Noční žízeň a potřeba na malou

Anonymní
8.9.21 23:38

Nocni zizen a potreba na malou.

Cim by to mohlo byt? Mate zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3787
9.9.21 00:03

Jako čím myslíš že by to asi bylo, pitným režimem?
Když na pití kašlu, neděje se to, když nekaslu mám sem tam žízeň i v noci a určitě jdu na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.21 00:04

Jednou z možností je i cukrovka, toto jsou dva dost typické příznaky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15841
9.9.21 00:06
@Anonymní píše:
Cim by to mohlo byt? Mate zkusenost?

Nějakou zkušenost mám… Organismus potřebuje doplnit tekutiny vydané močením a pocením, proto pocit žízně, který člověk zažene tím, že se napije… A močením se vylučují přebytečné tekutiny společně s odpadními látkami, což se projevuje nejprve potřebou jít na malou… 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 00:15

Dekuji vsem za reakce. Mam obavu, ze by to mohla byt ta cukrovka, tu silenou zizen mam jen v noci. Pres den pitny rezim dodrzuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1574
9.9.21 01:19

Mám to takhle běžné a cukrovku nemám :D :nevim: pokud máš ale podezření, zajdi si k obvodnimu lékaři, další příznaky jsou že je z úst citi aceton, nebo se hůře hojí různá poranění atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
9.9.21 01:28
@Anonymní píše:
Dekuji vsem za reakce. Mam obavu, ze by to mohla byt ta cukrovka, tu silenou zizen mam jen v noci. Pres den pitny rezim dodrzuji.

Já mám taky nejvíc žízeň přes noc a cukr mám OK. Záleží na metabolismu, ale tak zajít si do laborky na cukr je chvilka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
9.9.21 09:22

Záleží i na denním rezimu… Taky mám žízeň hlavně vecer a v noci přes den pocit žízně kolikrát ani nemám a musela sem se naučit mít před sebou postavené pití abych se napila. Na malou chodím taky častěji vecer a v noci..přes den třeba jen jednou max 2× a to i když přes den piju dostatečne… ze zajímavosti sem se na to ptala nefrologa když probíhal v nemocnici den ledvin a on říkal že je to pravděpodobně tím že přes den v práci pořád pobíhám a nemám vlastně moc čas se napít a dojít si na WC… tělo se tomu prisbusobi a ledviny pak zadržují vodu a vylučují jen nutné minimum a večer potom rozjedou filtraci naplno. Že dle krve i moci mám ledviny naprosto vporadku a nemám si s tím lámat hlavu… Některé mé kolegyně to taky tak mají…takže na tom asi něco bude ;)

Při cukrovce se nadbytečný cukr vylučuje moci, cukr sebou strhává vodu proto se pak více vylučuje a z toho i větší žízeň…takže buď si můžeš nechat u lékaře udělat rozbor moči (výsledek během pěti minut z testu na papírku) a krve - do laborky a nebo si můžeš svou moc ochutnat jestli není sladká :mrgreen: :mrgreen: (tak se dřív cukrovka zjišťovala)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
9.9.21 18:50
@Anonymní píše:

Tak hop k doktorovi, ale moje zkušenost je opravdu ta, že to mám když dodržuji pitný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat