Reklama

Nočník je skoro kámoš a jak dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 12.08.11 08:32
Nočník je skoro kámoš a jak dál?

Ahoj
tak potřebuju poradit ohledně dvojčat a nočníku. Každé ráno kluky posadím, snídají a sedí, neodchází, nědky se vyčůrají, někdy ne, prostě podle toho, jak moc rychle to stihnu je posadit od probuzení. Pak je posazuju před poledním spaním, čučí na pohádku a já uklízím jejich pokoj a připravuju spaní. Zase někdy tam je načůráno někdy ne. Přes den si občas sami v oblečení na nočník sednou, nebojí se ho, neřvou při posazování atd. kakání ani jednou, oni kakají na etapy a většinou odpoledne, to prostě nějak nevychytávám. Jak mám teda pokračovat?? Jak dál?? děkuju Jizv

P.S mám všechny děti, manžela i sebe nemocné, to je peklooooooooo, tak prosím dobré zprávy, že brzo začnou říkat, že chtějí dělat bobo a čůrání

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 12.08.11 08:37

Já bohužel dobré zprávy nepřinesu, z mého pohledu o žádné nočníkování nejde, udělala jsi z nočníku jen sedátko a tak to podle mě kluci taky berou :nevim:

ankasz
Kelišová 6270 příspěvků 12.08.11 08:43

Ahoj, taky bych to viděla ještě na dlouhou dobu, takhle jsem začala posazovat po 10. měsíci, postupně mi začala volat bak, hlavně na kakání, te´d má zase období, že někdy zavolá, a vykoná potřebu, někdy zavolá až jak je v plínce a některé dny jí to je jedno a vyprázdňuje se vesele do plíny a nezahlásí :nevim: . Vím, že někdo okomentuje, že je to ještě brzo, a má čas. ale starší dcera byla v roce a půl přes den už bez plín. a před druhým rokem i na spaní.
Navíc bych chtěla odplenkovat než se narodí mimi, ale zatím to vypadá nereálně 8-)

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 12.08.11 09:00

ale když se vyčůrají, jako dneska ráno, tak se radují, oni se vždycky kouknou do nočníku jestli tam je a když ano, tak hrdě ukazují

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 12.08.11 09:18
jizvíková píše:
ale když se vyčůrají, jako dneska ráno, tak se radují, oni se vždycky kouknou do nočníku jestli tam je a když ano, tak hrdě ukazují

Otázka, jestli chápou, že to jejich „výrobek“, jaké pocity k tomu patří a jaké hlavně jsou, když se jim teprve chce.
Jestli se jen neradujou stejně, jako když otevřeš dlaň a je tam bonbon…

V roce a půl Majda přes den chodila na nočník tím stylem, že nesměla mít nic oblíknutého přes zadek (plína, kalhotky, tepláky…), neříkala si, ale když byl nočník v dohledu nebo na známém místě, došla si sama.
A pak ještě pár měsíců trvalo, než si začala klasicky říkat i oblíknutá a za někým si došla, že nemůže nočník najít…

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 12.08.11 10:13
Pipet píše:
jizvíková píše:

Otázka, jestli chápou, že to jejich „výrobek“, jaké pocity k tomu patří a jaké hlavně jsou, když se jim teprve chce.
Jestli se jen neradujou stejně, jako když otevřeš dlaň a je tam bonbon…

V roce a půl Majda přes den chodila na nočník tím stylem, že nesměla mít nic oblíknutého přes zadek (plína, kalhotky, tepláky…), neříkala si, ale když byl nočník v dohledu nebo na známém místě, došla si sama.
A pak ještě pár měsíců trvalo, než si začala klasicky říkat i oblíknutá a za někým si došla, že nemůže nočník najít…

Souhlasim.
Sam jsou skoro 2roky a jsme pomalu ve stadiu, kdy ma lehke teplacky a rika si ze chce curat. Takze ji dovedu na nocnik. Kdyz je bez, tak bezproblemu si dobehne i na velkou.
Kdyz jdeme na prochazku, tak jeste pinku dam. Behem hry je tezke ledacos vychytat, ale davam tomu tak jeste 3mesice.

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 12.08.11 10:35

Hlavne na tom mocniku by nemeli sedet dlouho a nedelat nic jineho nez sedet a pokouset se tlacit. Takze zadne jidlo, hracky a ani TV neni dobra. Hlavne z pocatku je dobre u nich byt a jakoby s nimi tlacit. Dokud si opravdu neuvedomi, ze skutecne tlacili.
Samanthu jsme posazovali uz pred rokem, ale bylo videt, ze nevi co dela a pak pred vanoci prestala curat a kakat do nocniku uplne az nocnik odmitla. Koupili jsme novy nocnik, ktery je jako zidlicka s misou a to je super. To se ji moc libi a chodi na nej rada a sama. Je to idealni hlavne, kdyz je ditko krapet vetsi nez vrstevnici.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48354 příspěvků 12.08.11 10:53

Asi taky nepotěším. Syn už věděl, co do nočníku patří někdy okolo roka. Nočníku se nebál nikdy. Prvně začal řikat (znakovat) v necelém roce a půl a teď už je bez plenky, ale určitě ne spolehlivě, nehod je spousta. U nás je to už od velikonoc nahoru dolu - týden spolehlivě bez plenky i venku, pak pár dní čurá bez mrknutí oka do kalhot. ale mě je jedno, jestli peru tepláky nebo plenku.

Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 12.08.11 11:15

Nezlob se, ale tohle podle mého názoru není vůbec dobrý postup… Kluci se „neučí na nočník“, oni jsou na něj vysazováni. To je setsakra velký rozdíl.

Někdy se vyčůrají, někdy ne - ale rozhodně nevědí, co tomu předchází, nechápou ten pocit před vyčuráním, protože si přitom hrají, koukají na televizi, jedí, apod. Vyčůrají se jenom náhodou, proto z toho mají radost a nadšeně to ukazují - protože jsou z toho sami nejvíc překvapení, kde se to tam vzalo… Nemůžou si říkat, že „chtějí dělat bobo a čůrání“, protože to nepoznají.

Jestli chceš, aby začali na nočník chodit cíleně, musíš je přestat „vysazovat“ - nech je bez plen, motivuj je, ale HLAVNĚ, nenech je při sezení na nočníku dělat nic jiného.

Promiň, je to něco jiného, než jsi chtěla slyšet…  :oops:

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 12.08.11 11:27

Největší hloupost je je tam posadit,nechat koukat na telku ,event. jíst :-o :roll: …Jako dospělá si to přeber podle sebe. Co chodíš dělat na wecko? Těžko svačit,koukat na pohádky apod…
Spojit vylučování s nočníkem je nelepší po spaní,jídle,pití a pak vychytat časy,kdy asi dítě vylučuje…
Takže posadit,nechat vyčurat,pochvá­lit,ukázat ,zabalit a jede se dál. Při vylučování vydávat nějaký zvuk,který si dítě s tím spojí: čččč,aaa,ka ka,co chceš.
Moje dcerka to ještě neumí říct(teda na nočníku při vylučování ano),ale třeba ranní bobeček si schovává opravdu,až ji dám na nočník a koná velkou potřebu jen tam. Ostatní přes den je už jen na mně,jak to vychytám. Když se nezadaří do 4 minut,nenechávám dál sedět,zadaří se jindy. :wink:

Hvězda diskuse 48354 příspěvků 12.08.11 11:59

S Bohunkou souhlasím jen částečně. Toto vysazování nemá smysl. Pokud tam dřepí čtvrt hodiny, je jen otázkou náhody, jetli tam něco udělají nebo ne. Kluk mi v tomto věku čural po 20-30ti minutách, tak je to padesát na padesát.
Na druhou stranu nesouhlasím, že vysazování nemá smysl. Podle mě má. Ale cíleně - začít v situacích, kdy jsem si jistá, že něco bude - já začala s kaděním ráno po kojení a po obědě. A na 90 % se zadařilo. Pak jsem začala s čuráním po spaní. Postupně jsem přidala posadit při přebalení, pokud byla plenka suchá. Nechala jsem sedět max. minutku dvě. hna kadění jsem dala času maličko víc. _Když nic nebylo, šel dolů. Pochopil velmi brzy.

Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 12.08.11 12:07

Alpaka: ale jo, v tom jsme zajedno - já to jen nejasně formulovala. „Vysazováním“ myslím takové to „vezmu dítě, posadím na nočník, dám mu hračku, jídlo nebo pustím televizi a dvacet minut bude trůnit, třeba tam něco udělá“.

Když vím, že pravidelně každé ráno najdu v plíně bobík, fajn, tak zkusím každé ráno posadit - ale zůstanu u něj sedět, budu motivovat a „radit“, co tam má dělat. Když to nepůjde, za pár minut toho necháme. Tak jsem to myslela. :lol:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 12.08.11 17:40

no tak 20 min tam nejsou ani omylem a uz vidim, jak je necham nahaty behat po byte a pritom se budu starat o mimino… jako opravdu realny, mimochodem, kdyz budou nahaty, tak jim bude akorat zima, budou porad pocurany, vsechno bude vsude, no opravdu skvelej postup.

a ted koukam, ze tyto rady jsou od tech co maji JEDNO dite, takze ........co dodat

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 12.08.11 17:41
berry4 píše:
Největší hloupost je je tam posadit,nechat koukat na telku ,event. jíst :-o :roll: …Jako dospělá si to přeber podle sebe. Co chodíš dělat na wecko? Těžko svačit,koukat na pohádky apod…
Spojit vylučování s nočníkem je nelepší po spaní,jídle,pití a pak vychytat časy,kdy asi dítě vylučuje…
Takže posadit,nechat vyčurat,pochvá­lit,ukázat ,zabalit a jede se dál. Při vylučování vydávat nějaký zvuk,který si dítě s tím spojí: čččč,aaa,ka ka,co chceš.
Moje dcerka to ještě neumí říct(teda na nočníku při vylučování ano),ale třeba ranní bobeček si schovává opravdu,až ji dám na nočník a koná velkou potřebu jen tam. Ostatní přes den je už jen na mně,jak to vychytám. Když se nezadaří do 4 minut,nenechávám dál sedět,zadaří se jindy. :wink:

dělala jsem bezplenkovou, nepotším tě, v roce přestali dělat všechno..

Hvězda diskuse 48354 příspěvků 12.08.11 17:47
jizvíková píše:
no tak 20 min tam nejsou ani omylem a uz vidim, jak je necham nahaty behat po byte a pritom se budu starat o mimino… jako opravdu realny, mimochodem, kdyz budou nahaty, tak jim bude akorat zima, budou porad pocurany, vsechno bude vsude, no opravdu skvelej postup.a ted koukam, ze tyto rady jsou od tech co maji JEDNO dite, takze ........co dodat

Nemám tři, ale jen dvě. Nicméně právě s nahatým je to nejjednodušší. Nemusím přebalovat, svlíkat na nočník, oblékat, svlíkat. Zima mu není. Pokud je chladněji, má návleky. Bud si dojde na nočník, dřív se počural a utřel sám nebo to utřu čtvercovkou. Jde to i nohou s miminem v ruce. Naopak s miminem v ruce batole nepřebalím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Slezáček: Socha Věry? Když si Majka z Gurunu podává ruku s Bakalou

Socha Věry Špinarové, nově odhalená v Ostravě, se mi nelíbí. Ne že by mi... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >