Nošení roušky - psychika

Anonymní
15.9.20 20:27

Nošení roušky - psychika

Ahoj holky, maminy :) Osobně bych se vám ráda svěřila, jak moc na mou psychiku působí nošení roušky. Každý pohled na člověka v ní mi navozuje úzkosti, byť jsou to mí blízký. Nevím, zda by mohlo jednat např. o nějakou vzácnou fobii, ale připadá mi, že jsme před světem tak nepřirozeně uzavření a schování. Povrchnost při hodnocení vzhledů asi zaplatila za své. Začnu sůj problém řešit s odborníky, ale prozraďte mi, co si o tom myslíte vy.
Jen prosím, bláznem mě nenaznačujte.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
15.9.20 20:31

A co ti způsobuje tu uzkost? Jakoze ti ta rouska evokuje tu nemoc nebo jsi povrchní a nemuzes diky tomu kontrolovat jak kdo vypada? Tohle je asi jediná vyhoda co na tech rouskach vidim, nemusim koukat na ksichty dalších lidi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
15.9.20 20:46

Hele já tohle měla, když bylo poprvé nařízrno celoplošné nařizení. Ale spíš to bylo tím, že jsem ze všech okolo cítila úzkost, strach…
Teď už to neřeším a rouška mi nevadí. Trpím na opary, takže ji nosím celkem běžně kvůli dceři a vážně nemocnému členovi rodiny.
Nemám rozhodně pocit nějaké uzavřenosti nebo odtažitosti. Já i lidé v mém okolí se vídáme běžně. A s cizimi jsem taky v pohodě, ale já jsem obecně přátelský člověk, který rád navazuje nové kontakty. To co popisuješ, říká i moje švagrová, která je ale hodně uzavřená do sebe a má problém, že moc řeší reakce okolí a tím, že ti lidéna sobě maji roušku, tak dobře nevidí, jak človrk reaguje. No a taky vidí hned ty nejhorší scénáře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8860
15.9.20 20:51

Žiju v Německu, roušky se tu nosí celé léto, já v práci lítala s respirátorem a teď jsem ráda jen za tu blbou roušku. Naopak nechápu tu hysterii v Čechách, nejdřív si ukazovali na všechny okolo, jak to orpti ním vychytali, protože se zavedla opatření včas a pak to stejně rychle ukončili a skončilo to tak, jak to je teď. Ať se roušky nosit musí nebo nemusí, věčně jsou v Čechách nespokojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
15.9.20 20:51

Nevím, no…tohle mi nijak zvláštní nepřijde, natož jít s tím k odborníkovi :think: Víš co… Celá doba je teď taková podivocena, a není divu, že třeba konkrétně u tebe roušky vyvolávají tyhle emoce. Samotnou mě už začíná psychicky deptat, jak se pořád řeší jen korona, už i na fb od přátel na mě pořád vyskakují sdílené články od rádoby odborníků, kteří nás zahlcují svými moudry, pač oni přesně ví, jak to s koronou ve skutečnosti je a bla bla bla… jedna nejmenovaná doktorka řekla to a ono, a už si to všichni přeposílaji a vydávají za pravdu. Pak se lidi shadaji v diskuzích a člověku je z toho zle. No, mazec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 20:55
@Romilda píše:
Nevím, no…tohle mi nijak zvláštní nepřijde, natož jít s tím k odborníkovi :think: Víš co… Celá doba je teď taková podivocena, a není divu, že třeba konkrétně u tebe roušky vyvolávají tyhle emoce. Samotnou mě už začíná psychicky deptat, jak se pořád řeší jen korona, už i na fb od přátel na mě pořád vyskakují sdílené články od rádoby odborníků, kteří nás zahlcují svými moudry, pač oni přesně ví, jak to s koronou ve skutečnosti je a bla bla bla… jedna nejmenovaná doktorka řekla to a ono, a už si to všichni přeposílaji a vydávají za pravdu. Pak se lidi shadaji v diskuzích a člověku je z toho zle. No, mazec.

Myslím, že jsi můj problém vystihla jednoznačně. Tak dík moc, odborníku :)

• Citovat
  • Nahlásit
209
15.9.20 20:59

Pravda je ze se opravdu resi jen korona. A v kazdy zprave se nezapomenout zminit jestli meli dotycni rousky nebo ne 😀. Krasne se projevila spolecnost. Jeden si kychne nebo zakasle a hned by ho ostatni koukaj jak kdyby byl clovek prasivej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3499
15.9.20 21:21

Na mě ty roušky taky nepůsobí dobře. Hodně mi chybí mimika, neverbálni komunikace. Takové to, že se na sebe lidi krátce usmějí, pokývnou hlavou, na půl úst nehlasně pozdraví… Ty roušky toho jednak hodně zakryjí, ale hlavně mám pocit, že s jejich nasazením lidem něco přecvakne i v hlavě. Většina lidí s rouškou jenom tupě zírá před sebe nebo do země a snaží se být pro ostatní neviditelní. Tak mi to přijde. Není to teda tak hrozné jako na jaře, kdy se to muselo nosit i venku a lidi odvraceli tváře a přecházeli ma druhou stranu ulice, aby na ně náhodou protijdoucí nedýchl. Ale i tak mi přijde, že ten všudypřítomný strach - u někoho z nemoci, u někoho z represí a omezení - prostě na psychiku působí negativně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 21:28

Holky, díky všem. V sobě jsem si přecvakla, že se mi jedná o stavy, vyvolané pseudo-histerií z pseudo-medií.
Proč se nevyslyší názory a pocity skutečných odborníků a lidí, kteří chtějí funkovat po svém a pozitivně?

• Citovat
  • Nahlásit
3674
15.9.20 22:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, maminy :) Osobně bych se vám ráda svěřila, jak moc na mou psychiku působí nošení roušky. Každý pohled na člověka v ní mi navozuje úzkosti, byť jsou to mí blízký. Nevím, zda by mohlo jednat např. o nějakou vzácnou fobii, ale připadá mi, že jsme před světem tak nepřirozeně uzavření a schování. Povrchnost při hodnocení vzhledů asi zaplatila za své. Začnu sůj problém řešit s odborníky, ale prozraďte mi, co si o tom myslíte vy.
Jen prosím, bláznem mě nenaznačujte.

Nedela mi problem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
16.9.20 10:11

Rouška mi nedělá problém, ač ji samozřejmě nenosím ráda. Ale je fajn, že když tobě ano, tak si to uvědomuješ a chceš to řešit za včasu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4412
16.9.20 11:37

Taky mě to znervózňuje, nevidíš pořádně emoce toho dotyčného, jestli se směje apod. Proto kdykoli je to možné, tak jsem bez roušky a stejně tak lidi kolem mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6123
17.9.20 07:40

Já mám s rouškou několik problémů, ten hlavní je, že lidem přes roušku nerozumím, mám trochu horší sluch a léta jsem to kompenzovala částečným odezíráním, což v roušce jaksi nejde. Nedávno jsem musela požádat prodavačku aby si roušku sundala, jinak bychom se nedomluvily. Další problém s rouškou mám, že při delším nošení ve mě vzbuzuje úzkost a už jsem jí i musela několikrát strhnout abych rozdýchala panickou ataku, přes roušku je totiž vzduch takový jako je třeba v místnosti, kde je velký dav a je to můj spouštěč panických atak (jako dítě jsem dvakrát byla téměř ušlapaná davem v metru poprvé to byla jen dopravní špička, podruhé panika po teroristickém útoku). A můj poslední problém s rouškou je ten, že jí mám za cca 10 minut úplně mokrou, takže na rychlý nákup potřebuji tak 2-3 což je dost obtěžující to pořád měnit. Nedokážu pod rouškou dýchat nosem :(. Když potkám venku někoho v nasazené roušce tak přemýšlím jestli je nemocný a ohleduplný nebo jen zblblý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama