Nošení miminek od narození - ano či ne? Vývoj kyčlí?

478
5.5.21 19:08

Nošení miminek od narození - ano či ne? Vývoj kyčlí?

Ahoj holky, jsem trošku zmatená… Četla a slyšela jsem názor mnoha lidí i dětských fyzio, že nosítko do 6. měsíce určitě ne, miminko by mělo primárně ležet a vyvíjet se přirozeně. Oproti tomu poslouchám například podcasty pidilidi a ty si nosítko nemůžou vynachválit, že jim hrozně ulehčilo práci s dětmi…

Jaký máte názor vy? Zkušenosti?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64243
5.5.21 19:11

@Bajina.P nesmíš pořídit visitko.. Pak wj to špatně.. Jinak nosím od porodnice, kyčle i vývoj zcela ok.. Dneska jsme byli na kyclich a dr chválil, že je to pro vývoj super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
5.5.21 19:13

Klidně nosit od narození. Jen já na děti do půli roka preferuji šátek. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Woo
18
5.5.21 19:15

Nosit ano, ale v šátku. A naučit se správný úvaz. Aby měly nožičky dobře napolohované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
5.5.21 19:16

@Woo jsou i ergonomická nosítka pro novorozence, pochopitelně šátková. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.5.21 19:19

Nosila sem od narození (já teda neměla ani poradně na vyber ze začátku, neměla jsem kočár), nicméně je základ koupit něco, v čem to dítě nevisí, ideálně šátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
5.5.21 19:20
@Woo píše:
Nosit ano, ale v šátku. A naučit se správný úvaz. Aby měly nožičky dobře napolohované.
Šátek není nutný, jsou nosítka od narození, mám např pro chlapa, který s šátky nekamaradi
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
932
5.5.21 19:21

Nosila jsem v šátku od 3 týdnů. Malá byla ve vývoji vždy napřed. Ve 3 měsících se točilo na břicho, lézt začala v 6,5 měsících. Naopak to podle mě vývoji pomáhá, protože v tom dítě přirozeně cvičí svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
5.5.21 19:22

Nic se nesmí přehánět. Dítě potřebuje ležet na podložce, aby se mohlo vyvíjet. Z šátku se nenaučí otáčet na břicho, plazit, lozit… ale určitě není na škodu, kdyz ho matka nosí, nonstop to dítě v nosítku nemá snad nikdo. Je ale potřeba to dělat spravne. Když vidím, jak některý deti na tech matkach jsou, tak je mi jich dost lito a o nějaké zdravém vývoji se fakt mluvit nedá. Spatne nohy, nejen v kyclich, ale často vidím i jednu nohu výš než druhou, zada tím pádem úplně sejdrem. Zalomeny hlavy, že mě jen z toho pohledu bolí za krkem atp… takže naučit se to dělat správně, nedělat to nonstop a neni se čeho bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53491
5.5.21 19:23

Já pro úplného mrňouska preferovala šátek, ale dneska už je k dispozici slušný výběr nosítek vhodných od novorozence. Jen člověk nemůže počítat s tím, že v takovém nosítku odnosím třeba do dvou let. A nenosila jsem teda 24/7, děti měly na ten správný vývoj dostatek času i prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
5.5.21 19:32

@Bajina.P To je spíš zastaralá rada, že má dítě ležet na zádech na tvrdé podložce. Správné nošení je přece pro páteř super, protože jsou záda do oblouku a nepřetěžují se. A dokonce je super i pro kyčle. Takže ano, obě děti nosím od narození. Ale od narození, dokud dítě nedrží hlavičku, je vhodný jen šátek nebo speciální šátkové nosítko. Nejsou vhodná ani taková ta nosítka s novorozeneckou vložkou.

S prvním jsem nosila až od dvou týdnů, nějak jsem se s tím učila. Druhé mimčo už jsem nosila suveréně do města druhý den po porodu. Akorát zezačátku je problém, že miminko je průtokáč a při nošení se mu nedaří kadit. Takže dokud to miminko kadilo ten první měsíc opravdu pořád, tak jsem raději nenosila moc dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
5.5.21 19:35

@Dobrej_tym moje děti kadily fenomenálně kdekoli. :D Větší problém je, že to rádo proteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
5.5.21 19:40

@JanaDaR Fakt, jo? Moje jsou citlivky :lol: Jak to na ně přišlo, začaly se v šátku vzpínat a řvát. A to se utíkalo domů nad mísu :D Do pleny zásadně taky nekadily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
5.5.21 19:42

@Dobrej_tym naprosto v pohodě. V tomto bodě je pak lepší mít těch nosících pomůcek několik. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
5.5.21 19:46

Jen mimochodem, já nosila v podstatě od narození i nedonošence. ;) Ale jsem taková v podstatě retro nosící matka. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat