Nošení a nalitá prsa

39
21.10.20 11:28

Nošení a nalitá prsa

Ahoj, opakovaně zkouším nosit dceru která má teď rok. Od jejího narození narážím na jeden problém. Jakmile ji na sebe navážu nebo dám do nosítka, hrozně se mi začnou nalívat prsa. Nejhorší je to v tenkém tričku, ale i v mikině se nalívají. A to i když mám čerstvě odkojeno. Tak do 20 minut se to dá vydržet, ale pak už fakt bolí a někdy z nich vyloženě stříká mléko. Když dám napít v šátku či nosítku, nekojené prso se nalije ještě víc a udělá se vždy velká zatvrdlina. Když nekojím vůbec, udělá se menší zatvrdlina v alespoň jednom prsu. Jde to rozmasírovat, ale párkrát už se mi to zanítilo. Někdy pomůže hodně volný úvaz, že mají prsa víc místa, ale to se nelíbí dceři a mě z toho bolí záda. Nevíte někdo, co s tím? Neřešily jste podobný problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5233
21.10.20 11:50

Nic, prostě hormony.. Buď ráda že se ti nespustí mlíko když brečí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
21.10.20 11:57

@mackA159 přesně, to se mi stávalo, ty prsní tampony kolikrát nestíhali :D

Zakladatelko a proč roční dceru v šátku? Není na to už velká, nemá snahu začít chodit? Já bych teda roční dítě nenosila, podle mě už je docela těžké a navíc si ma to zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29763
21.10.20 12:13

@Miraculous to se srovná ;) Zkus mátu, staví laktaci, pokud už nekojíš. Jinak jak píšou holky, může být hůř :lol: Mě se mléko spouští i když zabrečí cizí dítě :oops:
@Kaktusanda roční toho ještě moc neujde, přeci nebudou sedět doma. Nosila jsem děti v roce určitě. Kojila do tří. A víš co? Uzrály a odpadly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.10.20 12:14

@mackA159 Proč myslíš, že nespustí? :lol: Samozřejmě, že spustí. Kromě mléka mi při breku tečou ještě nervy :mrgreen:
@Kaktusanda Pomohlo by mi to při nákupech, cestování MHD a podobně. Ne všude je kočárek praktický. Zatím nechodí, jen leze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.10.20 12:15

@Fiducia Kojím a kojit chci do samoodstavu. Mátový čaj nicméně piju běžně. Asi to na mě nepůsobí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29763
21.10.20 12:44

@Miraculous aha, já pochopila čerstvě odkojeno jako ukončení kojení ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
21.10.20 12:46

@Fiducia nemyslela jsem že má chodit, ptala jsem se zda má snahu začít chodit. Myslela jsem to tak že kdyby to dítě (nevim zda jde o holčičku nebo kluka) nosila i doma tak by pak nemuselo mít možnost začít se snažit chodit. Je mi úplně jedno do kdy si nosila nebo kojila svoje děti. Toto je můj názor a rozhodně jsem ti ho nevnucovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.10.20 12:50

@Kaktusanda Já rozumím, taky znám takové nošence. Doma ji nenosím, pokud nemá nějaký zdravotní problém, jenom ať si leze a posiluje svaly. Jde mi o venek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.10.20 12:56

@Fiducia Blbě jsem se vyjádřila. Myslím tím, že dceru nakojím těsně před navázáním. Jinak stále kojíme ve dne v noci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.10.20 12:59

@Kaktusanda Jinak já jsem příspěvek o předchozím kojení a nošení dětí nepsala, pouze jsem vysvětlovala, proč bych ráda občas nosila. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29763
21.10.20 13:14

@Kaktusanda i kdyby nosila doma, tak co se stane? To dítě nemá na sobě 23 hodin denně :nevim:
Píšeš, že je velké, proč nosí, no tak pišu, že velké není :mrgreen: A že si nejspíš zvykne, a zase odvykne, nestane se vůbec nic :mrgreen:
Pohlaví jsem taky nezachytila, omlouvám se zakladatelce :kytka:
@Miraculous to je dobře :hug: Fakt na tom, že se ponosí, klidně i doma, nevidím nic, co by sis musela obhajovat. Proto jsem reagovala ;) Radu ohledně mléka nemám, podle mě to je přirozený. I když opruz, znám to :lol: Miminu jsou 4 měsíce a mám pořád prsa jako v šestinedělí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
21.10.20 13:38

@Miraculous ano to já jsem taky s tím kojením nereagovala na tvůj příspěvek. Jinak do toho MHD a tak to chápu, myslela jsem že jí nosíš i doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
21.10.20 13:43

@Fiducia Panebože já napsala jen svůj názor a ty ses toho chytla jak žvýkačka na podrážku. Si dělej se svýma dětma co chceš. Já ti nepsala ať je nenosíš, když tě to baví tak si to tak dělej a necpy mi svůj názor o tom jak to je to normální, že dítě těžký není a blabla. Holt naše malá asi těžká byla a já si nehodlám odrovnat záda, tím že jí budu pořád nosit. Světě div se lezla si, stavěla se u nábytku a později začala i chodit a nijak netrpěla tím že pořád nebyla v náručí, šátku či nosítku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
21.10.20 13:45

A co zkusit navázat na záda? Já takhle staré dítko už vepředu ani nesnesla. Na zádech mi to bylo pohodlnější při vyšší váze. Syn měl v roce 10 kilo. Plus pokud už nekojíš, zkus si vygooglit bylinky, které zastavují laktaci. Mám pocit, že šalvěj, ale nevím přesně, já ještě kojit nepřestala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama