Nosítko 2021, poraďte prosím s nákupem

449
15.3.21 11:52

Nosítko 2021, poraďte prosím s nákupem

Milé maminky, ráda bych svoje dítko nosila občasně v nosítku, kamarádka mi nosítko chtěla zapůjčit, ale řeší nyní s malou dcerkou špatně vyvinuté kyčle, které jsou právě vlivem nesprávného nosítka (viz fyzioterapeutka), tak bych si ho ráda pořídila sama, pročetla jsem tolik diskuzí, ale nejsem z toho zas tolik moudrá.

Poradíte konkrétní výrobek pro novorozence, případně odkdy jste miminko v nosítku nosili?

Mockrát děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12
15.3.21 12:00

Ahoj doporučím na facebooku skupinu nosíme děti. Vše jsem si zjistila tam. Jinak nosila jsem od novorozeněte v monilu uni start. Je to šátkové nosítko pro děti od narození. Mimču už je malé, takže pokračuje v nošení ve vetší verzi monilu uni a taky super. le vhodných nosítek je víc, např. Be Lenka, Storch záleží co komu sedne a jaký chce druh. Jinak malá měla peřinku kvůli kyčlím a nošení ji plně nahradilo. Na kontrole už kyčle ok.

Příspěvek upraven 15.03.21 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
15.3.21 12:01

My jsme s malou nosili od narození v Tula nosítku Free to Grow Play. A s kyčlemi nikdy neměla potíž. Je sice dražší, ale miminko v tom má komfortní a správný posed. Prošla jsem spousty recenzí a vždy jsem se vrátila k tomuto modelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
15.3.21 12:04

@Uzovka1010 Děkuji za příspěvek, já bych právě raději nosítko oproti šátku, jsem trošku nešikovná na takové věci, tak bych se bála, že ho zavážu právě špatně… Jinak do skupiny mrknu, děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
15.3.21 12:04

@karmen1 Mockrát děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.3.21 12:07
@Bajina.P píše:
@Uzovka1010 Děkuji za příspěvek, já bych právě raději nosítko oproti šátku, jsem trošku nešikovná na takové věci, tak bych se bála, že ho zavážu právě špatně… Jinak do skupiny mrknu, děkuji!

Já právě taky radši nosítko. Jen ho můžeš mít ušité ze šátku (což je lepší, lépe se přizpůsobí miminku a lépe podsadíš) nebo z pevné látky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
244
15.3.21 12:21

Taky můžu doporučit monilu uni start, později jsme koupili i monilu uni :) je boží. Vím, že třeba u Tuly si hodně lidí stěžuje, že je tuhá. Ale každému sedne něco jiného, ideálně se zkus podívat, jestli není třeba u vás v okolí nějaká nosici skupinka, často se tam s holkama da domluvit a různá nositka si vyzkoušet. Kvalitní nositko a spravne usazení naopak kyclim pomáhá. Ja nosila asi od dvou měsíců, ale to jen kvůli tomu, ze driv jsem se bála a nosítko jsem teprve kupovala. Ted čekám druhé a planuju nosit od začátku. Jo a ještě…sice se říká, že nositko je jednodušší na nastavení apod., ale já ho prvních tak 8 pokusu chtěla zahodit nebo poslat zpátky s tím, že to v životě nenastavim. Fakt jsem měla nervy, když už jsem do toho to dítě nejak dostala, bylo tam jak visici placka, takže šlo hned ven a ja si říkala, že tři a půl tisíce je v… :mrgreen: nakonec se mi to povedlo, ted mam syna v nosítku během pár vteřin. Takže jen rada, když to nepůjde hned podle tvých představ, nevzdávej to a s někým se porad. Nohy do M a zada do C jsou zaklad, pokud chceš nosit zdrave :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16212
15.3.21 12:30

Nosila jsem od narození. Doporučuju fb skupinu Nosící česko slovensko, tam v albech máš vše vysvětlelo.

Jinak běžné ergo značky: Fidella, Lenka, Donkey, Zumbucca, Aloe, Martys, Storch, Monilu, Mia, veka…je toho dost.
Já nosíla ve Fidella flow clic half buckle, když se kluk narodil.

Koukni vždy, aby v popisu mělo nosítko vhodné od narození. Nosítko nevybírej dle váhy, váhově ti do toho děcko nikdy nedoroste, to ti dřív začne být nosítko nepohodlný. Nosítko vybírej dle délky. Porovnávej délku zádové opěrky. Jak děcko umístit do nosítka, taky určitě bude v lekcích NČS. Na bazar je dobrá skupina nosíme děti, je tam nejvíc nosících věcí k prodeji. V nosících skupinách bych se nebála bazarové koupě, sama tam nakupuju, naopak bych se vyhla marketplace, vinted apt.

zároveň nepočítej s tím, že koupíš jedno nosítko na celé nosící období. Je lepší koupit něco na první rok cca a pak dle preferencí vybrat pokračovací verzi. Každý nosítko je jiný. Jiné zapínání, jiné spony, jiná tvrdost bederáku, některá jsou šátková jiný látková…Vybírej dle rozměrů! Váhově ti do toho téměř nikdy nenaroste! Dřív mu bude kratká zadovka…

Já osobně u druhýho děcka pujdu do značky Aloe (koupím na bazaru)

edit: ještě dodám, že osobně si myslím, že první nosítko je jedno, po kterém šáhneš, když bude ergo (správná najdeš v těch lekcích jak v NČS tak v NS), to jestli ti bude příjemnější tvrdý/měkky bederák, kojo přezky atp zjistíš až bude děcko větší, třeba kolem 10 kil, kdy už je ta váha znát. A nosítko storch vydrží opravdu chvíli, třeba 3 měsíce nebo tak, velmi brzy začne být nepohodlné.

Příspěvek upraven 15.03.21 v 14:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
15.3.21 14:01

Máme rostoucí šátkové nosítko VeKa a nemohu si ho vynachválit. Ač by tedy mělo být už pro novorozence, tak i po stažení všech šňůrek mi přišlo větší, a pokud jsem nosila úplné miminko, tak jsem zkoušela šátek. Nosítko má výhodu v tom, že ho zacvakneš kolem pasu, posadíš dítě, nasadíš popruhy, zapneš a jdeš, neobtěžuješ se zdlouhavým vázáním a tolik se v něm nepotíš :-).
Na kyčle bych doporučila úplně jednoduchou záležitost, co jsme měli u prvního syna - látkový obdélník s „úchytky“ se suchými zipy, které se omotaly kolem pasu. Dovnitř se vložila látková plenka a hezky to drželo nožičky od sebe. Neumím to popsat, my kupovali již ušitý zde: https://www.babyrenka.cz/…kost-1-tisk/ Ale určitě to někdo šikovný dokáže ušít i doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16212
15.3.21 15:02

U těch kyčlí záleží, jaká je diagnoza. Ty lehčí myslím, že se to značí I a II a, b kde se doporučuje jen široké balení často nošení mimina v nositku, kde je správně usazené nahradí široké balení. Tam bych se řídila radou fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat