Jak moc záleží na nosní kůstce?

61
22.3.21 17:29

nosní kůstka -nelze,co to znamená?

Ahoj chtěla bych se zeptat. Dneska jsem byla na screeningu ve 13 TT a blbec jsem bafla ten papír, poděkovala a šla. Až doma jsem to studovala a mám pár otázek
1. Mudr. mi řekl, že pokud do 2 dnů nebudou volat, je vše v pořádku. Já teda čekala, že už by něco videl na tom 3D ultrazvuku, kdyby bylo něco špatně?
2. NT je 1.8mm, což píšou, že je v normě, ale mám tam napsáno - NB - nelze. To je blbé? Právě že na té nosní kustce záleží hodně, ne? A nelze znamená, že nesla změřit?
3. Brali mi tam krev, vím, to se dělá, ale nikdo mi nevysvětlil jak to souvisí s tím screeningem i přesto, že jsem se ptala. Tak děkuju a doufám, že nepůsobim jak naka blbka, ale je to pro mě úplně nové. Jednoho syna už mám, ale tomu je už 8 a ve 13tt jsem s ním na screeningu nebyla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1231
22.3.21 17:49

Dceři nemohli najít nosní kůstku ve 20 týdnu na 2. screeningu v porodnici. Ve 12 TT nezměřil můj doktor nic, protože malá byla špatně natočená a on se na to vykašlal. :? Krev byla v pořádku. Ve 20 TT, když nebyla vidět nosní kůstka, tak nás objednali za pár dnů znovu na podrobný ultrazvuk, aby zkontrolovali, zda tam je nebo ne. Děti s Downovým syndromem ji nemívají. Na kontrolním UZ byla už krásně vidět. Miminko bylo ten den jen špatně natočené. Přeji ať je u vás také vše v pořádku. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
22.3.21 18:05

@nikolkan17
1. Kdyz vam krev brali az tam, tak se ceka na vysledky te krve, proto vam rekl, ze to bude ok, kdyz do dvou dnu nezavolaji.

2. Na nosni kustce zalezi, ale nekdy se stane, ze nelze zobrazit. Mimco mohlo byt jen spatne natocene. Dulezity je celkovy vysledek screeningu.

3. A to je prave ten celkovy vysledek screeningu. Utz se hodnoti dohromady s krvi jako celek. Jedno bez druheho je nicnevypovidajici.

Nekde odebira krev gynekolog jiz pred screeningem a vysledky krve se pote odesilaji do prenatalniho centra, kde uz vam udelaji pouze ultrazvuk a muzou vam tak vysledky sdelit hned.
Pokud vam krev odebirali az v prenatal. centru, tak celkovy vysledek screeningu znam jeste neni. Vysledky poslou vasemu gyn. lekari a v pripade, ze by krev v kombinaci s utz vysla spatne, tak vam budou volat a pozvou si vas na dalsi konzultaci na genetiku, popripade sdeli dalsi moznosti vysetreni 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
22.3.21 20:02

Měli jsme taky NB - nelze, malý byl špatně natočený a obecně při utz nespolupracoval, tak to dr. zkontrolovala na další prohlídce a už to bylo v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.3.21 20:39

@Yasmina21 děkuju za uklidnění, snad to bude dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.3.21 20:40

@janikema90 moc děkuju za odpovědi, takhle přesně jako vy, mi to měl vysvětlit doktor. Děkuju, už vše chápu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.3.21 20:41

@aanysek děkuju,uklidnila jste mě 🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.3.21 16:23

Tak mi dnes volali, že riziko downa je vysoké. 1:45. Za měsíc mám jít na konzultaci a domluvit se na odběru plodové vody. Kdo to má jako měsíc vydržet žít v takové nejistotě?? Měla jste některá takové výsledky a i přes to zdravé miminko? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
24.3.21 16:46

@nikolkan17
Riziko 1:10.
A po plodovce vse v poradku.
To cekani na plodovku je hrozny, ale nenadelate nic, musite proste vydrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
24.3.21 17:05

Já bych se objednala ještě na jeden kontrolní ultrazvuk, abyste alespoň věděla, jak je to s tou nosní kůstkou. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
24.3.21 17:30

@nikolkan17 mně vyšlo riziko na DS 1:191, a hned druhý den jsem absolvovala odběr choriovych klků, výsledky druhý den. I tak to bylo 48 hodin slz a nervů, nedokážu si představit čekat měsíc. Zkuste se zeptat na toto vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 17:50

Ještě je možnost zaplatit si neinvazivní test z krve. Výsledky do týdne. Je to drahé, ale za ten klid to asi stojí. Zrovna to také řešíme. Držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
1123
24.3.21 19:38

@nikolkan17 Riziko mate celkem vysoke. Nosni kustka neni primarnim faktorem, ktery toto cislo vytvoril. Kolik vam je let? Pravdepodobne budete mit jeste nejakou krevni hodnotu spatnou. Na genetice vam jednoznacne doporuci odber plodove vody vzhledem k riziku a ulrazvukovemu nalezu. Nipt, neboli neinvazivni metoda odberu krve ze zily je variantou, stoji v rozmezi 9-15 tisic, dle zarizeni a typu testu. Cekaci doba na vysledky je od 7dnu az cca 21 dnu. V podstate by jste na ten test mohla uz ted. Bohuzel se muze stat ze jej nebude mozne vyhodnotit a pak se bud opakuje nebo vam vrati penize a poslou vas na plodovku. Kdyz vam vyjde pozitivne, ta i pak vas poslou opet na odber plodove vody. V dnesni dobe je riziko potratu po odberu plodove vody nizoucke cca 0,11% Vysledky jsou nejspolehlivejsi a nejrychlejsi, (vetsinou jiz 2. den). Jeste existuje integrovany screening, tj. doplneni prvotrimestralniho screeningu o triple test z krve. Je zdarma. Krev lze odebrat od zacatku 15tt. Jsou zde dalsi hodnotici parametry, ktere vam mohou napovedet jak dale postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.3.21 19:57

@peclen je mi 30 let, mám už jednoho syna, kterému je 8 let a je zdravy. a jsem nyní 13+4. Já jsem tedy nechtěla čekat, protože ten stres je úplně nejhorší a dnes jsem se objednala k paní doktorce Frisove do Prahy. Tak snad tam mi k tomu poví víc. Protoze jsem tu četla, že většina těchto případů dopadne dobře a je to zbytečný stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.3.21 19:58

@Ančess já jsem dnes volala do Prahy a hned na zítra mě objednala. Taky právě nevydržím čekat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat