Noční směny v těhotenství

Anonymní
10.1.20 17:39

Noční směny v těhotenství

Ahoj maminky, tak jsme se včera dozvěděla, že jsem těhotná (9TT) naprostý zázrak. Ale pořád v práci dělám noční, dvanáctky. Noční mám naprosto klidné, koukám na filmy pohoda. Ale i tak se bojím.. 8o už je naprostý zázrak, že se to povedlo, nedoufaly jsme. Tak chci se zeptat, je tu někdo kdo v těhotenství pracoval? Noční směny? Jak jste to zvládly? A ovlivnilo to vaše těhotenství? :srdce: děkuji!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5083
10.1.20 17:47

Pracovala jsem jako sestra na ARO do 15.tt, dvousměnný provoz. Filmy na nočních nehrozily :lol:. Nestalo se vůbec nic, vyhýbala jsem se pouze rentgenu, jinak standardní zátěž tohoto povolání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1798
10.1.20 17:49

Jako doktorka jsem v prvním těhotenství sloužila do cca 12 týdne, pak už ne. Já krom větší únavy neměla žádné potíže. Noční dělat můžeš pokud se na ně cítíš, pokud je dělat nechceš musí tě přeřadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
10.1.20 17:51
@Lucka1111 píše:
Jako doktorka jsem v prvním těhotenství sloužila do cca 12 týdne, pak už ne. Já krom větší únavy neměla žádné potíže. Noční dělat můžeš pokud se na ně cítíš, pokud je dělat nechceš musí tě přeřadit.

To není problém, klidně mi dají jen ranní, ale zatím se cítím v pohodě právě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
10.1.20 18:01

Měla jsem noční do toho 9tt. Poslední týden na mě padla neskutečná únava a jelikož moje práce není pohodička u televize, ale třeba celonoční činnost, tak jsem noční ráda opustila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1335
10.1.20 18:03

Jsem myslela, že noční jsou v těhotenství zakázány…nebo se pletu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 18:05

Nejsou zakázaný. Proč? Pokud se těhotná cítí dobře a zvládá přehozený režim, tak chodit může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1798
10.1.20 18:06
@JancaS84 píše:
Jsem myslela, že noční jsou v těhotenství zakázány…nebo se pletu?

nejsou zakázané, jen pokud těhotná požádá o přeřazení, tak jí musí být vyhověno. Nejsem si úplně jistá zda není zakázáno, pokud někdo pracuje jen v noci, tedy že nemá střídavé směny, ale trvale noční, to pak je kategorie práce 3 (psychická zátěž) a těhotné rizikové práce (tedy kat. 3,4) dělat nesmí. Jen nevím, jestli u té noční není nějaká výjimka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48822
10.1.20 18:06

Pokud se nebudeš cítit, nech se přeřadit. Pokud ti bude dobře, v čem by konkrétně noční, kde je klid a pohoda a koukání na filmy měla ohrozit těhotenství? Jinak matky na rodičáku s batolaty mívají v druhém těhotenství kolikrát taky noční, ovšem bez pohody, v nadměrně hlučném a stresovém prostředí a 24/7 zvedají nepovolená těžká břemena :-) Dlouhá snaha o dítě není předpoklad ke komplikovanému těhotenství, takže prostě poslouchej své tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
10.1.20 18:09

@ugluk děkuji :-) každopádně se ptám, spousta lidí mě nechápe, že chci dělat noční právě :). Vymlouvaji mi to aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
10.1.20 19:05

Noční jsem dělala do 34. týdne na jednotce intenzivní péče, snášela jsem je dobře. I jiné kolegyně zůstávaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 21:25

Do práce jsem chodila (včetně nočních) do cca 29 týdne. Pak už jsem si vybírala dovolenou a pak nástup na MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama