Jaké nosítko pro novorozence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monísek12
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 17:47
Nosítko pro novorozence-které vybrat

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu ohledně výběru nosítka pro novorozence.
Mám doma třítýdenní miminko a evidentně je rád v častém kontaktu se mnou a moje ruce a záda už pomalu, ale jistě protestují :lol:.
Doma mám nosítko KIBI po starším dítěti (nebyl tak „kontaktní“, nošení nevyžadoval vůbec), ale toho jsme v něm nosili od ukončeného 5. měs., a pak hojně využívali do města a na túry a byli s ním já i manžel spokojení. KIBI nemá novorozeneckou vložku, proto bych ho chtěla používat pro 2. mimi až později (až do něj doroste).
Přemýšlela jsem nad šátkovým nosítkem, ale nemám možnost si žádné odzkoušet, proto bych potřebovala tipy od těch z vás, které máte s těmito nosítky pro novorozence zkušenosti (na šátkových netrvám). Šátek nechci - nejsem si jistá, že bych zvládla manipulaci s ním. Nemám fb, proto mi, prosím, nedoporučujte skupiny na fb o šátkování, apod.

Děkuji moc za rady a tipy na nosítka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
peta81
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 14.06.19 18:00

@Monísek12 pro male miminko jsem mela Caboo, bylo naprosto skvělé. Jednoduché navazani, pohodlné, příjemné. Od nějakého 3.-4.mes jsem pak mela Manducu.

Margery
Extra třída :D 11562 příspěvků 14.06.19 18:26

Nosila jsem v caboo do 4. měsíce ;-)

debra.morgan
Echt Kelišová 8914 příspěvků 14.06.19 18:30

Caboo, fidella (baby verze jsou od narozeni) nebo nejpopularnejsi mi prijde storchenwiege

sasanka85
Povídálka 21 příspěvků 14.06.19 19:42

Caboo neznám. Pro takhle malá miminka se ale nositko nedoporučuje vůbec. Maximálně šátek a úvaz kolibka. Proste jako náruč. Všechny ty, kde jsou mimča vsedě (i když s kulatými zády a kolinkama nad zadečkem), az tak od 4 měsíců a nemnoho. Teď mi fyzioterapeutka vysvětlovala, že děti hodně nošené v Manduce a podobných mají po čase problémy s bederní páteří… je to těžké rozhodování 8o. Prostě všeho s mírou :mavam:

debra.morgan
Echt Kelišová 8914 příspěvků 14.06.19 19:46

@sasanka85 hloupost, ale ver si cemu chces ;) kdyby sis dala tu praci a vygooglila si ty nositka, tak zjistis, ze je to v podstete predvazany satek…manduca uz je dost za zenitem.

sasanka85
Povídálka 21 příspěvků 14.06.19 20:19

@debra.morgan Tak teď vygooglila :-), i když se mě to už netýká, děti jsou větší. Caboo je asi jako předvázaný šátek, ale v podstatě stejný styl jako další ergo nosítka, čelem k matce. Každý ať si nosí miminko, v čem chce. Jen dávám zakladatelce informaci od fyzioterapeutky, vlastně dvou, ptala jsem se i další. Pomohlo mi to nepřehánět to s nosítky, i když jsou „ergo“, vychválená výrobci až do nebes :). Ty jsi fyzioterapeutka, nebo nějak v tomhle oboru proškolená? Zajímají mě všechny názory, ale relevantní a podložené :kytka:

debra.morgan
Echt Kelišová 8914 příspěvků 14.06.19 20:23

@sasanka85 tak se zapoj na fb do skupiny nosime deti nebo nosime nase deti, infa tam je dost a ano, bavila jem se o tom s fyzioterapeutkama a nazor jako ty mela jen ta, ktera si mysela, ze od manducy se nic noveho nevymyslelo…takze info x let stare ;) dalsi satkova nositka podporovaly na stejne urovni jako satek ;)

sasanka85
Povídálka 21 příspěvků 14.06.19 20:56

Díky za odpověď. Zajímavé, tak i fyzioterapeutky jsou na dva tábory, co chudáci matky. O nějakém masivním vývoji v Manduce nevím…jednu jsem kupovala před deviti lety, pak prodala, a druhou loni a zdají se mi namlich stejné :nevim:. Zakladatelko, ať to vyresis ke spokojenosti miminka a svojí, s jakoukoliv pomůckou. Dobre je před nákupem čehokoliv půjčit a vyzkoušet. S prvním ditetem jsem celé šestinedělí snidala ve dvě odpo, dřív proste nebyl čas… volné ruce by se určitě hodily. :kytka:

debra.morgan
Echt Kelišová 8914 příspěvků 14.06.19 21:15

Však jsem psala, že manduca už je za zenitem, stále oblíbená, ale za mě k ničemu. Je spoustu krásných vhodných nosítek, které plně zastoupí šátek a to, že někomu víc vyhovují, fakt neznamená, že nosí nevhodně nebo že si o tom nic nezjistil…

Monísek12
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 21:17

Moc všem děkuji za dosavadní tipy. :palec:

ugluk
Hvězda diskuse 46763 příspěvků 14.06.19 21:34

Jsou i nosítka novorozenecká, z těch plně přezkových šátkových mě namátkou napadá Monilu uni start. Pak jich je dost napůl vázacích, ta se ještě o fous líp dotáhnou, ale zas už j s tím těžší manipulace. Jestli máš pak Kibi, můžeš koukat opravdu po těch novorozeneckých - ona tak dlouho nevydrží, ale od toho 4.-6. měsíce přejdeš na Kibi.
Jestli máš ale možnost někde vyzkoušet šátek, já bych to nezatracovala. Taky jsem z toho měla respekt, ale nebylo to tak hrozné a po pár navázáních už člověk získává jistotu. Někdy kolem 2 m dítěte (tedy už ne novorozence) jsem i těch mininosítek zkoušela povícero a i když to nebylo marné, s dobře navázaným a dotaženým šátkem jsem se cítila komfortněji, miminko to mnohem lépe obemkne. A když už tedy ne šátek, tak to šátkové nosítko je fakt na maličká miminka nejlepší, líp se přizpůsobí.
Jinak teda co znám dvě fyzioterapeutky v mém věku, děti v šátku samy nosily, na webu se dá dohledat i stanovisko České pediatrické společnosti.

Shari81
Kelišová 6128 příspěvků 14.06.19 21:38

Měla jsem storchenwiege a za mě i syna max spokojenost.

Monísek12
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 21:40

Caboo zatím jednoznačně vede ;). Určitě se na něho podívám.
Kamarádka měla Storchenwiege, byla s ním celkem spokojená.
Ale to Caboo vypadá opravdu dobře… ;) :palec:.

Monísek12
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 21:47

@ugluk Právě o to novorozenecké nosítko mi jde. Pro staršího syna jsme kupovali nosítko později, nevyžadoval chování a nošení v náruči. Zkoušeli jsme tehdy na prodejně Manducu a Kibi a rozhodli se pro Kibi (vyhovuje mně i manželovi). Ale staršího jsme v něm „poponášeli“ až na začátku 6. měs. - pro novorozence opravdu není.
Mladší měl po narození 3,6 kg. Kolik má teď nevím, v pondělí jdeme na kontrolu. Hlavičku už zlehounka drží, když ho nechám na bříšku po koupání a natírám ho/masíruji. Ale to je opravdu jen chvilička.
Právě bych taky upřednostnila spíš šátkové nosítko, což to Caboo i zmíněné Storchenwiege je. A jak píšeš, postupem přešla na Kibi (jak miminko doroste).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama