Norethisteron na oddálení menstruace...ano či ne?

443
13.2.20 14:25

Norethisteron na oddálení menstruace...ano či ne?

Holky prosím o Vaše zkušenosti…za týden jedeme na hory na ledovec, v půlce dovči to mám dostat, což při lyžování nic moc, někdy to mám silnější. Hormonů se bojím, neboť dříve jsem po hormonech silně krvácela, né po Norethisteronu. Co myslíte, lepší to tam s ms vydržet nebo oddálit? četla jsem vedlejší účinky a nic moc teda…je mi 43 let a bojím se, že si to rozházím a budu reagovat tak, že skončím na Pambe…máte někdo zkušenost s tímto lékem?

Příspěvek upraven 13.02.20 v 14:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5528
13.2.20 14:26

Rozhodne ne, myslim, ze je pozdě a za vedlejší ucinky to nestojí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
13.2.20 14:40

Já s ním problém nikdy neměla, pravda, že nemám problém ani s HA a žádnými vedlejšími účinky jiných léků. Naštěstí. Každá ale fungujeme jinak. Hory se podle mě s ms docela dají, víc by mi to vadilo třeba u moře. S tampónem a vložkou pro všechny případy docela cajk. Ale je to otravné, chápu.
Mně Noret. nikdy cyklus moc nerozházel. Ale mnoha ženám ano, záleží, jestli to chceš riskovat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 14:42

Je to asi hodně individuální. Já ho použila loni o dovolený a dobrý, dokonce jsem měla pocit, že mi lehce srovnal už nějakou dobu velmi silnou a bolestivou MS (ale to mohlo být samozřejmě i něčím jiným). Vedlejší účinky - nevím, u mě tak maximálně takový to celkový „pnutí“ jako před MS, už jsem se pak těšila, až ho vysadim a docela se bála, co bude, ale žádná katastrofa se naštěstí nekonala. Za klid u moře mi to stálo. Ale já rozhodně nemívám takovou tu MS „ani o ní nevim“, mně by na dovolený doslova sebrala tak jeden, dva dny (nejde jen o koupání, ale bylo by mi dost zle).

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.20 14:55
@sobesin píše:
Holky prosím o Vaše zkušenosti…za týden jedeme na hory na ledovec, v půlce dovči to mám dostat, což při lyžování nic moc, někdy to mám silnější. Hormonů se bojím, neboť dříve jsem po hormonech silně krvácela, né po Norethisteronu. Co myslíte, lepší to tam s ms vydržet nebo oddálit? četla jsem vedlejší účinky a nic moc teda…je mi 43 let a bojím se, že si to rozházím a budu reagovat tak, že skončím na Pambe…máte někdo zkušenost s tímto lékem?Příspěvek upraven 13.02.20 v 14:26

Brala jsem ho jednou, splnilo to ucel. Vedlejsich ucinku jsem si nevsimla, ale ten seznam je hroznej. Taky jsem zvazovala, jestli jo nebo ne. Ale nebylo zbyti. Sli jsme tridenni hrebenovku na Slovensku, to by nas sezrali medvedi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
13.2.20 15:06

Brala jsem ho jednou (na dovču k moři) a už nikdy více :-( O 14 dní se mi prodloužil PMS a byl naprosto brutální, takže jsem celou dovolenou byla jak sedmihlavá saň. Teď už naštěstí používám kalíšek, takže MS na dovolené není žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
13.2.20 15:21
@sobesin píše:
Holky prosím o Vaše zkušenosti…za týden jedeme na hory na ledovec, v půlce dovči to mám dostat, což při lyžování nic moc, někdy to mám silnější. Hormonů se bojím, neboť dříve jsem po hormonech silně krvácela, né po Norethisteronu. Co myslíte, lepší to tam s ms vydržet nebo oddálit? četla jsem vedlejší účinky a nic moc teda…je mi 43 let a bojím se, že si to rozházím a budu reagovat tak, že skončím na Pambe…máte někdo zkušenost s tímto lékem?Příspěvek upraven 13.02.20 v 14:26

Ja ho brala v pohode, pusobi rychle, brala jsem ho pred dovolenou I potom pred zakrokem kdyz uz jsem mela skoro ms, mozna ze uz trochu zacala a zastavilo to..nebyl problem..akorat je na predpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
13.2.20 15:38

Ja nikdy nastesti zadne vedlejsi ucinky nemela a cyklus mi to taky nerozhodilo. Takze za me uplne v pohode :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 15:42

Brala jsem ho několikrát, mám hodně silnou a bolestivou MS a např. na školním vodáckém kurzu bych to bez něj nedala. Žádný problém mi nezpůsobil a pokud to bude potřeba, vezmu si ho klidně znovu.
Ale každá jsme jiná a věřím, že někomu jinému může napáchat pěknou neplechu.

• Nahlásit
  • Citovat
48
13.2.20 17:08

Mě je 49 a za svůj život jsem ho měla tak sedmkrát. Nikdy nebyl žádný problém, dobrala jsem, přišla za tři dny menstruace a za dalších 28 dní nová MS. Vedlejší účinky uvádí i u paralenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
885
13.2.20 20:51

Jednou jsem ho prubla kvůli dovolené u moře a už NIKDY :cert:
Rozházel mi cyklus na půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...