Nosítko na nošení miminka čelem ven

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Doma1011
Povídálka 11 příspěvků 29.03.19 08:21
Nosítko na přední nošení

Zdravím zajímalo by mě zda máte některá zkušenosti s tímto nosítkem? Jestli je vhodné a tak :) popřípadě doporučit nějaké jiné. Chtěla bych na přední nošení tak aby prcek viděl. :)

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 29.03.19 08:24

Žádné nosítko na přední nošení není vhodné. :nevim:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 46243 příspěvků 29.03.19 08:26

Jakékoliv nosítko, kde může mimčo na břiše nošené koukat dopředu, není vhodné. Bez výjimky.

Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 29.03.19 08:27

Doporučuju na fb skupinu Nosíme děti, tam je hezký přehled nosítek vhodných i nevhodných.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10129 příspěvků 29.03.19 08:27

Takové nenajdeš, když máš prcka zády k sobě tak mu ty záda nicis a sebelepší nositko to nezmění…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14261 příspěvků 29.03.19 08:27

Určitě ne přední nošení. Jeho pater ti fakt nepodekuje. Pokud chce nosit, porid ergo nositko typu Manduca

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 29.03.19 08:40

Žádné nosítko na nošení dítěte zády k nosiči není vhodné. Dítě v takovém zákonitě visí, nemůže se schovat před přemírou podnětů, nemůže si položit hlavičku a odpočinout si.

Aby mělo dítě rozhled, můžeš nosit na boku nebo dáš vysoko na záda. Určitě v ergonomickém nositku, které umožňuje polohu nohou do M a nemá polstrovaná záda. Koukni so FB skupiny Nosíme děti, je tam seznam vhodných nosítek.

pet p
Kecalka 213 příspěvků 29.03.19 08:43

Taky si myslím podle toho, co jsem kdy četla, že nosit dítě dopředu není vhodné. A nejen kvůli tomu, že nebude mít správně páteř, ale prý není ani dobré pro takhle malá mimča, aby koukaly dopředu, je to na ně příliš mnoho podnětů (i když pro mámu je to pohodlné, protože dítě kouká a vypadá spokojeně - jenže prý je ve skutečnosti „přehlcené“ a nestíhá zpracovávat).
A mimochodem, děti by měly docela dlouho i v kočárku koukat směrem na mámu - aby viděly, jak mluví, zároveň máma dobře na dítě vidí, kam se dítě dívá a může komentovat. Možná to má i jiné důvody, přesně už si nepamatuji.

vjerunqa
Závislačka 3384 příspěvků 29.03.19 09:07

@Doma1011 Ahoj, absolutně nevhodné. Dítě musí být vždy čelem k Tobě. Máš-li FB, pojď do skupiny Nosíme děti.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4458 příspěvků 29.03.19 09:11

Nošení čelem od sebe není ergonomické. Dítě sedí, nebo spíše visí rovně, jednotlivé obratle na sebe tlačí a mohou deformovat páteř. Navíc, jak píše někdo nade mnou, pro dítě je to mnoho podnětů, které neumí zpracovat a to není dobré pro jeho nervovou soustavu. Navíc, zkus se někde dlouhodobě pověsit za rozkrok… Skupinka Nosíme děti na FB, v albech je přehled nosítek podle velikosti dítěte a seznam všech, která jsou vhodná. Každý ti tam rád poradí

Doma1011
Povídálka 11 příspěvků 29.03.19 10:16

Manducu už právě máme jenom jsem si říkala jestli nebudu dobré i to přední nošení tak že ne :lol:. Zůstaneme u manducy děkuji moc :)

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 29.03.19 10:37
@Doma1011 píše:
Manducu už právě máme jenom jsem si říkala jestli nebudu dobré i to přední nošení tak že ne :lol:. Zůstaneme u manducy děkuji moc :)

Zkus mrknout do té skupiny. Manduca je fajn, ale vydrží chvíli a pak najdeš určitě lepší (pohodlnější) nosítka 8)

Káťa19
Extra třída :D 11991 příspěvků 18 inzerátů 16.04.19 13:23
@Doma1011 píše:
Manducu už právě máme jenom jsem si říkala jestli nebudu dobré i to přední nošení tak že ne :lol:. Zůstaneme u manducy děkuji moc :)

ano, to určitě, jak píšou holky, ale můžeš zkusit nějaké šátkové nosítko, bývají pohodlnější

Váš příspěvek
Reklama