Nošení dětí - babyvak a/nebo šátek

2964
22.6.06 12:53

Noseni deti - babyvak a/nebo satek

Ahoj vsici,
rada bych se poptala na Vase zkusenosti s nosenim miminka v satku nebo babyvaku. Mame 9tydeniho Kubika, ktery uz ma 6kilo. Od narozeni ho chovani neuklidnuje, spis rozciluje. Satek mame a zkousime teprve v poslednich tydnech. Ale VZDY, kdyz ho do nej uvazu (do jakehokoli uvazu - kolibky i kapsy), se proste rozplace. A neni to vztek, ale spis takovy smutny plac se slzickama.
Chci se proto zeptat, jestli mam investovat do babyvaku, jestli tam ma treba vic prostoru nez v tesnem satku, jestli by to snasel lip nez satek. Potrebovala bych totiz dost casto volne ruce, kdyz chce byt se mnou a ja potrebuju neco udelat.
Taky by me zajimalo, co si myslite o tom, ze v satku neni rad. Napadlo me, ze ho mozna rozciluje, jak se na sebe ted v tech horkach potime. Nebo jestli ho skrti ty tesne uvazy…?
Budu se moc tesit na Vase zkusenosti a predem za ne dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
22.6.06 13:10

ahoj,

já začla používat babyvak na konci 8týdne a malej akčkoliv byl vyloženě nechovací miminko… (když řval a někdo ho vzal, nepřestal… tak jsme seděli vedle něj na zemi a štěrchali a štrchali … a to se líbilo.. takže nechovací) ale ve vaku se mu líbilo. Ne tada nějak dlouhou dobu, ale třeba 20 minut jo a když v něm usl tak i dýl. Šátek jsem si pořídila taky a začla ho používat až později cca od 4 měsíců… mě se teda úvaz kolíbka zdál mín stažený v šátku než v babyvaku (možná jsem to neuměla patřeičně dotáhnout) .. spíš zpočátku jsem používala babyvak, protože to bylo jednodušší než se vázat 5 minut se šátkem a po minutě nesouhlasného mruční zjistit že tam MIchal nichce být… ale nemyslím, že prosotor ve vaku je mín stísněný než v šátku… mě to prostě přišlo nastejno.

ale vzpomínám si, že úplně zezačátku nechtěl být ani v tom vaku… tak jsem prostě dva týdny počkala a pak už si dal říct…

jsem moc nepomohla co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
22.6.06 13:15

Ahojka,

tak já mám tedy babyvak. Chtěla jsem v něm malého nosit, když jezdím k našim … ale v těhlech vedrech radši táhnu kočár.Jája by v pytli byl zpocenej ještě víc, a já pak taky …
Ale jemu se tam líbí, i když jsem ho nenosila od narození. …
jinak můj názor je, že je asi lepší šátek, protože se pak dá uvázat přes obě ramena, a váha se rozloží .. ve vaku je to všechno jen na jednom rameni.
Jinak kdybys chtěla, tak se můžem domluvit, a vak bych ti poslala a na zkoušku zapůjčila - tedy pokud nemáš někoho s vakem kolem sebe :wink:
Anděla

• Nahlásit
  • Citovat
5811
22.6.06 15:42

Nazdar Marjánko

Dalísek šátek mohl od narození, ale jenom když jsem s ním v něm chodila - už při urovnávání popruhů jsem se musela minimálně pohupovat pata - špička, jinak plakal, takže když ho bolívalo bříško a byl v šátku, tak jsme zalívali kytky, uklízeli rozházené věci, utírali prach, … Není moc oblečený? Teď v šátku nadoma stačí tak plena a ponožky :wink: To, že je natěsno, by vadit nemělo. Ten můj velký chlap teď poslední tři dny profňukal kvůli rostoucímu zoubku a chtěl se nosit v šátku - 9kg na břiše 8O :roll: :lol: - jsem byla znovu těhotná :wink:

Zkus si měřit čas, za jak dlouho se uklidní - někdy se to zdá dlouho a je to třeba jen pět minut a pak fajn. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
27.6.06 19:47

DEKUJU

Mile zeny,

dekuju moc za Vase zkusenosti, jsem rada, ze jste mi naznacily, ze Kubaskova nespokojenost muze byt vlastne normalni, ze je treba na to jeste maly. Babyvak mi manzel objednal k narozeninam, tak jsem zvedava, jak to dopadne. Minuly tyden se totiz Kubikulovi zalibilo chovani - muze se rozhlizet a ten telesnej kontakt asi taky neni spatnej :) Tak uvidime, jak se to vyvine. Kazdopadne si od toho slibuju, jak psala Maka, ze se nebudu smodrchat s uvazem, abychom pak zjistili, ze nas to takhle nebavi. Dam pak vedet, jak jsme dopadli :wink:

Jeste jednou diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
25.1.11 18:06

Poloha v babyvaku

je opravdu správná poloha v babyvaku s bradičkou přitaženou na prsa? Připadá mi tam mnohem víc zkroucený, než v šátku. Jaké máte zkušenosti s nošením dětí v babyvaku ven teď? Jde to? Já malého nosila zatím ven jen v šátku pod bundou, ale z babyvaku se zas líp vyndavá, potřebuju s ním jet na kontrolu kyčlí do města šalinou a dost se toho děsim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1695
25.1.11 19:23

Moje dcera se v šátku nosit nechtěla. Ani zpočátku, ani později, později dokonce ani ne klasicky v náruči čelem k sobě, akceptovala jen polohu v klubíčku. Taky neměla ráda polohu na břiše na mém břiše, o tom, že by si o mě opírala hlavičku, nemohlo být ani řeči. Mnohem radši ležela na lehátku a koukala na mně, když jsem něco dělala, nebo byla v postýlce, kterou jsem si tahala po bytě a venku v kočáru. Některé děti to prostě nemají rády. Přitom z ní vyrostla normální mazlivá, sebejistá holčička.
Ale bylo mi to trochu líto.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
25.1.11 20:33

rozhodně šátek.Baby vak je hrozná zátěž na záda. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
25.1.11 20:36

Já bych zkoušel ten šátek a co nejrychleji provézt ten uvaz a začít chodit.Oni ze začátku křičí ale jak jsem se rozchodila tak se hrozně rychle uklidnil a nošení se mu moc líbilo.
V baby vaku se malému líbilo až okolo 3-4 měsíců a to už byl pěknej macík a hrzzně se pronesl.3átek byl mnohem lepší.
takže já bych šátkovala.Hlavně je dobrý moc neprotahovat to vázaní, to oni moc nemusí.
Ale postupně se to zlepšovala - pak už to znal a hned se po mně sápal že chce nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama