Normální vztah s rodiči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 20:32
Normální vztah s rodiči?

Dobrý večer dámy,
jak často telefonujete a navštěvujete své rodiče?
Já nikdy pořádně rodinu neměla, tudíž mám v tomto směru nejspíše zkreslený pohled. :think:
Jde o to, že přítel (30) bydlel ještě před půl rokem s rodiči. Je to celkem mamánek, o tom žádná. Měl celý život dokonalý mamaservis. :P Nyní když bydlíme spolu, tak si volají 3× do týdne a když má v práci volnější režim, minimálně den v týdnu tam je.
Volání, návštěvy; na tom samozřejmě nic špatného nevidím ale trápí mě spíše množství informací, se kterými má potřebu se svěřovat.
Posílal tátovi fotky ultrazvuku, v pořádku. Ale též fotky těhotenské karty; to už se mi úplně nelíbí. Rozhodně nemám zájem, aby měl někdo (vyjma partnera) přehled o mé váze, další návštěvě, výsledcích poslední návštěvy. Mají přehled kde co platíme, kolik, ptají se zda je to placené. Koupíme sedačku, druhý den už o tom vědí. Kolikrát hlásí co jedl, kdy jedl. Prší, mamča volá, zda náhodou nezmoknul. :P Něco se v bytě opraví, hned to vědí. Cokoliv řešíme, automaticky hned vědí. Už nemám chuť mu cokoliv říkat, aby to okamžitě nešel vyslepičit. :think:
Kdyby mu bylo 18, tak mám větší pochopení. Ale předchozí partneři (28,35) rozhodně takto intenzivně v kontaktu s rodiči nebyli. :think:
Ale jak říkám, řekněte mi svůj názor - já toto soudit ze svého pohledu úplně nemohu. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  10.05.18 20:35

Ještě jsem zapomněla doplnit, že u sebe nemá ani kartu od účtu. Tu má ještě maminka.

Celeste97
Kecalka 281 příspěvků 10.05.18 20:36

Já s mámou volám minimálně 1× denně, dnes třeba 3× kvůli dceři :) taky jí teda vyzvoním všchno :lol: :kytka:

Anonymní  10.05.18 20:37

@Celeste97 Jo? :think: Hmm, tak to možná opravdu zveličuju. :nevim:

Paola21
Závislačka 3188 příspěvků 10.05.18 20:39

S rodiči, tedy hlavně s mámou, si volám 2× denně (ráno a večer) 1× za 14 dní se vidíme osobně. :) Ale teda takový „pitomosti“ jako, co jsem jedla a jestli nemoknu, neřešíme. Nedivím se ti, že ti to vadí. Ale změnit se v tomhle musí především tvůj partner. Ale bude to asi trvat, než se změní pokud vůbec.. Ty jsi s ním už těhotná a on ještě před 6 měsíci bydlel u rodičů? To spolu moc dlouho nebydlíte sami… Možná jste se měli nejdřív vy spolu sžít a pak se snažit o dítě, nu což, to už je jedno, že.

Bandii
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 10.05.18 20:41

To, co popisuješ, mi přijde skutečně divné 8o

mrav
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 10.05.18 20:43
@Anonymní píše:
Ještě jsem zapomněla doplnit, že u sebe nemá ani kartu od účtu. Tu má ještě maminka.

Pokud žijete spolu, měl by mít svou platební kartu. Kdo financuje energie, nájem, potraviny? :nevim: Měl by si prosadit, aby měl přístup ke SVÝM financím. :pankac:

Russet
Kelišová 6718 příspěvků 10.05.18 20:46
@Anonymní píše:

Tak to je divný. A můj podrobný zdravotní stav taky nemusí znát
Jinak kdyby mě nenutil denně jim volat a navštěvovat je, brala bych to jako jeho způsob, jak s rodiči vychází. A snad je lepší, že se ke tchýni chová dobře - předpoklad, že se tak bude chovat i k tobě.
Já si jednou týdně volám s tátou a mámu už nemám. Ale v tak blízkém kontaktu jsme nebyly snad od 15 let :nevim:

Elenloth
Závislačka 3655 příspěvků 5 inzerátů 10.05.18 21:04

8o No z něčeho takového bych se zbláznila. :roll: Jako je hezké, když má někdo k rodičům dobrý vztah, ale tohle mi přijde až chorobné. Zvláště na třicetiletého chlapa.
No vzhledem k očekávanému dítěti přeju hodně štěstí a pevné nervy, jeho rodiče vám budou vidět až do talíře.

sediza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 10.05.18 21:04

Závidím Vašemu partnerovi jeho vztah k rodičům a moc bych si přála, abych i já byla součástí života svého syna, až vyroste. Nejen jednou za měsíc povinná návštěva (oběd) a šup zase pryč. Jediné, co bych řekla, že není normální, jsou ty finance. To by měl mít partner ošéfované. On je rozdíl mezi sdílením informací a tím, zdali se jejich syn osamostatnil. A to my tady nevíme.

Ijen
Kecalka 332 příspěvků 10.05.18 21:05

Tak denne si urcite nevolame, pravidelne se ozyvam vlastne jen z cest, jinak se vidame tak 3× do mesice a volame jen kdyz potrebujeme neco duleziteho vyridit, rozhodne s mamkou neresim jestli jsem zmokla nebo pujdu zitra k zubari. Tehotenstvi jsem jim rikala az kolem 12.tydne a podrobnosti o zdravotnim stavu jsem s rodici fakt neresila. Manzel to ma trochu jinak nez ja, je s rodici v kontaktu nekolikrat tydne, ted v lete skoro kazdy vikend kdy se potkavame na chate a taky je jim schopny vykecat plno, z meho pohledu az intimnosti. Ale jsme spolu 18 let a uz jsem proste zvykla :D

krispyna
Kecalka 366 příspěvků 10.05.18 21:15

Pro mě je to až moc. Takovéhle pupeční šňůry nemám, ale u přítele jsem trochu bojovala s tchánem. Má potřebu velet a já to z domova neznám, takže občas narážíme. Přítel mu zase jde na ruku preventivne, aby nebylo zle a v závěru se s nimi nevidíme protože chceme, ale protože musíme a stejně to dopadá výčitkami, že se neozveme. Zlomilo se to asi ve chvíli kdy naše společné bydlení nenavrhl přítel, ale tchan a to už nešlo. Chtela jsem s nim byt a dala mu sanci aby se naucil zodpovidat a rozhodovat sam za sebe. Potřebuju chlapa o kterého se můžu opřít. Nedokazu si predstavit, ze by o nas vedeli o rocnim snazeni o dite, potratech, nemocech.. To bychom spolu asi nebyli. A nerikam, ze je nemame radi..

ivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 10.05.18 21:15
@Anonymní píše:
Dobrý večer dámy,
jak často telefonujete a navštěvujete své rodiče?
Já nikdy pořádně rodinu neměla, tudíž mám v tomto směru nejspíše zkreslený pohled. :think:
Jde o to, že přítel (30) bydlel ještě před půl rokem s rodiči. Je to celkem mamánek, o tom žádná. Měl celý život dokonalý mamaservis. :P Nyní když bydlíme spolu, tak si volají 3× do týdne a když má v práci volnější režim, minimálně den v týdnu tam je.
Volání, návštěvy; na tom samozřejmě nic špatného nevidím ale trápí mě spíše množství informací, se kterými má potřebu se svěřovat.
Posílal tátovi fotky ultrazvuku, v pořádku. Ale též fotky těhotenské karty; to už se mi úplně nelíbí. Rozhodně nemám zájem, aby měl někdo (vyjma partnera) přehled o mé váze, další návštěvě, výsledcích poslední návštěvy. Mají přehled kde co platíme, kolik, ptají se zda je to placené. Koupíme sedačku, druhý den už o tom vědí. Kolikrát hlásí co jedl, kdy jedl. Prší, mamča volá, zda náhodou nezmoknul. :P Něco se v bytě opraví, hned to vědí. Cokoliv řešíme, automaticky hned vědí. Už nemám chuť mu cokoliv říkat, aby to okamžitě nešel vyslepičit. :think:
Kdyby mu bylo 18, tak mám větší pochopení. Ale předchozí partneři (28,35) rozhodně takto intenzivně v kontaktu s rodiči nebyli. :think:
Ale jak říkám, řekněte mi svůj názor - já toto soudit ze svého pohledu úplně nemohu. :think:

Asi jste si měli vyzkoušet společné bydlení dřív než jste si pořídili dítě. Mohli jste si za tu dobu ujasnit fungování. Například fakt, že otec mého dítěte má platební kartu u maminky by mi hodně vadil. Notabene když je mu 30.

nestarejtese
Kecalka 293 příspěvků 10.05.18 21:16

Tak u žen je ten vztah s rodiči asi jiný než u chlapů, to co popisujete jsem u žádného chlapa nezažila tak nevim :nevim: můj přítel volá rodičům jednou za týden až dva a to hlavně kvůli malé a tak jednou za dva týdny jdeme k nim na oběd, ale za to s mou maminkou si volám každý den i několikrát a několikrát v týdnů jsme u ní :)

elle21
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 10.05.18 21:16

Mě teda zaráží ta karta co má maminka..asi si ještě nepřipustili, že už nežije s nimi, ale s tebou a jsou věci, které rodiče vědět nemusí, oni vám asi taky nelíčí detaily svého života.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama