Norethisteron zkušenosti

17.7.20 10:07

Norethisteron zkušenosti

AhojKy, potřebuji oddálit menstruaci kvůli dovolené a doktor mi předepsal tyto prášky… na internetu čtu všude ale šílený recenze. Chci se zeptat na vase zkušenosti, abych ještě promyslela, zda do toho jit, nebo radši ten týden u moře holt trávit s menstruaci :( :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50802
17.7.20 10:13

To ti těžko někdo řekne, jak to budeš snášet ty. Někdo to dává v pohodě. Já mám zkušenost takovou, že bych radši na dovolený promenstruovala týden v kuse, než bych to ještě někdy pozřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
17.7.20 10:24

Já mám zkušenost dobrou, použila jsem několikrát, kvůli dovče a vždycky v poho..Já první 3 dny hodně krvácím, takže bych půlku týdne u moře, nebo na kole muselal strávit s pamperskama pro dospělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
17.7.20 10:40

Já měla jednou kvůli plánované operaci a už nikdy víc. rozhozený cyklus více než půl roku, špinila jsem i přes ty prášky stejně, nálady jak na houpačce, bolesti břicha, že jsem myslela, že prasknu.. radši bych si dala tampon než ještě někdy toto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.20 12:04
@petanah píše:
Já měla jednou kvůli plánované operaci a už nikdy víc. rozhozený cyklus více než půl roku, špinila jsem i přes ty prášky stejně, nálady jak na houpačce, bolesti břicha, že jsem myslela, že prasknu.. radši bych si dala tampon než ještě někdy toto..

No tohle jsem hodně slyšela, hodně ženských mělo tento problém jako vy, chápu, ze každé tělo to snese jinak, ale jelikož moje tělo nesnese v pohodě skoro žádnou antikoncepci, tak chci se poradně rozmyslet… radši si říkám, ze budu chodit s tamponem. Protože naladovost a křeče jsem měla prave i u antikoncepce a to jsem jich dřív vyzkoušela :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
17.7.20 15:21

Během braní vedlejší účinky žádné, ale teď po braní čekám už týden na MS a pořád nikde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 22:30

Jsem na dovolené u moře. Menstruaci nemivam přesně na den, poslední dvě byly drive. Poslední jsem v ten den vůbec nečekala. Při menstruaci mi není vůbec dobře, bolesti břicha a zad, mám ji hodně silnou, takže u moře strašný. Jednou jsem to takhle měla a vykoupala jsem se vždy rychle a pak se převlékla do suchého a trpěla - zvlášť v tom vedru. Byla jsem přesvědčená, že si vezmu norethisteron, ale nyni najednou vaham. Kdy jste si prášek začali brát? Risknout a pockat, jestli se dostaví ve středu nebo dokonce později (ale moc tomu nevěřím)? Nebo to začít brat vlastně celý tyden? Budu ráda za vaše rady a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
511
10.8.20 09:03

Ahoj, brala jsem to loni kvůli dovolené. Moje ms znamenala první 3 dny bolestivé křeče, zvracení a kolísání tlaku tak jsem si tu dovolenou prostě za každou cenu chtěla užít. Začla jsem brát týden před 1 tabletu, pri termínu ms uz to byly 3× denne 1 tbl až do konce ms a dovolené. Poslední 2 dny dovolené už jsem ovšem špinila a přišla jsem na to že to špinění byla celá moje menses. Za mě ok. Vedlejší účinky jako rozhozeni menses nevolnosti atd se u mě nekonalo. Další termín vyšel na den přesně ale je to individuální. Kamarádka po tom měla strašne bolesti, rozhozena ms a protivná byla jako vřed na zadeli :mrgreen:.. Každá to snáší jinak. Přece jen jsou to hormony.
Já do toho šla bez přemýšlení. Představa že to mám v Egyptě kde bylo pomalu 40 stupňů a já lítám do moře s tamponama a laduju se brufenem, ne děkuji. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 13:00

@Banderaska Týden před jsem prosvihla teda. :( Začala jsem to brát. Loni jsem si je nechala napsat, ale nakonec jsme nikam nejeli a já je nezačala brát. Naštěstí. Nevím, proč to vychází pořád tak blbe. Ale to dávkování - bere se dva denně, tak jaktože máš 3 denně?

• Citovat
  • Nahlásit
511
10.8.20 20:16
@Anonymní píše:
@Banderaska Týden před jsem prosvihla teda. :( Začala jsem to brát. Loni jsem si je nechala napsat, ale nakonec jsme nikam nejeli a já je nezačala brát. Naštěstí. Nevím, proč to vychází pořád tak blbe. Ale to dávkování - bere se dva denně, tak jaktože máš 3 denně?

Z důvodu silné menses. Řešila jsem s gyn a obvodním tak na doporučení lékaře. Fakt ty první 3 dny bylo jak by mě někdo kuchnul. Teď nevím co bude, 2 měsíce po návratu z dovolené jsem otěhotněla a před 14 ti dny porodila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:33
@Banderaska píše:
Z důvodu silné menses. Řešila jsem s gyn a obvodním tak na doporučení lékaře. Fakt ty první 3 dny bylo jak by mě někdo kuchnul. Teď nevím co bude, 2 měsíce po návratu z dovolené jsem otěhotněla a před 14 ti dny porodila :mrgreen:

Tak to gratuluji. :kytka: :kytka: :kytka: Taky mám silnou menstruaci - mám i nějaké hormony špatně, tak proto. A mám hrozne bolesti, je mi špatně. V podstatě prvních pár dní bych vždy byla nejradši doma a nechodila ani do práce. Takže dovolená o ničem. Jednou (vlastně víckrát, ale už je to déle) jsem to tak měla - předloni a to bylo fakt strašný. Bylo mi špatně, běhala jsem kolem děti, bylo vedro a já se vždy vykoupala tak dvakrát za den. Do toho jsem měla ještě nějaké další stresy a nevzpomínal na tu dovolenou vůbec ráda. :(

• Citovat
  • Nahlásit
511
10.8.20 22:21
@Anonymní píše:
Tak to gratuluji. :kytka: :kytka: :kytka: Taky mám silnou menstruaci - mám i nějaké hormony špatně, tak proto. A mám hrozne bolesti, je mi špatně. V podstatě prvních pár dní bych vždy byla nejradši doma a nechodila ani do práce. Takže dovolená o ničem. Jednou (vlastně víckrát, ale už je to déle) jsem to tak měla - předloni a to bylo fakt strašný. Bylo mi špatně, běhala jsem kolem děti, bylo vedro a já se vždy vykoupala tak dvakrát za den. Do toho jsem měla ještě nějaké další stresy a nevzpomínal na tu dovolenou vůbec ráda. :(

Děkuji. Jako jestli ti to někdo napsal tak ti měl říct co a jak, v příbalovem letáku je napsáno jen něco. Jako za mě ok, mám plno holek kolem sebe co to braly a nic se jim nestalo. A znám pár co s tím mělo problém ale záleží na člověku. Někomu je špatně i z ibalginu :mrgreen: já fakt první 3 dny total KO. Potila jsem se jako vrata a bolesti úplně neskutečné. Nálada úplně na prd, když to šlo tak jsem fakt spala ale ne vždy to vyšlo na volno v práci. :mrgreen: při užívání noret…jsem bolesti neměla, prostě jakoby se ms zasekla a prostě nebude. Až ty poslední 2 dny.. Pak v pohodě.. No a dal nevím :mrgreen: ale je pravda že já snesu snad jakýkoli prášek bez vedlejších účinků. Záleží na tobě jestli to budeš brát nebo ne. Ale držím palce aby to bylo všechno ok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
11.8.20 13:19

Ahojky, ja jej pouzivala asi 3× a vzdy naprosta spokojenost :). Dvakrat kvuli dovci, jednou kvuli gyn. operaci. A vzdy naprosto v pohode :). Po vysazeni dosla MS vzdy do 4 dnu. Je fakt, ze ta prvni MS po dobrani je vzdy silnejsi, ale ja mam obecne silnou MS, takze mi to az tak neprislo. Ale kamoska rikala, ze u sebe ten rozdil zpozorovala pri te navazujici MS. Jinak jsem normálně fungovala, nic mi nebylo a vim, ze kdykoliv zas budu potrebovat MS posunout, spolehnu se tady na tohle :). Antinu jsem nikdy nepouzivala, takze mam zkusenosti fakt jen s timto. Nejdele jsem to brala 10 dni :-). Na dovci, pila jsem alkohol, byla na slunicku a jak rikam, naprosta pohoda :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 17:16

@anonymka0307 A kdy jsi to vysadila? Dalo by se spekulovat, že by se to mohlo vysadit třeba den před odjezdem? Nebo radši až doma - při jistotu? Je blbý, že to potřebují posunout jen o 3 dny, ale musím to brát už dřív. Poslední menstruace mi teda přišla dřív a překvapila mě na kole - to teda taky nebylo nic příjemného. Naštěstí to už bylo po celém dnu blízko domu. Jinak by to byl průšvih. Takže asi to nebudu na tu cestu riskovat.

• Citovat
  • Nahlásit
1115
11.8.20 19:56

Vysadila jsem to, když jsem byla z dovolené doma. Dr mi sam říkal, že to mám vysadit, až v klidu dorazíme, protože vysadit to poslední den dovolené by mohlo znamenat, že to chytnu v letadle:-)). Jinak naposledy jsem to začala brát v dobe očekávané Ms (Mám ji docela nepravidelnou) a taky pohoda, ms nepřišla:-). Takže ne vždy se to musí brát týden předem:-). Jak říkam, já s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti. Ale samozřejmě je to individuální. Brala jsem to vlastně 3×, ještě kvůli svatby loni :D, a to mě kámoška tez strasila, jak mi bude zle a nic :-). Ten klid a no stress z červené potvory za to fakt stal :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama