Norethister a následně zjištěné těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:37
Norethister a následně zjištěné těhotenství

Ahoj, má někdo zkušenost s braním norethisteru od 17. dne cyklu, Brala jsem ho několik dní na posunutí mestruace kvůli dovolené. Lékař sledoval můj cyklus a řekl mi, že nemám ovulaci. Pak jsem ho nasadila. A nakonec jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak řeším, co teď. Brala jsem norethister skoro 20 dnů. Stalo se někomu něco podobného? Co dál dělat? Četla jsem, že je riziko poškození plodu. Kdybych to brala krátce, tak neřeknu. Ale 20 dnů na těchto práškách mi přijde už hodně. :,(

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15970 příspěvků 22.07.19 15:43

Ježiš proč jsi ho brala tak dlouho 8o? mám pocit že se má nasazovat těsně před ms a né ho brát měsíc

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 22.07.19 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj, má někdo zkušenost s braním norethisteru od 17. dne cyklu, Brala jsem ho několik dní na posunutí mestruace kvůli dovolené. Lékař sledoval můj cyklus a řekl mi, že nemám ovulaci. Pak jsem ho nasadila. A nakonec jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak řeším, co teď. Brala jsem norethister skoro 20 dnů. Stalo se někomu něco podobného? Co dál dělat? Četla jsem, že je riziko poškození plodu. Kdybych to brala krátce, tak neřeknu. Ale 20 dnů na těchto práškách mi přijde už hodně. :,(

Proč někdo bere norethisteron tak dlouho? 8o

Akve
Kecalka 130 příspěvků 22.07.19 17:07

Nechala bych se poslat na genetiku na konzultaci. On je ten pidiplod zezačátku od tvého oběhu chráněný nějakou dobu, takže pokud se ten norethisteron bere jen chvilku fakt jen na posunutí MS o pár dní, tak to padne do tohohle okna a je to OK. Nejsem doktor, nepamatuju si, kdy tohle okno končí, to by ti právě řekli tam, i shrnutí, co všechno ten norethisteron může později pokazit…

Uživatel je onlineKlarkaK
Závislačka 3816 příspěvků 22.07.19 17:09

To ti rekne lekar…pravdepodobne zmini prvnich 6tt tehotenstvi jako vsechno nebo nic. Podle tohoto tvrzeni je bud plod poskozen a samovolne potracen nebo je zcela v poradku. A brat norethisteron 20dni je opravdu silene.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15970 příspěvků 22.07.19 17:32
@KlarkaK píše:
To ti rekne lekar…pravdepodobne zmini prvnich 6tt tehotenstvi jako vsechno nebo nic. Podle tohoto tvrzeni je bud plod poskozen a samovolne potracen nebo je zcela v poradku. A brat norethisteron 20dni je opravdu silene.
že je zcela v pořádku bych netvrdila, pak by se nerodily postižený děti :nevim:
Akve
Kecalka 130 příspěvků 22.07.19 17:41

Všechno nebo nic to není určitě, norethisteron na plod vliv mít v pozdějších stádiích může, ale právě na té genetice zkrátka vědí nejlíp, kdy nějaký jeho vliv je a v jakých statistických četnostech jaké potíže můžou hrozit…

Závislačka 3816 příspěvků 22.07.19 20:15

@ka2ka myslim ze to plati pro tech prvnich 6tydnu a vnejsi vlivy…a taky bych tomu uplne neverila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 12:40
@Ravedd píše:
Proč někdo bere norethisteron tak dlouho? 8o

Brala jsem ho tak dlouho, jak gynekolog stanovil. Dal mi od od 17. dne cyklu až do doby, kdy potřebuji, abych menstruaci nedostala. Bohužel, na rizika mě vůbec neupozornil a mě nanapadlo, že otěhotním, když k němu pravidelně chodím na folikulometrii a ovulaci v daném cyklu vyloučil.

Závislačka 3816 příspěvků 23.07.19 12:44
@Anonymní píše:
Brala jsem ho tak dlouho, jak gynekolog stanovil. Dal mi od od 17. dne cyklu až do doby, kdy potřebuji, abych menstruaci nedostala. Bohužel, na rizika mě vůbec neupozornil a mě nanapadlo, že otěhotním, když k němu pravidelně chodím na folikulometrii a ovulaci v daném cyklu vyloučil.

hele asi je dulezite se nadechnout a uklidnit. Miminko urcite muze byt v poradku!!! A je treba vse v klidu probrat s lekarem. Kazdopadne drzim palce a urcite to bude dobry!

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15970 příspěvků 23.07.19 13:12
@Anonymní píše:

hmm výborný gynekolog

Váš příspěvek
Reklama