Nošení miminka na rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baibr
Stálice 70 příspěvků 28.10.14 08:27
nošení miminka na rukou

Ahoj maminky. Chtěla jsem se zeptat zda nějak neubližiji mojemu miminku, když jej nosím na rukou ve svislé pokoze s tim, že mam jednu ruku kolem zad druhou pod začkem( podobně jak při říhaní přes rameno ) ma 3 měsice a od 2 už drží sám hlavičkua a už mi nechce na rukou ležet a pláče a v klidu je jen v této poloze kouká povidá si a směje se. Nikde jsem nenašla zda to nemá nějaký vliv na pateř :nevim:. Děkuji.

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 28.10.14 08:39

@baibr Svislá poloha ideální není. Pokud chce koukat, nos ho v klubíčku.

gaaabule
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 28.10.14 08:40

@baibr Na svislo ho nenos… rychle si na to zvykne a už nebude chtít jinou polohu. Ještě nemá zpevněné svaly na zádech kolem páteře…to až nejdřív kolem 7. měsíce :mavam:

Hoa Mai
Kelišová 6081 příspěvků 20 inzerátů 28.10.14 08:42

Tahle poloha není pro tak malé děti vhodná, těžká hlavička tlačí na páteř a ta se tím deformuje. Pokud ho tak chceš nosit jen na odříhnutí, nos ho výš, tak, abys ho měla jakoby přehozeného přes rameno (hlavička mu bude ležet na tvém rameni). Jinka je na nošení vhodné klubíčko, pokud by se mu to nelíbilo, tak zkus polohu na tygříka nebo klokánka. Můj syn taky neměl moc rád klubíčko, tak jsem ho od 2 měsíců nosila jedině na tygříka, později na klokánka. Tyhle polohy jsou vhodné a navíc si tím miminko posiluje zádové svaly.

baibr
Stálice 70 příspěvků 28.10.14 08:54

Dík za odpovědi zkusím na vyvýšené klubíčko. Nerada bych aby měl něco s páteří.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 28.10.14 09:00

Zkus ho vzít nahého a mrkni do zrcadla, jak vypadá páteř - ještě neunese tu těžkou hlavičku.
Souhlasím s klubkama, tygrama, klokanama :palec:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 28.10.14 09:18

Dobrá poloha je ještě na tygříka, tu mají děti mnohem rádi než vleže. Dítě vlastně leží jakoby na bříšku na tvé ruce, pomáhá to i na prdíky, prcek má navíc dobrý výhled, takže jej to baví.

Sane
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 28.10.14 09:30

Pokud se chce takto nosit, tak bych miminko raději dobře uvázala do šátku. Bude zafixované ve správné poloze pro záda i kyčle a vy budete mít obě ruce volné. Jen na rukou tu správnou polohu s kulatými zády a dobře podsazeným zadečkem moc dlouho neudržíte. :D

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 28.10.14 09:34

@zuzkasim U tygříka je trochu problém, že by se správně měl nosit pravidelně na obě strany (jenže většina dospělých má jednu ruku logicky dominantní a silnější), dítě by mělo mít i v tygříku jakoby podsazený zadeček, zároveň ale nevyvracet kyčli (nainstalovat ho a déle udržet je trochu kumšt). Navíc tříměsíční dítě už je docela těžké a velké, takže ne každý ho udrží déle jak pár vteřin.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 28.10.14 13:19

@Svistice Pokud je dítě obrovské, tak ho nosit v jakékoliv poloze bude problém. Teď o víkendu jsem takto nosila macatého dvouměsíčního prcka, který vážil tolik, co moje děti v půl roce, dalo se to i s ním a to teď moc trénovaná nejsem, jestli takhle bude přibírat dál, bude to asi horší, ale průměrné dítě průměrný rodič udrží chovat, navíc ta váha roste postupně, takže i svaly na rukou nám rostou postupně:-) Žádný rodič nenosí děti pravidelně na obě strany právě proto, že na to nejsme postavení, nemyslím si, že by tohle dětem vadilo, ty děti nám na rukou nespí x hodin denně, myslím, že příroda dobře ví, co a proč jak zařídila. Stejně rodiči nezbude než ty polohy střídat, chvíli v klubíčku, chvíli tygříka, pak si s ním sedne, položí ho na sebe, když spí, odloží… Spíš jde o to, že prvorodičky ty polohy třeba ani tolik neznají, pokud jim je neukáží jejich maminky nebo kamarádky.

Eliskaxox
Závislačka 3003 příspěvků 28.10.14 13:23

@baibr Náš to taky takhle má rád ale jak píší holky a mě to doporučila i sestra na rhb tak ho dát hodně nahoru aby měl ručičky a hlavičku jakoby nahoře na rameni a hrudník položený na klíční kosti. Nevím jak to popsat :)

Eliskaxox
Závislačka 3003 příspěvků 28.10.14 13:26

@baibr Jo ale nosím ho tak jen když ho chci uklidnit jinak v klubíčku, všeobecně se snažím už ho teď moc nenosit má už 6300 g a mě minulý týden už dokonce vypověděly službu šlachy v levé ruce ( na té ho pořád nosím ) takže já dostala ortézu a malý si musel zvyknout na to že víc leží a hrajeme si

baibr
Stálice 70 příspěvků 28.10.14 14:36

No muj má prave 6300 a 60 cm tak se mu už pronese. Zkoušla jsem to klubíčko a už ho chytnu jen oběma rukama, ale líbí se mu to a neprotestuje, takže ho odedneška budeme nosit jen tak :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >