Normální šťastný dlouhodobý vztah. Existuje?

26.1.20 09:58

Normální šťastný dlouhodobý vztah. Existuje?

Dobrý den, mám sedm let přítele, teď máme před svatbou a plánujeme rodinu.

Nedávno jsem našla tuhle stránku a od té doby tady pročítám každý den diskuze. Vzhledem k tomu, že každá druhá diskuze je o problémech ve vztahu, tak mě to dost vyděsilo. Hlavně teda případy, kdy se změní vztah po narození dítěte o 100 % a chlapovi hrábne.

Dejte mi prosím naději, že je možné mít v dnešní době dlouhodobý vztah, s dětmi a bez větších problémů (nevěra apod) :D má tady některá/ý dlouhotrvající šťastné manželství/partnerství? :oops: V okolí mám samozřejmě plno párů, které jsou spolu dlouho, ale jestli jsou spolu fakt šťastný, tak to teda nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18081
26.1.20 10:00

Jasně že jo, tohle téma už tu bylo několikrát, a uvědom si že ten kdo je spokojený nebude zakládat diskuzi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22101
26.1.20 10:00

V lete 14let, dve deti.Bez nevery. A milujem se, jsme si oporou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12528
26.1.20 10:03

Jsme s manželem 17 let a jsme spokojení. Ber to tak, že o spokojených vztazích nikdo nemá důvod diskutovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13636
26.1.20 10:04

Ale existuje. Jen tady ti spokojení moc nepřispívají. Kde nejsou problémy, není co řešit. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
26.1.20 10:07

Prece nebudu zakladat diskuzi jak mam skveleho manzela a krasne manželství :mrgreen: by me ukamenovaly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5190
26.1.20 10:07

@Nicole 1234 Ono to bude tím, že když je všechno v pořádku tak nikdo nemá potřebu se svěřovat. My jsme s mužem už 14 let spolu a z toho 7 let manželé, máme dvě děti (4 a 1,5), dva psy, pravidelný z obou stran uspokojující sex a kdybychom neměli v blízké rodině několik zdravotních průšvihů, tak nemáme ani finanční problémy (skoro celý můj RP jde na domov důchodců pro pradedečka). Takže ano spokojená manželství existují. A ještě musím říct že po narození dětí manžel doma funguje lépe než před dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
26.1.20 10:08

10 let spolu, 5 let manželé, 2 děti. Když přijde muž z práce ani se nestihne převlíknout, hned blbne s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4346
26.1.20 10:13

@Nicole 1234 ano. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8202
26.1.20 10:15

@Nicole 1234 Spolu jsme už celkem dlouho, cca 24,5 let, 21 let manželé a máme dospělou dceru. Jsme na sebe tak zvyklý, že už to spolu doklepem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
26.1.20 10:24
@Kaileee píše:
Prece nebudu zakladat diskuzi jak mam skveleho manzela a krasne manželství :mrgreen: by me ukamenovaly :mrgreen:

Presne, tohle je server na pomoc s resenim problemu. Na vyprsovani se, jak jsme si zopakovali po desate libanky, je snad instagram apod.

Jsme spolu dlouho, tak me taky obcas bouchnou saze: vyhodim mu za to tricko, nekoupim cokoladu, at si vecer blazni; necham mu vsecky decka a jdu si zacvicit, ale planuju do budoucna dovolene a ne rozvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
26.1.20 10:25

26 let spolu. 3 děti. Rozumíme si. Problémy jsou snad všude. S dětmi, finance, šílení příbuzní atd. Řešíme vždycky problémy spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 10:31

Takové „normální šťastné dlouhodobé vztahy“ určitě existují. Vztahovými trablaty na emiminu se neřiď.

Jen měj na paměti, že i „normální šťastné dlouhodobé vztahy“ mají své problémy. Kvalita vztahu se nepozná podle počtu problémů, ale podle toho, jak k nim oba partneři přistupují. Jak znám ze svého okolí vztahy, kdy např. chlapovi „hráblo po dětech“, tak to nikdy nebylo, že by mu najednou zčista jasna hráblo. Vždycky tam byl problém, který se neřešil dlouhodobě (a problém byl i třeba zjevně špatný výběr partnera), a po těch dětech, které každým vztahem umí zamávat, se to pak jen dobře projeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 10:32

Je naivní myslet si, že problémy se nemohou objevit. Rozpadá se to lidem proto, že není z obou stran ochota problémy řešit. Pokud oba nemáte tendence od problémů utíkat, tak není čeho se bát, vše je řešitelné. Dělat si starosti dopředu nijak nepomůže. Někdo tu dříve někde psal, že se jim vztah (manželství) rozpadlo po roce, protože byli oba dominantní a nemohli se „domluvit“. My jsme stejný případ (dominance), jen s tím rozdílem, že jsme to po roce nevzdali, ale než jsme se domluvili a sladili, trvalo nám to ještě dalších 6 let. Teď jsme už léta spokojení a šťastní, já tedy určitě :mrgreen:. Nevěrní jsme si nikdy nebyli, to by u nás bylo chápáno jako neochota problémy řešit a zbabělost.

Příspěvek upraven 26.01.20 v 10:35

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.20 10:33
@Nicole 1234 píše:
Dobrý den, mám sedm let přítele, teď máme před svatbou a plánujeme rodinu.

Nedávno jsem našla tuhle stránku a od té doby tady pročítám každý den diskuze. Vzhledem k tomu, že každá druhá diskuze je o problémech ve vztahu, tak mě to dost vyděsilo. Hlavně teda případy, kdy se změní vztah po narození dítěte o 100 % a chlapovi hrábne.

Dejte mi prosím naději, že je možné mít v dnešní době dlouhodobý vztah, s dětmi a bez větších problémů (nevěra apod) :D má tady některá/ý dlouhotrvající šťastné manželství/partnerství? :oops: V okolí mám samozřejmě plno párů, které jsou spolu dlouho, ale jestli jsou spolu fakt šťastný, tak to teda nevím :nevim:

Existuje. ;) 40 let manželé, dvě děti. Vztah bez nevěry, a čím dál hezčí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama