Nosní dutiny a zalehlé uši

2114
7.2.20 12:07

Nosní dutiny a zalehlé uši

Ahoj,
Nejprve popíšu svůj problém.
Od Vánoc mám zalehlé obě uši. :roll: Nejspíš od rýmy. Pořád jsem nemocná. Prodělala jsem i angínu, na tu mi doktor předepsal antibiotika. Po nich se mi udělalo lépe. Bolest v krku přešla, kašel taky. Ale zalehlé uši mám stále. Už ne teda tolik. Už alespoň trochu slyším, ale stejnak už to je unavující. Kapky do nosu nepomáhají, rýmovníkový čaj taky ne a ani inhalování. Doktor mi řekl, když mi dával ATB, že cca za 3 dny bych měla slyšet, ale to se nestalo (už to je 3 týdny co jsem je dobrala). Smrkám občas bílou rýmu a pak žlutozelenou. Omlouvám se za detaily. :lol:
Dýchá se mi dobře. V uchu mám trochu takové tlaky, jako kdybych byla pod vodou, nebo tlukot srdce. Vykašlu občas i hlen a nutká mě to kašlat.
Předloni jsem to měla taky a zbavila jsem se toho až za čtvrt roku. :roll: :nevim:

Máte někdo zkušenost? Co Vám zabralo? A za jak dlouho? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

737
7.2.20 12:24
@Dory22 píše:
Ahoj,
Nejprve popíšu svůj problém.
Od Vánoc mám zalehlé obě uši. :roll: Nejspíš od rýmy. Pořád jsem nemocná. Prodělala jsem i angínu, na tu mi doktor předepsal antibiotika. Po nich se mi udělalo lépe. Bolest v krku přešla, kašel taky. Ale zalehlé uši mám stále. Už ne teda tolik. Už alespoň trochu slyším, ale stejnak už to je unavující. Kapky do nosu nepomáhají, rýmovníkový čaj taky ne a ani inhalování. Doktor mi řekl, když mi dával ATB, že cca za 3 dny bych měla slyšet, ale to se nestalo (už to je 3 týdny co jsem je dobrala). Smrkám občas bílou rýmu a pak žlutozelenou. Omlouvám se za detaily. :lol:
Dýchá se mi dobře. V uchu mám trochu takové tlaky, jako kdybych byla pod vodou, nebo tlukot srdce. Vykašlu občas i hlen a nutká mě to kašlat.
Předloni jsem to měla taky a zbavila jsem se toho až za čtvrt roku. :roll: :nevim:Máte někdo zkušenost? Co Vám zabralo? A za jak dlouho? :kytka:

Nepsala jsi už do diskuze ATB Frolid někdy před měsícem??? Jsi to ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.20 12:25

@Pajik 76
Ano, psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
7.2.20 12:26

Tak Ti pak psal furt ten „Ductus“ ne??? To je doktor. Neporadil co dál???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.20 12:31

@Pajik 76
Ano psal, 5 dnů razantnější dekongestiva (přípravky na oplasknutí sliznice; Olynth, Nasivin), pak i dlouhodobě „slané roztoky“ (Quixx Soft, Respimer atd.). A stejnak nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
7.2.20 12:47

Hele tak mě teda napadá už jediné, protože se to táhne už dlouho. Poprosit Praktického lékaře o žádanku na ORL a zajdi na nějaké dobré ORL pracoviště, nejlépe nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.20 12:53

@Pajik 76
Nejspíš to tak udělám. Budu muset jít, ale až v úterý odpoledne. Ráno tam je jen sestra od 7h do 10h. Doktor tam je až v úterý odpoledne a ČT a PÁ ráno. Snad se toho někdy zbavím.
A případně jsem zvědavá, jak budou postupovat na ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
7.2.20 13:16

Můj muž je také praktik, ale když tam není tak má zástup. Co to máš za praktika? Je lepší mít takového co je tam každý den nebo má v nejhorším zástup. Ale jdi určitě na to ORL, už to máš dlouho… můžeš jít přinejhorším bez žádanky, když to bude v místě bydliště měli by Tě vzít, když budou hodný. Ale nechoď na službu, normálně dopoledne na ambulanci. Dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.20 13:42

On už je starší. Přes 70. A vybírat si nemůžu, jsme malé město. Ještě tu je doktorka, ale nevím, jestli přibírá. Ale zvažuju, že se ji optám. Protože ordinuje každý den.
Na ORL bych musela do většího města přímo do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
7.2.20 14:07

Na ORL se s zadankou nemusí! Podle mě budeš mít dutiny a od toho to ucho, nebo maz (špunt) v uchu, pokud máš rýmu tak dlouho, tak by ti mohli napsat ATB kapky do nosu(nevím jestli už je nemáš) a případně kapky do ucha, na ty uši pozor, já od takové zelené rýmy teď chytla zánět středního ucha a praskl mi sám bubínek, sem tam mi tam jedno odpoledne pichlo, pak přišel staly jakoby tlak, pak už bolest a jak jsem si lehla tak se to rozjelo a pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
7.2.20 14:26

@alialiali Budou se jí ale ptát jestli byla u praktika a proč jí nemá nabo alespoň zprávu, znám to, denní chleba :roll:… Ona už měla ATB celkově a nezabraly… Už je to dlouho co s tím bojuje, potřebuje odborný vyšetření už. Může to být i něco neinfekčního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.2.20 14:33

@alialiali
Dle mého to budou taky dutiny a prostě zanešená Eustachova trubice ve středoušní. A od toho ty zalehlé uši. Uši vůbec nebolí. Mimo těch uší mi je dobře.
V úterý zajdu k doktorovi. Jak jsem to měla naposledy, tak uši kontroloval a zátku (špunt) jsem tam neměla. A průchodnost se obnovila až po 3 měsících sama. Od září co malá nastoupila do školky, tak jsem v jednom kuse nemocná a mám rýmu. Chytnu od ní všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
7.2.20 14:48
@Pajik 76 píše:
@alialiali Budou se jí ale ptát jestli byla u praktika a proč jí nemá nabo alespoň zprávu, znám to, denní chleba :roll:… Ona už měla ATB celkově a nezabraly… Už je to dlouho co s tím bojuje, potřebuje odborný vyšetření už. Může to být i něco neinfekčního.

Mě se nikdy ORL doktorka neptala jestli už jsem byla u praktického, vždy jdu s takovymi obtížemi rovnou tam, a i v okolí a v jiném městě je ORL bez žádanky, je fakt že v tomto případě, když už nějaká léčba proběhla u praktického Dr, tak by se zpráva od něj hodila, ale myslím že by se to dalo okecat, že má dovolenou, že se obtíže zhoršují atd., Případně tam zavolat a zeptat se, jestli je nutné mít zadanku kvůli předchozí lecbe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.2.20 11:54

Tak jsem si dnes zavolala na ORL do nemocnice a žádanka není potřeba.
Ve středu si tam ráno zajedu. Teď se mi nechce, když fouká, jako blázen. Tak snad mi pomůžou už. :roll:
Dám zase vědět. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
10.2.20 11:57

Super, tak držím palce. Dej vědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...