Nošení na zádech - kdy?

84
10.12.10 21:25

Nošení na zádech - kdy?

Ahojte ženy - nosičky :-), chci se zeptat, kdy jste začaly svá dítka nosit v ergo nosítku na zádech? Pokud je tedy na zádech nosíte…synkovi je rok, na Manducu je v poho zvyklý, ale stále nosíme na břiše, chtěla bych zkusit i na záda, ale nevím vlastně jaké jsou případné výhody a nevýhody oproti nošení na břiše, já furt hlavně řeším, že nemám kontrolu nad tím, když půjde spát, aby mu tam pak neblimbala hlava, jasně, normálně bych dala kapucku, v jiné diskuzi jsme si už přečetla jak na to :palec: …jak dítko ohlídám co mi tam vzadu vyvádí :nevim:…no, zkrátka napíšete některá jak vám to vyhovuje nebo nevyhovuje? je mi jasný, že to musim vyzkoušet přímo na své ratolesti, ale zkušenosti se můžou hodit, že ano :wink: …díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29662
10.12.10 21:37

Ahoj, ted nosim uz skoro porad na zadech, nevyhody to pro mne ma. Jednak musim myslet na to, aby mel zavazanou cepici a aby mu nelezla pres oci (jinak ji strhne a pak jdeme 5 minut v mrznoucim desti s holou hlavou :zed: ). Nedosahnu na nej ani omylem, nenandam ani tu kapucu od bundy S.k. (asi kratky ruce). Musim davat bacha, abych ho nekde neprizdila (v MHD, kdyz hlidam dalsi dve torpeda). A ve finale kdyz usne, proste mu planda hlava, protoze na tuhle kapucku od nositka taky v zimni bunde nedosahnu (pokud je na bunde, pokud je pod ni, ani to nejde).
Dalsi kapitola by mohla byt: bunda Suses kinder a noseni na zadech…to je teprv dilo (treba flisova cepice na hlave zpocenyho batolete a flisova podsivka u bundy…narvi na sebe jak chces :mrgreen: )

Vychytavku jednu mam: kapesni zrcatko. Oni ho i prodavaji, primo s klipsem, ale zbytecne drahy, staci uplne obyc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14012
10.12.10 21:41

Na zádech se takhle velké dítě nosí líp, protože vepředu už přes něj člověk moc nevidí (tedy pokud je takové malé pivo jako třeba já), veškeré činnosti jsou snazší, protože máš volné ruce a ani Ti nic nezaclání, fyzicky je to méně namáhavé… ale co je blbé, že Ty se ptáš výslovně na nosítko a ne na šátek. A z toho nosítka ty děti docela špatně vidí, resp. v roce spíš vůbec. Tak zkus, uvidíš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
10.12.10 21:42

:mrgreen: jooo, koukam, ze toho je dost nad cim se lze zamyslet 8-o , presne tyhle veci me napadaly, posunuta cepice, primacknuti v MHD (nebo me a ditko majzne nejakej pospichajici idiot - o coz neni nouze ani kdyz je na brise, ze ano), a bundu mam doufam dobrou, od Angel-wings - pro brichonoseni super a noseni na zadech taky vypada dobre - na obrazku :mrgreen: :mrgreen: …toz, uvidime uvidime, ale stejne me to laka zkusit, taky uvidim co na to prcek, ze jo…a zrcatko :palec: :palec:

Příspěvek upraven 10.12.10 v 21:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23992
10.12.10 21:43

Já bohužel na zádech nosím jen když nejdu sama, právě kvůli té kontrole, aby viděl přes čepici, aby se napil, abych mu nevypíchla oko(chodíme do lesa :-D). Navíc batoh se na břiše nese blbě. Takže dítě pořád na břiše a batoh na zádech :-? :lol:
Jsem ti nepomohla co :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6093
10.12.10 21:56

Nosím už jen na zádech. Čepice neřeším, máme kukly - ty si nesundá.
Kontrolu nad ním mám dostačující i bez zrcátka. Když náhodou usne, vyštrachám čtvercovku (plínku), složím ji na polovinu (trojúhelník) a vytvořím tak něco jako kapucku, kterou mu zafixuji hlavu.
Na břiše už mi nesmírně zavazí, mlátíme se hlavama a není to už tak moc pohodlné :-?
Jo a na záda jsem začala vázat docela pozdě - cca v 10měsících

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4633
10.12.10 22:01

No taky jsem z noseni na zadech poprdena..
Takze myho 11kg „prcka“ nosim furt vepredu…ano, moc nevidim…je to naprd :(
Ale ja mam problem ho na zada dostat…v Manduce se to celkem da…satek a nahazovani..jeste nemam odvahu :mrgreen:
A ted v zime ..pokud clovek nema nosicskou bundu…nehrozim. Takhle dam Manducu na svetr..na to Peekaru vestu, kapsu MaM a s rozeplou (mou) bundou jdem…na zada bych ho asi „nezateplila“…kapsa by byla malo.

Sorry, ze mluvim trochu off-topic…furt to ted resim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16291
10.12.10 22:02

My začali na záda dávat až teď :lol: Já jsem velká a malý je trpaslík, takže dokud nenosil kulicha s bambulí, tak přes něj bylo v pohodě vidět, a rád se tulil.

Nevýhoda je opravdu hlavně ta, že jak se posune čepice či cokoliv, tak se musí zastavit hodný kolemjdoucí a požádat o pomoc… Ještě že je po městě tolik oken a výloh, v každém koukám co tam ten trpaslík dělá, jak má ruce a tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6093
10.12.10 22:05

Lolinko, já jsem celou loňskou zimu odnosila v zimní kapse a teplo M. bylo, nikdy nebyl studený a to jsme chodili ven i v mrazech.
To až teď, na stará kolena :roll: , jsem pořídila nosící bundu a upřímně nechápu, jak jsem bez ní mohla vůbec existovat :nevim:
Nahazování není žádná věda, je spousta způsobů, jak (víceméně) bezpečně dostat dítě na záda.
Já už to mám jednoduchý, jenom přičopnu a dítě na záda skočí samo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16291
10.12.10 22:05

Lolinko, a jak ho oblékáš? Dáda by v tom vrstvení co máš měl na sobě asi jen punčošky a svetr :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29662
10.12.10 22:11

Tak ja kdyz ted nesu na zadech, tak uz jen na bunde, maly ma kombinezu a gorace. Obcas chce venku chodit, nebo ho musim sundat ve skolce atd… Na brise jde pod bundu, ale to v podstate jen kdyz tahnu jeste batoh.

Holky mate nektera bundu Suses kinder? Jak to probuh na sebe dostanete, kdyz mate dite na zadech? Zkusila jsem dvakrat v zimni variante, ve finale jsem byla ja propocena a batole urvany… Fakt mne to stve, ale tu diru mu pres hlavu v cepici proste nenatahnu :zed: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4633
10.12.10 22:17

No holky, kdybych ho dala na mou bundu (jako v Manduce nebo satku), tak bych mu dala kombinezku a na to MaM kapsu..jenze on je v tom pak jako sardinka a je vzteklej…takze je lepsi na bricho, kde tu kombinezu „nahradim“ tou vestou a pak ma jen triko s louhym rukavem, tenci mikinku, termopuncochacky..a samozrejme teply vlneny boticky na nozicky.

Jinak nahazovani jsem parkrat zkusila a zatim spis piluju uvazy na zada..batoh se zda byt lehky, ale ja jsem paranoidni, takze radeji kapsu, ale jeste to neumim perfektne, abych se s tim nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
10.12.10 22:31

Začala jsem asi v 6-7 měsících a nemůžu si to vynachválit :palec:
V pohodě si nazuju a vyzuju boty, krásně vidím, nikde nic nezavazí :lol:
Vážu ráda vysoko, na dítě docela vidím i bez zrcátka, čepici jí s trochou námahy nasadím (ale kukla je v plánu a bude stopro lepší), napít jí dám v pohodě kdykoliv, vlasy mi necuchá, jen mi občas ďobe do znamínka :cert: :lol:
Nosím pod zimní bundou vlastnoručně přešitou, obléká se v pohodě :)
EDIT: Pokud usne, zajistím ji kapuckou pro tyto účely na bundě přišitou :wink: A někdy to jde i bez kapucky, záleží, jak mám navázáno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16323
10.12.10 23:26

Já jsem zřejmě jedna z mála exotek - na zádech nenosím a ani starší dceru jsem nenosila (tu leda manžel v krosničce, ale to už byla starší). Buď na břiše nebo na boku - až skoro do dvou let, pak už jsme o nošení nestála ani jedna.

Z nošení na zádech mám psychický blok - zkoušela jsem to párkrát, ale prostě nezvládnu ten pocit, že mám dítě za sebou, nemám nad ním úplnou kontrolu a kdyby se cokoli dělo, nedokážu ho ochránit tak, jako když ho mám před sebou. Je to blbost, moc dobře to vím - prostě taková moje úchylka, se kterou si neporadím… :nevim: Naštěstí mám klidné děti nevyžadující neustálé nošení a spokojené i v kočárku, takže se to dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29662
10.12.10 23:31

Tak moje deti byly vylozene kocarkovy, presto teda hodne noseny. Nejmladsiho bych kolikrat radsi vrazila do kocaru, jenze to bych se ted daleko nedostala…diky bohu za nositka! Ten des, kdyz jsem v utery a ve stredu musela vyrazit k dr. s golfkama… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat