Nordic walking - je možné začít v těhotenství?

160
5.8.21 20:06

nordic walking - je možné začít v těhotenství?

Zdravím, jsem na začátku těhotenství, a už mě bolí záda. Začnu po pauze opět s dlouhými vycházkami a četla jsem, že chůze s hůlkami by dodala potřebnou oporu bedrům (to je to, co právě potřebuju) a navíc bych tolik (až bude hůř) nezatěžovala klouby. Chci se zeptat těch, které mají s hůlkami zkušenost, jestli je dobrý nápad začít je používat v těhotenství, navíc asi podle návodů na youtube… Už jsem pátrala po parametrech hůlek a zvolila bych střední třídu Leki (karbon, korek, pevnou délku). Ale předpokládám, že půjde hlavně o styl chůze. Můžu nesprávným používáním hůlek něco pokazit? Obecně se asi nemá v těhotenství začínat s něčím novým… No, nevím… Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7749
5.8.21 20:15

@Minze

doporučuji, pokud nemáš žádné zdravotní potíže. S hůlkama chodíš rychleji, zapojuješ více svalů. Nespěchej, je potřeba se s tím naučit chodit.

Hůlky si nevybírej podle barvy :) ap. je potřeba vybrat správnou výšku, nesmí být velké, ani malé, to potom škodí celému tělu.
Zajdi někam do dobrého sportu, kde ti poradí s nastavením výšky, popřípadě ti ukáží jak začít chodit.
Přeji ti hodně nacapaných km :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
5.8.21 21:06

Teď jsem našla tohle :-): „Těhotné se mohou věnovat i chůzi s holemi, tak zvanému „nordic walking“. Oproti chůzi bez holí má dokonce výhody: hole mohou pomoci jako opora, když se s narůstajícím břichem posunuje těžiště a žena snadněji ztrácí rovnováhu.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat