Nošení starších dětí

473
29.7.15 10:16

nošení starších dětí

Mám skoro 2 letého chlapečka, má tak cca 12 kg. Samozřejmě, že už hodně chodí, ale na dlouhé trasy se ještě rychle unaví. Poslední dobou rádi vyrážíme na výlety do přírody, ale s kočárkem to do terénu moc není.

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s nošením starších dětí? Co by jste mi doporučili pořídit? Podotýkám, že já nemám zkušenost žádnou, měli jsme pouze půjčenou krosnu od Chicca a to byla naprostá hrůza.

Celkem se mi zamlouvá Manduca, ráda bych něco, co bych využila i v případě druhého dítka.

Díky za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Any11
29.7.15 10:20

@hanula23 Manduca uz dvouletemu nebude moc pohodlna. Univerzalni je kibi, je tak od 6m do tri let. Takze to byste asi uzili.

• Nahlásit
  • Citovat
10248

Manduca je už malá, spíš nějaké batolecí nosítko, Noiga se dělá pro větší děti, tuším že Skladino je pro větší…
Pokud to má být univerzální, tak šátek, pro malocha i batole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016

Manduca bude mala. Co Kibi, pokud by hp pak zdedilo druhe dite, tak se ti to vyplati ho koupit i ted dbouletakovi. Ja v nem 2,5 leteho na vyletech nosim, kdyz uz je grogy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24849
29.7.15 10:22

Syn 25m má 16kg, 94cm a v Manduce se pohodlně nosí, na dlouhých trasách. Nemá v tom problém a to je celkem macek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
29.7.15 10:23

Koukni na FB do skupin Nosíme děti nebo Ergonomické nošení dětí, holky dobře poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
29.7.15 10:25

Můj dvouleťák se pohodlně vejde do Manduky, pro starší dceru máme Skaldino, s obojím velká spokojenost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9863
29.7.15 10:29

Mám batolecí Noigu a jsem náramně spokojená. Dítě má 16 kg a i tak je nošení pohodlné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
29.7.15 10:36

Máme taky dvouletou holčičku, dlouhodobě používáme Kibi a naprostá spokojenost jak naše, tak i dcery. Je to fakt kvalitní výrobek, český. Pro úplná miminka vhodný není, ale pak už jo, začali jsme tuším v 4-6 měsících, jestli si to dobře pamatuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 10:36

@hanula23 ahoj, my nosili staršího syna výjimečně i třeba ve 4 letech (šlo teda spíš o poponesení někde na dlouhých túrách), je drobný, celkem dlouhý a nosili jsme v Manduce. Na mladšího jsem pořídila Kibi, všichni ho hrozně chválí, mě i manželovi líp sedla Manduca. Obecně bych ale volila z těch 2 a teď jen záleží, které ti víc sedne. Co zkusit v okolí najít obchod, kde bys vyzkoušela, případně se dá i půjčit na nějakou dobu (za poplatek) nebo u kamarádky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 10:40

Píšu anonimně protože bych byla ukamenovaná :mrgreen: ale v 18m jsme synovi uklidili kočár na půdu a chodil sám žádný nošení :nevim: samozdřejmě jsme museli nechávat rezervu když jsme někde měli být na čas nebo hold jeli autem když se spěchalo… boleli nožičky tak jsme odpočnuli a šlapal dál…nikdy jsem ho nenosila takovýho chlapáka… no nevím příjde mi usměvný 2-3letý dítko na kočáru nebo aby se neslo :nevim: toď můj názor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2762
29.7.15 10:46

Mám šátek šanami a nosím syna 2,5 roku a 14 kilo, úvaz na záda a pohoda :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
29.7.15 10:47

Mne treba u manduky na vetsi dite vadi, ze nejde zajistit hlava kapuckou. Kdyz zrovna na vyletech nosim unavene dite, ktere vytuhne. V Kibi ma zadovou operku az po krk, kapucku pres hlavu a muze si tam pohodlbe hnipat. Manduku a spiciho dvouletaka jsem zazila jednou a byl to dost horor, hlavicku neslo zajistit, diteti bimbala hlava dozadu, nakonec jsem sla v predklonu, aby mu hlavicka lezela na mych zadech.
O bimbajicich nohou otlacenych a mych otlacenych ramenou ani nemluve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
29.7.15 10:48
@Anonymní píše:
Píšu anonimně protože bych byla ukamenovaná :mrgreen: ale v 18m jsme synovi uklidili kočár na půdu a chodil sám žádný nošení :nevim: samozdřejmě jsme museli nechávat rezervu když jsme někde měli být na čas nebo hold jeli autem když se spěchalo… boleli nožičky tak jsme odpočnuli a šlapal dál…nikdy jsem ho nenosila takovýho chlapáka… no nevím příjde mi usměvný 2-3letý dítko na kočáru nebo aby se neslo :nevim: toď můj názor ;)

mi třeba hodně výletujeme, chodíme na rozhledny, 5 kilometrů do kopce by mi prostě neušel tak ho navážu, nevidím v tom problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
29.7.15 10:50
@Anonymní píše:
Píšu anonimně protože bych byla ukamenovaná :mrgreen: ale v 18m jsme synovi uklidili kočár na půdu a chodil sám žádný nošení :nevim: samozdřejmě jsme museli nechávat rezervu když jsme někde měli být na čas nebo hold jeli autem když se spěchalo… boleli nožičky tak jsme odpočnuli a šlapal dál…nikdy jsem ho nenosila takovýho chlapáka… no nevím příjde mi usměvný 2-3letý dítko na kočáru nebo aby se neslo :nevim: toď můj názor ;)

A to chodíte i 10-15km tůry? Ono je rozdíl, když si někdo popochází po městě a když se dělají dlouhé procházky a „výšlapy“. Je lepší občas to malé dítko třeba půl hodinky nést, aby si odpočalo, než ho třeba úplně odrovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama