Nohy do "o" , vtáčí špičky dovnitř

Napsat příspěvek
4392
13.4.17 20:38

Naše měla nožky jak fotbalista, strašný „ó-čka“, ortoped řekl, že máme přijít až po druhém roce, teď má dva a půl a nožky se jí skoro srovnaly, takže jen vydržet poznámky okolí :zed:! Dělám si z ní srandu, že jak se jí narovnaly nohy, strašně najednou povyrostla.
Ještě jsem chtěla, že na odrážedle motorce drandí od roku, na kolobrndě a koloodrážedle od dvou a nemělo to na rovnání vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6219
13.4.17 21:13

Holky, potřebují na tu ortopedii doporučení od dětského?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 22:20
@Jaňula87 píše:
Holky, potřebují na tu ortopedii doporučení od dětského?

tak třeba já nepotřebuju, prostě zavolám na dětskou ortopedii, řeknu co máme za problém a sestra nám navrhne termíny
jsme z Brna a chodíme do Bílého domu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
13.4.17 22:55

To je zajimave, dvema kamaradkam ortopedi primo zakazali jizdu na kolobezce a snazili se je odradit i od odrazedla. Faktem je, ze tyhle „umele“ pohyby nepodporuji spravne drzeni tela, pokud je odrazedlo jen trosku mensi (dite dosahne na zem s pokrcenymi koleny),tak vtaci spicky casto dovnitr i zdrave dite…pry jedine slapaci kolo.Ale nevim, to je jen zprostredkovana informace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
14.4.17 00:55

@Jaňula87 ja zavolala na ortopedii a objednala nás bez doporučení. Plzeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
14.4.17 09:07

@unuděná Já bych naopak řekla, že při jízdě na odrážedle má dcera špičky krásně vytočené ven. Jízdu doporučil jak fyzioterapeutka, tak ortoped. Boty naopak neměly efekt vůbec. V létě pak co nejvíc chodit bez bot a snad se to srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
14.4.17 13:22

Já jsem teda taky slyšela, že odrážedlo ano, koloběžka nevím
boty obráceně můžou deformovat pro změnu prstíky, takže to spíš praktikovat u otevřených sandálků nebo bačkorech, ale efekt nevím, u nás nic moc

jinak v terénu v létě chodit co nejvíc naboso a doma kvalitní bačkůrky, to nám bylo řečeno ortopedem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
7.6.17 07:34

My meli neco podobneho. Dcera mela obrovske ocka a jednu spicku vtacela dovnitr. Do dvou let to dr. neresila a ortoped take ne, nebot se ty nohy rovnaji samy. Po druhem roce jsme sli k ortopedovi. Zustalo ji ocko jen na jedne noze a lehce vtacela spicku. Na to vtaceni nam rekl i ortoped, ze je dobre dat diteti boty naopak, jen to nemohl oficialne napsat do zpravy. Zpravilo se to. Na tu nohu do o nam doporucil zbrousit podrazku u boty na vnitrni strane o 0,5 cm. Po ani ne pul roce byla noha v poradku. Rekl nam to primar v motolske nemocnici, jeho dcera mela stejny problem. A do roka se vse dalo do poradku. Jen je podminka kvalitni kotnikove boty
A mit zbrousene vsechny boty, tedy i backory na doma, ktere musela nosit. Nastesti to bylo pres zimu, kdy jsou podlahy studenejsi. Ortopedicje vlozky nam nedoporucoval. Nepasuji do vsech bot a to zbrouseni ma rychlejsi efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama