u naseho 5 leteho chlapa :mrgreen: Máme po vyšetření moči, krve i ultrazvuk a všechno v pořádku, takze proste cekame az uzraje nervova soustava :mrgreen: neda se to ovlivnit ani naučit. Proste to prijde. Hlavne tim malou nestresovat… nas malej to potom nese těžce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.16 11:38

@Lucy_VM našemu je 5 a počůrá se skoro každou noc. Zkoušela jsem dávat v noci čůrat, ale stejně se počůrá. Někdy klidně ve 22:00. Odpoledne omezujeme pití, ale i tak vypije maximálně 500 ml za den a stejně to v noci pustí.
Při denním se občas taky ještě počůrá, ale to je tak 1× do měsíce.
Přes den nemá plínu od 1,5 roku. Čeká nás na podzim kolečko, ale nečekám, že se něco prokáže. Podle naší doktorky se to prostě stává a některým dětem to déle trvá. Máme vydržet až dozraje CNS. Pak se to dá řešit léky, ale to mi přijde zbytečné.
No a jen tak mimo, my se s chlapem počůrávali v noci taky dlouho - do 5 a 8 let…
@Sova Klára ale to je u dětí, které se začaly znovu počůrávat. Pokud to nevymizelo, tak to je nedozrálou CNS.

• Nahlásit
  • Citovat
704
28.5.16 12:41

Měla jsem bratranka který se pocuraval taky skoro do šesti let. Jak rikas spal a nevzbudil se. Jinak přes den ok. Taky litali po dr atd až nakonec dostal takovej přístroj, to měl někde nahoře na pyzanku přidělanou maličkou krabičku a od té vedl drátek až do pleny, v plene to bylo někde zastrčené a jakmile začal čurat -resp. to ucítilo vlhko, tak to začalo houkat, nebo zvuky jako budík či tak něco. A jeho to vzbudilo a vyčural se už normálně. A opravdu mu to pomohlo. Pamatuju si to protože jsme spolu spali v posteli u babičky a ja mu právě s tím pomáhala. Nevím jestli se to praktikuje běžne, jinde jsem o tom neslyšela.

A omlouvám se ze píšu jak Tatar, pisu na mobilu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
28.5.16 12:41

Taky jsem to řešila u syna, 5.let. Doktorka mi řekla, že to nevnímá a, že to ještě nevadi ale já z toho byla hotová. Budila jsem ho třeba čtyřikrát v noci, byl to boj ale už přes měsíc bez nehody :pankac: Vždy před spaním ho dám vyčůrat, potom když jdu spát já a do rána už vydrží :) Žádný stres, to přejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1690
9.6.16 14:43

Děkuji holky za všechny názory, hned je mi líp, když vidím že v tom nejsem sama! :) Tak my máme za sebou kolečko vyšetření a vše je v pořádku. Doktorka si myslí že to může být psychického původu z hospitalizace. Ležela se zápalem plic v nemocnici než to začalo, ale tam bylo ještě všechno v pohodě, sice tam byla s tatínkem, protože já mladší dcerku kojím, ale počůrávat se začala až doma. A prý to na někoho může působit takhle negativně, že se začne počůrávat atd. A máme tomu dát čas, prý to samo vymizí, žádnou další léčbu by naenavrhovala! No a teď jsem koupila velké pleny a začala jí to na noc dávat, protože už mě nebavilo to pořád převlékat a musím zaklepat, už tři noci je bez počůrání, i když jí nebudím!! :hug: :kytka: Tak držte palečky, snad nás to také brzo přejde…! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama