Reklama

Noky - co dělám špatně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aida
Stálice 56 příspěvků 11.02.10 11:27
Noky - co dělám špatně?

Holky prosím, můžete mi někdo poradit jak na noky? Zkoušela jsem je už několikrát a různé druhy (krupicové, bramborové, gnocci), ale výsledek je vždycky stejný - rozvařená kaše. Udělám hmotu přesně podle receptu, dám do osolené vařící vody, a noky začnou být po vyplavání na hladinu takové jako nakypřené a většinou ještě než voda po vhození noků začně znovu vřít, tak se začínají rozpadat :cry:. Kdybych je vařila třeba těch předepsaných 6 - 8 minut, tak je mám totálně rozvařené. Fakt už nevím, co dělám špatně. Když jsem si párkrát koupila hotové gnocci a uvařila, bylo to v pohodě, ale když jde o domácí výrobu, byť přesně dle receptu, je nezdar zaručen :nevim: :cry: .
Můžete mi někdo poradit,

Reklama

Reakce:

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 11.02.10 11:35

Ahojky já ti teda neporadím, protože dělám všechno od oka :-) , ale z toho co píše, tak si myslím, že dáváš málo mouky nebo krupice. Zkus třeba dát více než je v receptu.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 11.02.10 11:40

Mě se nezdá ta doba vaření, i u domácích je to jen chvilička, než vyplavou. Ale správný poměr mouky neodhadneš z receptu, chce to zkušebně uvařit a ochutnat. Jinak já používám tenhle recept a vařím podle něj http://www.apetitonline.cz/…ve-noky.html

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 11.02.10 11:44

Do bramborových přidej bramborový škrob (Solamyl), tak lžíci.
Do moučných dobrou mouku s lepkem a přidej vejce a lžíci dobrého oleje.
A nebo méně tekutin pokud dáváš (voda, mlíko), těsto nesmí téct (kromě halušek dělaných přes síto, ty ale jedině z hladké mouky).
Vařit krátce dokud nevyplavou, já dělám na půl polévkové lžíce a vařím tak max 5 min.
Na knedlíky jsem antitalent, ale nočky zvládám.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 11.02.10 12:34

napada me.. neprehanis tu „spetku“ prasku do peciva?

aida
Stálice 56 příspěvků 11.02.10 16:42

Díky holky, zkusím tu hmotu teda přihustit, do bramborových přidat solamyl a zkusím receptz z odkazu. Těsto mi teda neteče nikdy. Asi na noky holt nemám buňky :-(. Ale knedlíky mi jdou, tak aspoň něco :-).
Fidlo - jak jsi přišla na „špetku prášku do pečiva“? Ten nedávám vůbec … :-) 8-o.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 11.02.10 19:59

delam krupicove a takove ty male haluskove a do obou se pr.do pec.dava…tak asi proto 8-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >