Reklama

Nošení dětí v šátku - návyk závislosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kopretinnka112
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 10.10.18 10:09
Nošení dětí v šátku - návyk závislosti

Zdravím, půjdu na kurz nošení dětí v šátku, protože ta moje malá (5 týdnů) je prostě klíště a chce být pořád u mě :srdce: A v rámci zachování životních funkcí občas potřebuju volné ruce, takže to vyzkouším. Ale děsí mě pořád mamka větou „Neuč si ji na ruce.“ Může mi někdo se zkušenostmi říct, jestli je to pravda, že je mrně pak totálně závislé? Nebo je to jen přežitek a praxe mluví jinak? Díky všem za postřehy! ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 10.10.18 10:17

Já jsem první dítě nenosila a druhé ano. Ani jedno nemělo problém s hlídáním u babiček nebo ve školce. Nošené dítě je mnohem průbojnější než nenošené, nemá problém komunikovat s dospělými, nenošené se dost stydí a dlouho trvá, než se otrká. Ve školce s učitelkami nemluvil až do nástupu mladšího, mladší s tím nemá problém od prvního dne. Nošené dítě se také podstatně méně vztekalo a prakticky nemělo období vzdoru, na rozdíl od prvního nenošeného, kdy jsme si s ním prošli peklem.

selia
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 9 inzerátů 10.10.18 10:18

@kopretinnka112 Každé mimino je závsilé na mámě, je to normální a zdravé. Miminko nejde rozmazlit. Rozhodně to ale nezanmená, že když to dítěti dopřeješ, vychováš z něho mamánka, co se mámy nepustí, naopka, děti, co mají v ranném dětství dost jistoty bezepčí a blízkosti, jsou si pak samy sebou jisté.
Ale ano, dá se miminko naučit třeba i na spaní v postýlce samotné v samostatném pokoji, na jesle od tří měsíců, viz třeba Francie, když jdeme do extrému.

Bara04
Kecalka 205 příspěvků 10.10.18 10:18

přežitek… hele a je lepsi kdyz jo mas v šátku nez ji chovat. jako jasny muzes ji nechat brecet a tvrdit ze to je ok, ale sama píšeš ze si myslis ze ne :-) tak dělej vse podle svého nejlepšího svedomi a neposlouchej tyhle super rady:-) jeste jich bude opravdu hodne.
ps: dceři je 19m a kdyz náhodou ma blby den tak mi visi na nohou … klidne ji pak nosím v nositku radeji nez aby po me lezla a rvala

elen-ka
Extra třída :D 12055 příspěvků 8 inzerátů 10.10.18 10:24

@kopretinnka112 Nosila jsem obě děti, sice ne pořád, ale nosila. Nepřijde mi, že jsou či byly děti rozmazlené či neustále vyžadovaly mou pozornost. Naopak dcera byla celkem rychle samostatná, syn je mazlivější. Je však otázka, zda by to bez nošení bylo jinak. :think: Já si myslím, že ne.

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 10.10.18 10:30

Tak u nás se závislost na nošení vyvinula. Ale u mě :mrgreen:
Hodně špatně jsem nesla, že se třetí nechtěla že začátku nosit. :( Ale už se nosí :P

Zelnicka
Stálice 94 příspěvků 10.10.18 10:36
@kopretinnka112 píše:
Zdravím, půjdu na kurz nošení dětí v šátku, protože ta moje malá (5 týdnů) je prostě klíště a chce být pořád u mě :srdce: A v rámci zachování životních funkcí občas potřebuju volné ruce, takže to vyzkouším. Ale děsí mě pořád mamka větou „Neuč si ji na ruce.“ Může mi někdo se zkušenostmi říct, jestli je to pravda, že je mrně pak totálně závislé? Nebo je to jen přežitek a praxe mluví jinak? Díky všem za postřehy! ;)

To je blbost, díteti nelze vybudovat závislost na tom, na co bylo zvyklé 9mesicu v bříšku. Naopak, dítě dostane pocit bezpečí a až nastane jeho chvíle „odpadne“, příprovnava se t ok ok k uzralemu jablíčko a tyto děti jsou pak velmi samostatně, vyzrálé, spokojené, jen někdo odpadne dřív někdo později, ale nošení to neovlivní. Nosit dítě je nádherný pocit, ne nenechej se maminkou ovlivnit.

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 10.10.18 10:43

Syna jsem první měsíce nosila non stop, klíště se z něj nestalo.

Janatans
Stálice 99 příspěvků 10.10.18 10:43
@Adelka951 píše:
Já jsem první dítě nenosila a druhé ano. Ani jedno nemělo problém s hlídáním u babiček nebo ve školce. Nošené dítě je mnohem průbojnější než nenošené, nemá problém komunikovat s dospělými, nenošené se dost stydí a dlouho trvá, než se otrká. Ve školce s učitelkami nemluvil až do nástupu mladšího, mladší s tím nemá problém od prvního dne. Nošené dítě se také podstatně méně vztekalo a prakticky nemělo období vzdoru, na rozdíl od prvního nenošeného, kdy jsme si s ním prošli peklem.

Myslím, že je to hodně i o povaze dítěte, dceru jsem nenosila a je velice komunikativní, v pohodě mluví s jakýmkoliv dospělým, vykecala by každému díru do hlavy :) Syn je nošený (hlavně teda na procházkách) a je na mně, tatínkovi a ségře dost závislý, v určitém obdobi nechtěl být s nikým, pokd nás neviděl. Takže podle mne nošení/nenošení zas až tak velkou roli nehraje, každé dítě je prostě jiné :)

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 10.10.18 10:44

Blbost .. jako preventivně separovat novorozene? :roll: ach jo kdy to ty lidi prejde.. maly byl noseny a nema absolutne zadny problem, je totalne nezavisly v kolektivu, u babicek nadmiru spokojeny i pres noc. Ma dva roky

Hoa Mai
Kelišová 5647 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 10:45

@kopretinnka112 Je to pitomost, která podle mě vychází z původně dobře míněné rady. Ta původní rada, si myslím, byla, že rodič nemá nosit chůze schopné dítě, které po pár krocích začne mrčet, že ho bolí nožičky a je líné chodit. Z toho pak jsou takoví ti čtyřleťáci, kteří se vykydlí s tabletem do kočárku, případně je rodiče musí neustále tahat na zádech, protože vašnosta je líný něco ujít. Akorát se tahle rada nějak zvrtla a schramstla i chudáky malá miminka.
U miminek je to ale něco úplně jiného. Ta se jednak sama neumí přemístit tak, aby mohla být s tebou, když se pohybuješ po bytě a taky se ještě neumí zabavit tak, aby mohla samostatně zkoumat svět. Pro jejich vývoj a psychickou pohodu je mnohem lepší, když budou u tebe v šátku, než když se budou někde placatit samy a čučet do stropu.
Já jsem nosila všechny své děti (a nejmladší ještě nosím). První to ani tak moc nevyžadoval, i tak byl nošený pravidelně několikrát týdně, ale u druhého a třetího dítěte to byla otázka přežití se zdravým rozumem :-D. První a druhé dítě už jsou dávno samostatné jednotky a jsou velmi šikovní a zdatní chodci. Bez problémů zvládly jesličky i školku, nemají problém v komunikaci s dospělými nebo v odloučení ode mě na přiměřenou dobu. Nošení je nijak nerozmazlilo, jen jsem si dávala pozor na to, aby opravdu chodili sami na vzdálenost úměrnou svému věku a abych je nepoponášela v náručí po pár krocích, což někteří rodiče dělají. Takhle si zvykli, že je ponesu/povezu v kočárku až když budou opravdu unavení a ne kdykoliv po mě vztáhnou ruce.

Příspěvek upraven 10.10.18 v 10:55

bibi2233
Kecalka 459 příspěvků 9 inzerátů 10.10.18 10:53

Prvního syna jsem nenosila v šátku, vázala jsem ho do zavinovačky a spal sám v postýlce do roku, moc jsem četla a poslouchala řeči, že bude závislý a rozmazlený. A stejně je dost labilní, fixovaný na nás, od roka se stejně nastěhoval k nám do postele a odmítá být sám. Druhého syna jsem nosila nonstop dva a půl měsíce, bez toho nespal, měla jsem z toho strach, doktorka řeči, že je to hloupost a že budu litovat, ale najednou bum prásk, a on to přestal potřebovat ze dne na den. Spím vedle něj, ale spíš kvůli pohodlnosti u kojení, protože se často budí. Spí docela daleko ode mě, netulí se. Tedy jen pokud ho chytnou zuby, tak ho musím houpat. Je mnohem víc pohodový a samostatný, mám pocit, že dostal co potřeboval v době kdy to potřeboval, a je spokojený. Každé dítě je jiné, řídila bych se tím, co potřebuje v konkrétní dobu. Když potřebuje nosit, nosila bych. Když se bez toho obejde, nechala bych to jen příležitostně, záda mám také jen jedny :-)

kopretinnka112
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 10.10.18 10:54

Děkuji všem za reakce. Mně se představa nošení mého miminka hrozně líbí, těším se na to :srdce: Ale přece jen maminka je maminka, a ta se má poslouchat, že :roll: :lol:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 10.10.18 10:58

Ahoj, 5tydenni dite potrebuje naruc maminky. Rozhodne mu ji neodpirej. My mame 10mesicni holcicku. Dam ti taky jednu radu dobre minenou. Rozhodne nedavej na rady ostatnich ale dej na svuj matersky instinkt. Kazdy neco radi a mnohdy kazdy neco jineho. Taky jsem si uz vyslechla spousty rad od babicek co mam nebo nemam delat vcetne tady te, neuc si ji na ruky, nehoupej ji v naruci zvykne si na to blablabla… Kazdej at si vychovava dite podle svojeho vlastniho vedomi. Urcite tech rad bude jeste spousty :roll: ale to by nebyli babicky babickama aby radi neporadili ze jo :roll: vyslechni si to, ale udelej si to,podle toho jak to sama citis. Tak male dite proste neumi byt vypocitave nebo manipulativni. Vyzaduje co potrebuje

Fima
Nadpozemská drbna 29225 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 11:02

Ano, je to pitomost. Nebo jinak. Dítě je v prvních měsících či letech na matce závislé a je to zcela přirozené. A zcela přirozeně se také potom osamostatní. Nejmladšího syna jsem první měsíce doslova pronosila. Ke mně putoval poprvé, když mu bylo 14 dní a následujících pár měsíců u mě trávil několik hodin denně. Mám ještě dvě starší děti, takže jsem též potřebovala i normálně fungovat a s mimčem na břiše jsem dělala všechno možné. Venku v kočáru bdící taky moc být nechtěl, takže u nás se opravdu nosilo na maximum. Jak začal chodit, tak nosítko přestalo téměř existovat a začal objevovat svět. Ne, opravdu ho nemám nalepeného na sobě 20 hodin denně. Zpětně naopak vidím jen výhody a rozdíly proti starším dětem, které nošeny nebyly. Nejmladší dítě bylo spokojené, málokdy plakalo a tak je tomu dodnes. ;)

Příspěvek upraven 10.10.18 v 11:05

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >