Nošení/podávání věcí - batole 17 měsíců

Anonymní
11.2.21 11:43

Nošení/podávání věcí batole 17 měsíců

Ahoj holky,

mám dotaz ohledně toho zda je normální, že 17 měsíční dítě neumí ještě nic podat/přinést. Mám dvojčata narozena o měsíc dřív. Jinak jsou šikovný, rozumí treba kdyz jim reknu kde je meďa, tak ho vemou do ruky, ale nechteji mi ho dat. Za mesic budeme delat dotaznik na 18mes. kontrole a tenhle bod nesplnuji. Na jmeno slysi, hrajeme si spolu na schovku nebo hru kuk, ukazuji, vnimaji vsechno, ale k tomuto jeste nejak nedosli. Meli jste to nekteri s detmi taky tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2029
11.2.21 11:48

Děti nejsou stroje a nejedou podle tabulek ;) Každý jedinec umí v určitém věku různé věci bez ohledu na to co je v dotazníku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8517
11.2.21 11:49

Je otázka, jestli ten pokyn nechápou, nebo ti toho medvídka dát nechtějí. Zkus to s něčím, k čemu nemají žádný vztah, co je nezajímá, co není jejich. Například tvoji ponozku apod. Jinak jestli nesplňují jen tento bod a jinak všechno ok, tak bych si s tím hlavu nelámala. Tu věc identifikovat umí, což je hlavní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 11:53

Proč je proboha ten autismus teď tak moderní… všechny ty tabulky, dotazníky To všechno jsou jen průměry, spousta dětí je někde nad tím, někde pod tím… A není to špatně, časem se nakonec všichni srovnaji a ve školce nikdo nepozná, kdo měl do kdy plinku, kdy začal ukazovat, kdy podával věci, kdy slyšel na jméno… Syn z toho dotazníku nesplňoval víc jak půlku věcí a autista není. Kdyby se dotazník dělal za mého dětství, tak bych dle mamky splňovala úplně všechno a autista jsem… No tak si vyber. Neboj, oni se to naučí. Pokud je to úplně jediná věc, kterou nesplňují, tak bych to vůbec neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
995
11.2.21 12:00

Věř mi, že za měsíc se toho může spousta změnit. I proto ti pediatr určitě řekl, že máš test vyplnit až den před kontrolou ne? Naše malá třeba neměla potrebu lozit do výšek a týden pred 18 měsíci objevila malou židli, kterou si může kamkoliv přistrčit a dělaz lotroviny :)
Ten test je jen orientační a pokud vyjde „špatně“ tak se za půl roku zopakuje, o nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
11.2.21 12:19

A sami od sebe ti něco donesou? Že třeba našli kamínek, nebo cokoliv a podají ti to - aniž by sis o to řekla?
Mi syn taky doteď nechce dávat nějaké věci :) Ale není to tím, že by nerozuměl nebo nechápal, ale prostě nechce.
Na tyhle tabulky a dotazníky je třeba se dívat s nadhledem. Dítě nemusí splňovat na 100% všechny body. Některé splňuje na 70% některé na 40%, důležité je, že není „úplně mimo“ všechno.
Já se vsadím, že kdyby byla tabulka, co by měl splňovat normální dospělý člověk, tak 80% z nás si bude myslet, že je nějak postižených :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
11.2.21 12:21
@Anonymní píše:
Proč je proboha ten autismus teď tak moderní… všechny ty tabulky, dotazníky To všechno jsou jen průměry, spousta dětí je někde nad tím, někde pod tím… A není to špatně, časem se nakonec všichni srovnaji a ve školce nikdo nepozná, kdo měl do kdy plinku, kdy začal ukazovat, kdy podával věci, kdy slyšel na jméno… Syn z toho dotazníku nesplňoval víc jak půlku věcí a autista není. Kdyby se dotazník dělal za mého dětství, tak bych dle mamky splňovala úplně všechno a autista jsem… No tak si vyber. Neboj, oni se to naučí. Pokud je to úplně jediná věc, kterou nesplňují, tak bych to vůbec neřešila.

Vis proc? Diteti se nestane nic, kdyz bude lip hlidano trochu pecliveji, stejně ti nikdo neda diagnózu na zaklade jednoho dotazníku. Lepsi mit hrubsi sito, nez aby se ti do hledáčku vubec nedostaly deti, ktere tu vcasnou peci potrebovat opravdu budou a ta muze do budoucna znamenat velky rozdil v tom, jak jsou schopne funfovat a zaradit se. Tehotnske screeningy taky casto poslou na dalsi testy zeny, ktere ve výsledku zjisti, ze dite je v poradku, ale asi se vsichni shodneme, ze lepsi vice pece a opatrnosti, nez jeji zanedbání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
11.2.21 12:34

Vyzkousej to s necim, co by radi smlsly -treba piskot v pruhlednem sacku. Kdyz ho prinesou, rekni, dej mi ho a ja ti ho rozbalim, abys ho mohl spapat. Treba je to bude motivovat. O medvidka se treba jen nechteji podelit - jak uz tu nekdo psal - nechteji Ti ho dat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
11.2.21 12:36

Pardon - zdvojeny prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 14:22

@Villanelle jasně, ale jestli dítě nesplňuje jeden bod a jinak je zcela v pořádku, tak je fakt zbytečný to řešit. Teď je autista podle matek každý druhý dítě. Stačí právě jedna taková blbost a už se plaší. Doktorka to určitě nějak posoudí a jsem jistá, že to posoudí tak, že dítě je zcela v pořádku. A i kdyby náhodou ne, tak s tímto „skóre“ doporučí tak max opakovani testu za půl roku. Opravdu si myslím, že se Zakaldatelka nemá čeho bát.

• Citovat
  • Nahlásit
8517
11.2.21 14:35
@Anonymní píše:
@Villanelle jasně, ale jestli dítě nesplňuje jeden bod a jinak je zcela v pořádku, tak je fakt zbytečný to řešit. Teď je autista podle matek každý druhý dítě. Stačí právě jedna taková blbost a už se plaší. Doktorka to určitě nějak posoudí a jsem jistá, že to posoudí tak, že dítě je zcela v pořádku. A i kdyby náhodou ne, tak s tímto „skóre“ doporučí tak max opakovani testu za půl roku. Opravdu si myslím, že se Zakaldatelka nemá čeho bát.

To je ale chyba interpretace zakladatelky, ne toho dotazníku. Ty se ptáš, k čemu jsou ty dotazníky a proč je autismus moderní. No je to dobré k tomu, aby se případný problém zachytil co nejdřív, dítěti se dostalo včasného a adekvátního přístupu. Nikdo, ani tvůrce dotazníku, ani lékaři, netvrdí, že když dítě neumí jednu věc, tak je autista. Že si to tak maminky interpretují a předčasně jančí, je věc druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2224
11.2.21 14:43

Takze problem je, ze ti neco neprinesou? Prosim te v klidu…oni ti treba i rozumi, jen na tebe pecou..chapes? Z dotazniku se nehrut..tak tam nebude jedna vec ok..i kdyby tam nebyly tri veci ok, tak to nic neznamena…ja vubec nevedela, ze nejaky dotaznik existuje a bylo mi lip :roll: na prohlidce mi neco dala sestricka vyplnit, tam jsem si uvedomila, ze se dcera boji vysvace a nechce hopsat na kolenou..znamena to neco?! Ne! Hlavu vzhuru a zadny stres..s dvojcatama to musi byt masakr :mrgreen: vsechno nejlepsi preju :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
11.2.21 16:23

Napadá mě tip - vybalování nákupu, moje holky to milujou. Tu hru, že vydávají a podávají. Třeba by tohle tvé děti nadchli, pokud jsi to už nezkusila. Děti rády napodobují dospěláky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat