Nosítko - ocení pak i kočárek?

356
7.10.21 17:13

nosítko - ocení pak i kočárek?

Ahoj, prosím o radu. Čekáme první mimčo a ráda bych ho primárně nosila (pokud tak bude spokojené).
Zvažuju, jestli koupit vedle nosítka i kvalitní (dražší) kočár, který bych používala hlavně na běhání a brusle; nebo jestli je to zbytečné, protože se v tom nošenému prckovi nebude líbit. (Pak bych kupovala levnější kočár na spaní na zahradě, pro babičky a na občasné použití).
Prosím o vaše zkušenosti, rady a postřehy, jestli nošené děti většinou kočárek odmítají, nebo jestli jsou s ním v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
548
7.10.21 17:19

Tezko rict, je to kus od kusu ;) spis bych pro zacatek koupila ten levnejsi kocar na zahradu a uvidis. Stejne se s uplnym novorozencem nedoporucuje behat apod. (drncani).

Jinak moje prvorozena v pohode prepinala mezi nosenim a kocarkem, akorat jak zacala chodit, tak uz moc nevyzadovala ani jedno, pouze kocar na spani, cca do 1,5roku.

Druhorozena byla v kocare parkrat a to jak v korbe, tak jsme zkusili v lete sportak do pololehu. Ted je ji 8m. Nic, odmita, rve, pouze noseni a ani to neni zadna slava, ale aspon mi v tom usne plus cca hodinku vzhuru.

Tak si vyber :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.10.21 17:38

Klidně může půl roku preferovat nošení a pak kočár, může mu to být jedno, nemusí se mu v nosítku nebo kočárku líbit vůbec 🤷🏼‍♀️ to dopředu bohužel nezjistíš, ale těm větším dětem se většinou líbí víc v kočáru, mají tam lepší výhled

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431
7.10.21 17:52

Záleží na tom, co je podle tebe dražší a levnější kočár, každopádně běhání bych dělala bez kočáru a bez dítěte, nebo koupit takovej ten sportovní co je i za kolo, ale to až bude starší, nedovedu si představit běhat s klasickým kočárkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15224
7.10.21 17:59

Znam lidi, co primarne nosi a nad kocarem krouti hlavou, a jine, ktere by bez kocaru nedali ani ranu, protoze tam krome mimina nalozis i nakup, odrazedlo, druhe dite…
To si musis asi vyzkouset.

My teda mame terenni a behaci kocar a je k nezaplaceni, ale ja venku nenosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
7.10.21 17:59

Všechny děti jsem nosila a všechny byly v pohodě i v kočárku (4 kusy). Těžko říci, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32749
7.10.21 18:00

Záleží na dítěti. Máme 3 stejní rodiče. Jedno nechtělo kočár vůbec. S druhým nebyl problém kombinovat, třetí velmi brzy začal odmítat nošení.
Investovala bych do obojího tak, abych byla spokojená s výběrem. A pak podle situace obojí můžeš prodat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8956
7.10.21 18:08

@Oblu To, že nošené děti odmítají kočár, je podle mě mýtus. Ano, stát se může, ale žádné pravidlo na to není. Prostě některé děti snesou jen nošení (třeba moje dcera do 3 měsíců), některé ho preferují, ale můžou i kočár, jiným je to jedno, další zas preferují kočár a jiná nesnesou nošení bez ohledu na to, co si jejich maminky před narozením naplánovaly. Pořídila bych obojí.
Co se týká běhání s kočárem, asi bych zkusila pohledat v diskuzích, případně si založit přímo svoji na běhání s kočárkem. Já sama jsem s kočárkem neběhala, ale znám od vidění jednu paní, sportovkyni, běhá maratony, ta běhala i v těhotenství a s miminkem od narození (a ještě dvěma psy k tomu). Na běhání měla nějakou trojkolku, tuším Thule nebo TFK Joggster, ale jistá si nejsem, už má větší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
7.10.21 18:19

Souhlasím s tím, že záleží na dítěti, to už tu napsaly jiné. Pokud chceš primárně nosit, nemáš možnost pořídit kočárek třeba z druhé ruky nebo si od někoho zapůjčit? Kočárků je kupa druhů, známí třeba měli nějaký terénní, který šel ale velice snadno složit. Záleží i na tom, co všechno od toho kočárku chceš, kde ho budeš hlavně používat apod. Pokud jste sportovně založení, možná by skutečně bylo dobrým řešením mít ten „přívěs“ za kolo, ten byste upotřebili i při výletech… My měli klasickou korbu, ale v trojkombinaci s úpravou na sporťák, používám ho ještě teď - perfektně odpružený, velký úložný prostor, prostorná korbička. Vedle toho máme i úplně obyčejné golfky. Nejsem primárně nosič, ale nosítko jsem používala u mladších dětí, ještě ho s sebou bereme na výlety - když se nejmenší veze v golfkách, pak si chce prostřední dáchnout, tak nejmenšího dáme do nosítka a prostřední jde do kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
7.10.21 18:38

@Nickjmeno @Hoa Mai Koukám právě po kočárku od Thule. Známí ho mají a na běhání i brusle chválí. Ten vozík za kolo se mi nelíbí. Sice na kole jezdíme hodně, ale mít za sebou dítě bych se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2934
7.10.21 18:41

Ja mela oboji :nevim: dnes uz vic uzivam nositko, nez kocarek dcera dva a ctvrt roku..mam od narozeni dcery manducu, dnes ji nosim na zadech…koupila bych kocar urcite..jestli jsi z Prahy, tak tady prodejna nositek, kde je mozne si i pujcit na zkousku a pak neco koupit. Rekal bych, ze uzijes oboje… Me teda vyhovuje ta manduca

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25295
7.10.21 18:56

Já to střídala, synovi to bylo jedno, ale mám kamarádky, kterým dítě buď nechtělo být v kočáru nebo naopak nechtělo do nosítka, to budeš muset zkusit sama no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20350
13.10.21 15:26

Urcite neutracej za hluboky, koupila bych bazarovy a pak az sportak poradny, ten uzijes urcite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat