Nocni probouzení 7,8 mesicniho miminka

16
26.6.20 07:27

Nocni probouzení 7,8 mesicniho miminka

Dobrý den maminky, chtěla bych vás poprosit o zkušenosti s Vašimi miminkami a spankem. Jak často se vám budu miminka v noci na krmeni v 7 nebo 8 měsících? Náš maličký 3× papa 120ml mléka - cca 22 hod, 1-2 hod. 5-6 hod, poté v 7 vstava. Už jsem se stretla s názory že by bylo dobré to odbourat že je to hodně. Ale upřímně nevím jak. Bylo by fajn kdyby spinkal deleji ale musí to být pro jeho spokojenost. Chtěla bych se prosím zeptat na vaše zkušenosti. Spinkaji vám dětičky celou noc nebo se budi na mlecko? Náš maličký je od 2heho měsíce na UM. Takže bych poprosila zkušenost maminek s miminkami na UM. Děkuji :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1175
26.6.20 07:42

A zkoušela si dát víc mléka? Já dávala jen před spaním třeba 180 ml nebo 240 ml. Někdy se budil třeba kolem třetí, to sem mu dala 180 ml a ráno už pak ne. Od roka jsem mu v noci přestala dávat. Zvykl si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.6.20 07:44

@Enicka právě že více mlecka mi ne vypije a když se podaří 150 ml tak se někdy poblinka. Není blinkaci typ takže je to asi z toho zvýšení množství tak už to nedělám. Ráda bych věděla jak by spinkal více v kuse. Ale proste se vzbudi a place než dostane mlecko. Někdy mu dám vodu ale to stejně nepomůže. Já už nevím či to není jen že zvyku… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2155
26.6.20 07:45

Náš malý se na mléko budil do roka 3× za noc a i tak jsme vstávali v 5, v 6, pak to najednou ustalo a stačilo mu, ze má dudlíček. Vstává ale stále brzy :-) Já si zas myslím, že miminko má nárok na mléko v noci, nevím, proč by se to mělo odbourat.. Jen kvůli pohodlnosti rodičů? Dítě se holt musí oddřít, pak se to rodičům jistě vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
26.6.20 08:28

Já zrušila noční mléko někdy kolem 10.-11. měsíce, a to proto, že se budil několikrát v noci, ale flašku buď vůbec nechtěl, nebo si párkrát cucl a spal dál. A já si řekla, že nebudu 5× za noc lítat do kuchyně chystat mléko, které pak stejně vyliju…
Dala jsem do lahvičky vodu, kdyby měl žízeň a za nějaký ten týden bylo po nočním vstávání.
Ale pokud by mi 3× za noc vypil 120, řekla bych si, že má hlad a to mlíko mu dala, pokud to vypije a spí dál… maximálně bych se snažila prodloužit ten interval mezi mléky, ať se dostanete třeba na dvě v noci.
Když chce mléko v 10, tak už spíš a vzbudí tě tím? Jestli jo, dala bych mu mléko, než bych šla sama spát, ať pak můžeš v klidu usnout…
Je fakt, že v osmi měsících by už ale mohl vydržet bez jídla dýl než tři hodiny… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.6.20 09:57

@Bamace právě že všechno vypije takže muž o dávám to mlecko a tahá jak o závod. Ale má míru těch 120ml. Někdy mi přijde že i ví přesně že už nechce bo není :). V těch 10 večer někdy spím, protože se nebudu jen na mlecko ale třeba i na dudlík atd takže vstávám poměrně často za tu noc a přes den mi spi 3×20 min takže čas někdy na zdrimnuti přes den není. Takže si lehnu někdy zároveň s ním okolo 8 max 9. Můžu se zeptat jak prodelit interval mezi mlecky? On se vzbudi a začne pomrckavat to jdu do kuchyně pro mleko než donesu už place a plakal by do doby co nedostane mlecko. Pije také vodu přes den takže jsem zkusila dát vodu ale ne. Prostě zaspi s mléčkem. Napije a spi dal… Do doby než ho probudi dudlík nebo cokoliv jiného či mlecko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.6.20 10:00

@Bamace navíc dostane poslední mlecko ve 20 hod takže mi přijde ro první krmeni v 22 docela brzy :think: :think: ale prostě place dokud nedostane mlecko a vše vypije ale nezkoušela jsem ho nechávat plakat. Je to mě první takže nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
26.6.20 10:29

@allyna tak bych treba zkusila dát v tech 22 jenom malo mlika - treba jen 60… v jednu dat normalni davku, v pet zase malo… a postupne ty dve krajni davky snizit treba na 30, proste malinko…
A ji vecer kasi nebo nejakou sytejsi veceri?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
26.6.20 10:30

A nebo opacne - ve 22 dat poradne mlika, uprostred noci jenom trochu a rano zase vic… proste at se mu ta aspon jedna davka snizuje a snizuje, az vymizi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2155
26.6.20 11:48

@allyna evidentně to mléko chce, tak se nalaďte na stejnou vlnu a neřešte to.. :-) on se nebude budit do tří let, nebojte. Jinak jít do kuchyně pro mléko a tak, to je na nic, to kazí spánek vám a miminko se zatím hodně rozplace a probudí. Ja to dělala tak, že jsem u postele měla termosku s horkou vodou a láhev se studenou, plus v odmerkach jednotlivé dávky mléka. Zkusila jsem párkrát přes den tu vodu namíchat tak, aby byla tepla a ne horká, a v noci, když se vzbudil, jsem to měla hotové během pár vteřin. Cca půl minuty a měl mléko u sebe, takze se nestačil tolik rozplakat, třeba vám tenhle tip pomůže, aby to i pro vás bylo pohodlnější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
26.6.20 12:50

Mě se malá budila ještě nedávno na mlíko v noci 1×. a bylo jí 14 měsíců. teť ťuk ťuk docela spí i tak jí kolikrát v noci chodím dát dudlík byla od mala hodně budivé dítě :-) kolikrát sem stávala v 11měsících i 6× za noc na mlíko a podávat dudlík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
26.6.20 12:55

@allyna víc v kuse ti prostě spinkat nebude, když nebude chtít… Tohle je záležitost přírody. To je tu dnes a denně podobné příspěvky… Kdy už maminkám dojde, že spánek se u miminek prostě ovlivnit nedá :lol:… A když, tak opravdu jen minimálně, nebo za cenu, že ho před spaním narves víc jídlem, a to jak vidíš sama, nefunguje… Takze já radim vydrž. Spánek miminek se každým týdnem mění… Bude lépe. A jestli se ti budí… Nech ho. Zřejmě si to žádá nervová soustava… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
26.6.20 14:16

Nedávno jsem četla v jedné knížce (od Harvey Karpa), že pokud se batole budí v noci s křikem a Vy mu dáte láhev, tak ho zkuste budit Vy o něco dříve a nakrmte ho. Jaký je v tom rozdíl? Jestliže mu dáte sladké mlíčko, hned co se probudí, je to jako byste ho odměnili. Pokud ho naopak vzbudíte Vy, abyste ho nakrmili, dostane kalorie, po nichž touží, takže nebude mít důvod se budit. Když tedy Váš se budí v půl jedné, vzbuďte ho o hodinu dříve a mohlo by vydržet spát až do rána. Pokud by se probudilo po druhé v noci, nakrmte ho další noc třeba o třicet minut dříve (při tom druhém krmení). Při nočním krmení na něj nemluvte, nemazlete se s ním… Potom každou třetí či čtvrtou noc zkraťte noční krmení o pár minut (nebo nahraďte část mléka vodou).
Další způsob je nakrmit ho před spaním trochu kaloričtějším jídlem (autor udává vajíčko či avokádo).
Ozkoušené to nemám - obě straší děti mi spaly celou noc od 2. měsíce. Teď mám třetí a ten spí obvykle celou noc od 4. týdne, ale třeba včera jsem ho musela v půl třetí nakrmit. Jinak mu stačí dudlík a mám vychytávku, že nejlepší je mu dát třeba na dudlík kapku třeba Espumisanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.6.20 15:11

Moc vám děkuji všem za rady a příspěvky! Opravdu protože by mě nenapadli samotnou a určitě je vyzkouším!! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama