Nosítko, bude chtít pak být mimčo v kočárku?

256
24.6.21 12:21

Nosítko, bude chtít pak být mimčo v kočárku?

Milé maminky, dvě kamarádky začaly nosit ihned po narození a stěžovaly si, že koupily drahý kočárek a jejich mimča v nich nechtějí pak vůbec být. Proto mám z nosítka trošku respekt. Ráda bych primárně vozidla kvůli problémům se zády.

Máte některá taky tuhle zkušenost?

Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
24.6.21 12:26

Ja myslim, ze je to kus od kusu…moje prvorozena byla v pohode v kocarku i nositku, druhorozena kocar proste nemusi a to byl napred kocar a pak nositko..ona tedy ze zacatku nemusela ani to nositko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697
24.6.21 12:28

@Mamca_1234 Nemyslím si, že by to spolu souviselo. Jsou děti vyloženě kočárkové, vyloženě kontaktní a nosítkové a pak takové, kterým je to jedno. Jedno moje dítě třeba akceptovat obojí, ale preferovalo kočárek, druhé preferovalo šátek, ale akceptovalo i kočárek a třetí v kočárku první tři měsíce ječelo v kočárku jak pominuté, přesto že jsem ze začátku chtěla používat hlavně ten (léto, hrozné vedro), ale po třech měsících najednou že dne na den změnilo preference a kočárek byl najednou v pohodě, dokonce spalo i ve stojícím kočárku.
Kamarádka se zase rozhodla, že bude nosnice tělem i duší a obě děti jí v šátku první dva měsíce prořvaly, chodit s ní někam byl očistec.
Za sebe bych doporučila oprostit se od představy, že dítěti vnutím to, co vyhovuje mě, ale spíš zkoušet to, co vyhovuje jemu, resp. ideálně, ab, to vyhovovalo oběma.

Příspěvek upraven 24.06.21 v 12:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
24.6.21 12:28

Záleží na dítěti, já nosila od narození (syn se narodil dřív a ještě sme několik týdnů čekali na kočárek) a s kočárkem problém nebyl, jezdí v něm ještě ve 2 letech. Zato kamarádka nenosila nikdy a dítě v kočárku být nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
24.6.21 12:35

Dcera má rada oboje. Bylo období, kdy v kočárku nebyla spokojena, pak bylo období, kdy nebyla spoko v nositku. Teď bude mít dva roky a má ráda oboje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
24.6.21 12:40

Ani jedno z mých tří dětí v kočárku být nechtělo, je fakt, že jsem to nijak zvlášť nevymáhala. Okolo druhého měsíce prostě v kočárku řev a šlus. Jestli by to bylo jiné, kdybych jim nošení nikdy neukázala, to nevím. Nechali se zase vozit někdy tak po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53770
24.6.21 12:46

Co má rádo dítě si určuje dítě, ne matka :) Mám dvě děti a u obou jsem nošení/vožení bez problémů střídala, ale byly momenty, kdy mi dítě neutišitelně ječelo v kočárku, tak jsem ho šoupla do šátku a byl klid. Byly chvíle, kdy mi šátek přišel stokrát lepší, v MHD, dostala jsem se s ním absolutně všude, nezavázel… a pak jsem zas ocenila kočár, když jsem na výlet táhla tunu krámů a odmítala to nosit na vlastních zádech a dítě na břiše k tomu (nebo naopak).
Pak jsou děti, které potřebují máminu naprostou blízkost, take v kočárku ječí a ječí (a pokud není matka nosící, tak holt konstatuje, že dítě se vozí nerado, co naděláme). A jsou děti, co potřebují od mimin dostatek svého vlastního prostoru a přivázat na tělo mámy jim nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
24.6.21 12:50

@Mamca_1234 Moje děti berou kočár i nosítko, bez problémů střídáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
24.6.21 13:14

Záleží na dítěti. Neteř milovala obojí. Jednu dobu teda nechtěla být v kočárku ani v nosítku (když objevila chůzi), ale později naopak obojí velmi ráda využívá. Na podzim bude mít 3 roky a většinou už chodí po svých, ale na delší vzdálenosti se v horku kočár stále používá a když není horko tak nosítko :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
24.6.21 13:16

Tak pokud mas problem se zady tak bych proste nositko ani nekupovala a proste decko dala do kocarku a basta. Zrovna zada nejsou sradna a obetovat je jen proto aby bylo mimco 100% spokojeny neni proste dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
24.6.21 13:19

Taky mam spatna zada, vsechny tri deti jezdily v kocaru a nositko jsem pouzivala doma na takove ty neutisitelne stavy, kdy jsem potrebovala dite uspat nebo mit volne ruce, tj. pouze narazove, dlouhodobe noseni by neslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
24.6.21 13:24

Nosila jsem staršího do cca roka, po roce jsme přešli na kočár. Ale na vození, nejsem si jistá, jestli by v něm kdy usnul. To jsme radši ani nezkoušeli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
24.6.21 13:37

Pokud máš problém se zády, nosítko vůbec nekupuj, není to vhodné, i kdyby bylo kvalitní.
Ono i děti nenošené v nosítku, můžou mít problém v kočáru nebo takové období, pokud na kočáru budeš trvat, tak si dítě zvykne, i když zezačátku nebude úplně nadšené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
24.6.21 13:39
@Sany80s píše:
Pokud máš problém se zády, nosítko vůbec nekupuj, není to vhodné, i kdyby bylo kvalitní.
Ono i děti nenošené v nosítku, můžou mít problém v kočáru nebo takové období, pokud na kočáru budeš trvat, tak si dítě zvykne, i když zezačátku nebude úplně nadšené.

A ja si ho koupila a chvalila. Ponosit doma pul hodinky v krizi bylo nenahraditelne. To na zada nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
24.6.21 13:43

Za mě tedy na záda lepší šátek, líp to dítě přilne k tělu a ani o tom pak nevím. A pokud nosítko, tak pečlivě vybrat, aby zrovna tobě sedělo. Určitě široké rameni popruhy a vyzkoušej s možností křižení, třeba to bude na ty tvoje záda víc vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat