Nošení břemen v těhotenství

Anonymní
13.1.20 16:14

Nošení břemen v těhotenství

Ahoj ve spolek.
Máme čerstvě potvrzené těhotenství.
Dnes jsem byla první den v práci a začala jsem mít trochu obavy z náplně práce.

Jsem obchodní zástupce a celý den sem a tam přenáším a zvedám notebook.
Ta taška váží 4-5 kg. Nespočítala bych kolikrát tu tašku zvednu během dne a tak si říkám abych tím miminku neublížila. Zvedám ji z auta, nesu do obchodu tam ji tak min. 3× někde položím a zase zvednu a přenesu a ten návštěv v obchodech mám třeba 8 za den.

Co myslíte? Možná jsem přehnaně útlocitná, tak by mě zajímal váš názor.
Předem moc děkuji za vaše pohledy na věc a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2718
13.1.20 16:16

Já pod názvem čekala, že vozis minimálně kolečka na stavbě. Ne nošení tašky ti neublíží. Občas můžeš donést domu i nákup… Jen těch koleček se vývaruj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432
13.1.20 16:19

Průměrné batole váží 10-15 kilo. Matka ho zvedne nespočetněkrát za den a přesto se spousta těch batolat dočká sourozenců :mrgreen: Pokud tě nic nebolí, nekrvácíš apod., tak 5kilový noťas fakt nemá cenu řešit. Nejhorší je smrt z vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
13.1.20 16:22

Ale notak, tasku nosit muzes. Hlavne klid..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2313
13.1.20 16:23

Tohle není žádná váha. Mám doma batole, má 13 kg, nosím ho po schodech, zvedám ho atd. Dokonce si dovolím denně cvičit buď s vlastní váhou nebo s činkami ( 2× 3kg ). Zbytečně to hrotíš. Jsem ve 29 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
13.1.20 16:26

Ahoj, určitě je to v klidu, toto opravdu miminko nijak neohrozí :) Pokud by šlo o větší břemeno, třeba těch 10 kilo a měla bys jej zvedat často a třeba někam do výšky, tak ano, tam je to na místě a určitě to už moc supr není. Ale taška je pohoda. Neboj, nestresuj. Jasně, pozor na sebe dávej, to každopádně, ale tohoto se neboj. Přeji bezproblémové těhotenství :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 16:26

My se v praci stehovali, ja to nechtela rict, tak jsem nosila lehci bedny, u druheho uz byl nekolikakilovy sourozenec a potrat ani komplikace nebyly zadne. Pokud nemas nejake riziko, tak notebook by ti ublizit nemel.

• Citovat
  • Nahlásit
53000
13.1.20 16:34

Ze zákona: „Podmínky zvedání břemen a maximální hmotnost je u těhotných, kojících žen anebo žen do konce devátého měsíce po porodu upravena zvláštním právním předpisem. Je však zakázáno, aby dočasně ručně manipulovali s břemenem, které je těžší než 10 kg. Nesmí navíc často zvedat a přenášet předměty těžší než 5 kg. Břemeno, které budou zvedat nebo přenášet vsedě, by nemělo přesáhnout 2 kg. Kumulativní hmotnost v souhrnu nesmí být za průměrnou osmihodinovou směnu vyšší než 2 000 kg.“

Bohužel jak už tu zaznělo, pokud je zaměstnavatelem starší sourozenec budoucího potomka, tak ten většinou na nějaké zákony a bezpečnost práce zvysoka kašle :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11626
13.1.20 16:38

Sorry, ale tomu se nedá nesmát :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
13.1.20 16:38

Já normálně dělala ve skladu a balila zboží. Samozřejmě jsem tahala, na co jsem se cítila. Těžko říct, kolik kg.. Nenapadlo mě to zvážit. :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
13.1.20 16:39

To nic neni. Moje zkusenost je takova, ze zvedat muzes fakt hodne, jen to nesmis tahat z predklonu. Pricapnout, uchopit a stoupnout. Ja se pri prvnim tehotenstvi 2× stehovala. Pri tom prvnim stehovani jsem to jeste ani netusila a tahla jsem s muzem starou lednici pryc. Pri druhem, mesic pred porodem jsem vesela soupala nabytkem. Vsechno super, ale jakmile jsem sla do predklonu, tak to bylo o necem jinym…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
13.1.20 16:44

Nic se nemá přehánět, ale taška s ntb, není těžší než běžný nákup. I teď v 38tt tahám starší a ta má 16kg. Hod se do klidu, spíš ten stres mimcu ublíží, než že 10× denně zvednes ntb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
13.1.20 16:50

Notebooku bych se nebala ;) Jak tu zaznelo, pak se starsi sourozenec nepta. Neznamena to ale, ze ho budu tahat cely den (jine je obcas zvednout). Taky mam k tezkym vecem respekt. Drzim palce, at to dobre dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5766
13.1.20 16:51

Zvedani tasky s notebookem ti opravdu neublizi. Cekala jsem, ze budes zvedat nejake 20 kg bedny. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16061
13.1.20 16:53

Fakt noťas? Nepřeháněj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu