Nosní mandle a příznaky po vytrhnutí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
21.9.11 15:58

Nosní mandle a příznaky po vytrhnutí

Dobrý den maminky,
chtěla bych poradit a nebo napsat zda ste měly podobnou zkušenost…
Dcerka 3roky byla v pondělí trhat nosní mandli…operace dle doktorů proběhla v pořádku,malá snesla dobře i narkozu a včera jsme byli puštěni domů…nevím zda jsem si to v nemocnici nevšimla či to nebylo,ale malá má rýmu,téměř ucpaný nos,sem tam kašle(asi od rýmy…to mívala i pře mandlí,jak nastala rýma,byl kašel)máme kapat kapky do nosu,upozornili mě že jí nesmí z nosu téct krev,jinak máme hned dojet zpátky…naštěstí z toho nemáme nic,prostě jen ta rýma,ňuhňání přes nos a kašel..před výkonem byla ok,tak nevím zda ta ráma k tomu patří či ne… :nevim: :-( věřila jsem,že po vytrhnutí bude ok,bez nějakých příznaků…a te´d tohle..jinak je veselá,dobře jí,pije,hraje si,je bez teplot..ale ty rýma a kašel…na KO máme jít v úterý do té doby klidový režim,tak proto chci znát názory a zkušenosti,ne hned volat dr.....děkuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1505
21.9.11 17:08

Dobrý den, taky jsem jako malá byla na vytrhnutí nosní mandle. A vím, že to potom bylo o dost lepší, několik dalších let jsem rýmu opravdu neměla :palec:
Ale byla jsem malá, nemusím si pamatovat všechno … asi bych pro klid doktorce zavolala, je to takové zvláštní, že má najednou takovouhle rýmu :nevim: Hlavně když po vytržení by takovéto problémy měly spíš ustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
21.9.11 17:46

Ale tak zas po operaci může mít tu sliznici oteklou, ne?

Nás to s mladším čeká 14. října.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Stani+3kotata
21.9.11 18:10

ahoj,tak uz jsou to 4 roky,ale pokud vim,tak my jsme sli na madli s rymou (mel ji proste porad nonstop) a po te mandli ta ryma trvala dal.Casem se to ale trochu zlepsilo.Ale nejaky extra pokoj od rymy nemame…Pravda ale je,ze daleko lip vysmrkava a nemocny je taky min,ale to si rikam,ze je asi vekem, jak roste tak ma lepsi imunitu nevim. A to huhnani co popisujete je normalni,proste to tam maji otekle. Zkuste se ji podivat do krku, a neleknete se,nas Peta to mel podreny,ze sem se uplne lekla,je to od tech nastroju. Co se kasle tyka -klasika ryma u nas = kasel (jak to napolyka) Navic nemocnice = raj bycilu, takze dovez jste si mohli taky cokoliv. (My jsme si privezli strevni chripku, ale to bylo jindy :-))Pokud nejde ta krev a nemate teplotu tak bych to nechala byt.

• Citovat
  • Nahlásit
13
21.9.11 18:53

Vo¨lala jsem si sestře na ORL a říkala,že může být rýma,i s krví(hleny s krví)že mandle jsou infekční ložisko,ale malá má ucpaný nopc,ani moc nejde vysmrkat a pokašlává…říkala,že místo v úterý máme dojet v pátek radši a kdyby se nezdála,tak už i zítra,tak asi pojedeme zítra,radši pro jistotu než čekat…třeba jí dá jen něco na přeléčení :nevim: myslela jsem,že budem mít pokoj a ne jakoby měla být nemocná(vždy to u nás tak začíná..skelnější oči,rýma,kašel…tak snad to nebude tak hrozné :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
21.9.11 19:30

Ahojky, já byla na trhání nosních mandlí asi ve 14 letech, měla jsem rýmu fakt nonstop a vůbec jsem nedýchala nosem, byla jsem schopná jen pusou - takže jsem vypadala fakt dost blbě… :roll: Po vytržení mandlí si pamatuju, že mě strááášně bolelo v krku, připadala jsem si jako že mám angínu, ale prý to bylo od těch nástrojů… Rýmu jsem myslím měla taky. Ale po zahojení (asi týden) jsem byla absolutně ok! Žádná celoroční rýma, mohla jsem dýchat nosem, paráda! :palec: Od té doby mám rýmu jen občas - tak jedenkrát do roka, když přichází zima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3404
21.9.11 21:48

TO jsem zvědavá co to bude :think: . Nás to čeká taky, nástup máme 1. 12. a už ted mám nervy jak to bude probíhat, hlavně po operaci. Třeba to tam má opravdu je oteklé a proto kašel, rýma. Jsem zvědavá, s čím přijdete od lékaře. Přeju at ste brzo fit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.9.11 15:37

Díky holky za odpovědi…
tak malé zkontrolovala mandlu,ta je ok,prý to je nateklé,ale to bývá…i rýma…ale poslala nás na krev kvůli kašli a tu měla ok,takže ji dala na odhlenění erdomed,doporučila nasivin kapky a sprej quixx a za týden na KO.Tak asi je to vážně zduřelé a jak lehne,tak soplík stéká dolů a kašle..dala jsem jí homeopatika na kašel co m,i kdysi dala naše dr a fakt přestala,nevím zda náhoda,ale teď poobědě usínala s kašlem,co vhvíli kašlala a jak sjem jí to dala,tak hodinu spala bez kašle :nevim: doufám,že vše bude ok,už na vše nemám sílu a nervy :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
14.10.11 20:07

ja bych se chtela zepat jestli detem u vas davali sirub nebo nejaky kapicky aby se dite uklidnilo a bylo pripreveno na operaci na celkovou narkosu na trhaní mandlí nosnich
:lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
23.10.11 18:12

ahoj tak u nas v Brne, dostal syn po prichodu na oddeleni nemocnice tusim kapky na oblbnuti. Rano jsme ho tam dali a vecer v 7 jsme pro nej jeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.10.11 19:59

mi moc dobrou zkusenost nemeli me mala nejdriv byla v pohode pak zacala byt unavena chvilkama poknouravala pak ale zacala kricet jako by se niceho bala ona je citlivejsi balase i me hlavne kdyz jsem ji sahla na hlavu zacala vriskat musela jsem ji uklidnovat chvilkama vriskala potom sirupu na uvolneni jen me poznavala pohlase musela jsem ji drzet moc sebou hazela a jecela mela jsem strach tak jsem se zeptala sestricky pry je to normalni to vyvolava halucinece vedle holcicka tak nervala byla starsi rikala mamince at chyti mravence nebo pavouky kazdy dite to snese jinak po operaci se me pak chvili bala pak mi rekla hodna maminka a me vytriskli s oci slzy operace trvala 35minut pak jsme byli na jipce hodinu a pul pak me prevezli sni napokoj spala do 16h pak opatrne piti vecer uz si dala i jogurt sla si chvilku hrat do herny a druhy den jsme jeli domu nevim jestli bych to zvladla to pretrpet znovu mali je 2roky a pet mesicu nastesti si nic nepamatuje ale dycha se ji lib

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
5.1.12 19:41

Chtela bych se zeptat,jak dlouho trva potom rekonvalescence po odtraneni mandle?nas to ceka pristi tyden.nejaky klidovy rezim?budeme pak muset byt treba mesic doma?nebo hned po tydnu normalni rezim?dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Stani+3kotata
9.1.12 18:43

ahoj nevim uz presne,je to 3 roky :) ,ale tyden byl klidovy rezim urcite,hlavni omezeni bylo v jidle. Maji to pak v krku podrene a boli je polykani,nesmi se davat nic tvrdeho jako treba rohliky nebo chleba. ( ja jsem mu davala mekkoucky toustovy chleb-jen vnitrek ne kurku,po malinkych kouskach)Cca po tydnu byla kontrola a za 14 dni byl uz zase ve skolce. Jo a nedes se kdyz bude smrkat krev a bude huhnat a mluvit pres nos, je to tim, jak to tam maji otekle.Drzim palce Stana

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat