Nošení v druhém těhotenství

2
2.6.21 19:17

Noseni v druhem tehotenstvi

Mam chlapecka, rok a dva mesice a vysel mi pozitivni tehotensky test. Coz jsem rada, takto zhruba jsme to s partnerem chteli Chci se ale zeptat, jake mate zkusenosti s nosenim prvniho ditete ve druhem tehotenstvi. Pamatuju si z prvniho, ze mu doktor rikal netahat nic nad 10 kg, coz malej uz presahuje. A jestli je to nejak zasadni na zacatku nebo az ke konci netahat? Je jeste malicky a nosim ho dost casto. Nemam posileny stred tela, obcas me bolivaji zada a obcas i bricho, kdyz ho nekdy po kojeni jeste vsede nebo i vestoje uspavam. Moc dekuji za reakce. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
vbu
728
2.6.21 19:20

Ja jsem treba obcas ponosila, ale za me proste nejake denni noseni neni ok. Proto telo je to dost zahul. Maminky nektere nosi hodne, ale ja mela treba z toho tahani starsiho panevni dno uplne v haji. U tretiho tehotenstvi jsem to uz delala tak, at nosim minimalne a panevni dno po porodu mnohem lepsi jak u druheho, kde jsem fakt tahala starsiho hodne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
2.6.21 19:24

Jako buď to uděláš tak, abys nenosila, nebo prostě. Znám baby, co nosí mnohem větší děti a zvládají. Poslouchala bych své tělo :think: ale předpokládám, že jsou situace, Kdy ho prostě budeš muset vzít :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 19:30

Hm, tak já jsem nosila docela, dost, protože jsem četla, že u druhého těhotenství ta zátěž až tak nevadí. Jako záda dobrý, ale druhé mimi bylo poslední dva měsíce uloženo dsot nízko a po druhém dítěti nastaly dole nějaké bohužel zřejmě trvalé změny. Netuším, jestli to bylo nošením, ale tipovala bych na to.

• Citovat
  • Nahlásit
20753
2.6.21 19:34

Tvoje tělo je na tu zátěž zvyklý, nosit ho klidně můžeš. Já nosila dvacetikilový dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
2.6.21 19:36

Druhé tehotenstvi jsem zjistila když byly dceři necelé čtyři měsíce, nosila jsem ji porad až do porodu. Pětikilovej pes mi skákal po břiše, a žádná machna nejsem. Porodila jsem v den termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
2.6.21 19:41

Já naší 21 měsíční dceru taky nosím. Nosím ji celé těhotenství. Jo když cítím záda nebo že mi tvrdne břicho tak ji prostě nevezmu, ale jinak v tom problém nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
2.6.21 19:44

Já měla dceru o dva měsíce starší. Bydlíme v 1. patře, kočár máme dole, takže jsem nosila několikrát denně dvoje schody nahoru a dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
2.6.21 20:13

Ja bych, pokud to jen kapku jde, nenosila. Kor pokud ti to nedela dobre, ale to musis vedet ty, jak se citis. Samozrejme jsou situace, kdy dite poponeses, nadzvednes,…

Sama asi citis, ze ti po tom dobre neni, proto se i ptas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
2.6.21 20:14

U mě nějaké to běžné poponaseni bylo pohodě. Dát dítě do kočáru, do vany, pochovat, donést z auta domu… ale když jsme šli na výlet a nesla jsem syna v nositku na zádech asi půl hodiny v kuse, do kopce.. tak jsem pak skončila u doktora s krvácením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 20:54

Já jsem ve 20.tt, mám doma 14měsíční dítko a díky tomu, že jsem v 1.trimestru krvácela, ho raději moc nenosím. Doma do židličky ho dám, ale po schodech určitě netahám ani nepřenáším z vany do pokoje atd.
Udělalo mi to tedy čáru přes rozpočet, protože jsem tím hodně omezená co se týče vycházek, výletů, ale riskovat to nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
100
2.6.21 21:40

Otěhotněla jsem, když bylo malému 9 měsíců, takže nenosit nešlo. Začal chodit až po 14 měsících a i tak se mu nechtělo a naprosto v pohodě až do konce. Potřetí jsem byla otěhotněla v 1 roce malé a cca v 7 měsíci mě začalo píchat v břiše a bolely záda, když jsem malou nosila.
Myslím, že si tělo řekne, kdy má dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
2.6.21 21:43

Zjistila jsem těhoteství když malé bylo 13 měsíců. Ještě nebyla nijak extra zdatný chodec, takže jsem nosila dost často. Nosila jsem až do konce těhotenství. Asi do 4.měsíce jsem nosila i v nosítku na břiše. Pak až do porodu na zádech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.6.21 21:51

DĚKUJU

Mockrat vsem dekuju za reakce a zkusenosti! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
2.6.21 22:38
@Midaku píše:
U mě nějaké to běžné poponaseni bylo pohodě. Dát dítě do kočáru, do vany, pochovat, donést z auta domu… ale když jsme šli na výlet a nesla jsem syna v nositku na zádech asi půl hodiny v kuse, do kopce.. tak jsem pak skončila u doktora s krvácením.

Mě se stalo to samé. Ve třetím těhotenství v 13tt jsem vzala syna do nosítka, když jsme měli sraz s kamarády ve městě, aby se vyspal. Nesla jsem ho necelou hodinu, byla jsem zvyklá ho nosit, žádné obtíže jsem necítila, ale najednou jsem dost zakrvácela, takže na pohotovost, 2 sny v nemocnici a měsíc doma na přísném klidovém režimu. Nakonec to dobře dopadlo, zbytek těhotenství jsem pak mohla fungovat víceméně normálně a rodila jsem v termínu, ale pak už jsem syna samozřejmě nenosila. Ve druhém těhotenství jsem nejstarší dítě nosila během prvního trimestru a nic se nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat