Reklama

Nosní mandle Benešov - aktuální zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doraz
Povídálka 45 příspěvků 31.08.18 15:09
nosní mandle Benešov aktuální zkušenosti

Prosím, je tady někdo s aktuální zkušeností z Benešovského ORL? Dcera 5let má jít na trhání nosních mandlí.
Děkuji.

Reklama

Reakce:

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 31.08.18 15:49

Dcera byla na operaci nosních mandlí, ale v jiné nemocnici. Je to banální zákrok, nemusíte se bát. Nástup do nemocnice je ráno, odpoledne po operaci půjdete domů, pokud bude vše OK. Zákrok u nás trval kolem 30-40 minut v celkové narkóze, je to individuální, po zákroku může být převezena na JIP na pár desítek minut na pozorování, tak se nelekněte. Může po zákroku zvracet zbytky krve, většinou je to po prvním probuzení z narkózy, pak zase usne, z pravidla to první probuzení si nikdo nic nepamatuje. V nemocnici po uplném probuzení dostane piškoty a čaj, jediná omezení jsou v pohybu, musí být v klidu, neběhat, neskákat, nepředklánět se, menší dieta - žádné kyselé okurky, ostré nebo kořeněné jídla a nesmí smrkat. Pokud bude téct z nosu tak utřít, nebo „ušulat“ kapesník a opatrně „vytřít“ nos.

Všechno vám řekne lékař, ale určitě se nebojte, držím palce ať to dopadne dobře!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 15:58

@doraz syn byl v únoru v Benešově a dělali mu u toho i trubičky. Je to u nich na 3 dny. Jeden den jsme přijeli, druhý den zákrok a třetí den domů. Šla jsem s ním až k sálu a asi za hodinu mi ho přivezli. Dali mi ho probuzeného, ale jen tak napůl. Než se jde na zákrok, tak cca hodinu předem dostal oblbovák.
Po zákroku dostal šátek s ledovým obkladem. Celý den jsme chladili krk.
K jídlu celý den nedostal nic, až večer pudink (nebo dávají kaši), on stejně neměl hlad. Pít mohl normálně. Další den měl už normální snídani.

doraz
Povídálka 45 příspěvků 31.08.18 22:20

@janca0101 děkuji za informace a podporu :-)

Anonymní: děkuji za info, ještě mi řekni, jestli jsi s ním mohla být přes noc na pokoji?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 07:20

@doraz ano. Celou dobu. Není tam JIP, jen běžné pokoje.

doraz
Povídálka 45 příspěvků 01.09.18 14:02

děkuji :-) tak snad to bude v pohodě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 14:21

@doraz tam to je naprosto super. Setry milé a ochotné. Na pokoji je dětská postel přímo přiražená na dospělou, takže jsme měli pořád kontakt. Synovi byly v době zákroku 3 roky, takže ještě prcek. Byli jsme už v několika nemocnicích a v Benešově se mi líbilo moc. Dobrý přístup, hezké prostředí.

Marie5555
Nováček 1 příspěvek 17.09.18 13:32

Na mandlích jsem byla s pětiletým synem před týdnem a nemůžu si stěžovat. Brali mu nosmí mandli, zmenšovali krční a řešili tekutinu v uších (trubičky). V péči nás měla mladá, velmi příjemná lékařka, vše nám vysvětlila, žádný problém nebyl. Na oddělení jsme byli na pokoji po dvou. U velké postele přiražená malá dětská postýlka, takže super. Sestry i ostatní personál v pohodě. Na pokoji byla televize s DVD přehrávačem a asi 30 DVD s pohádkami, pastelky i několik druhů omalovánek a 3 bedny hraček. To mě fakt hodně příjemně překvapilo. Nástup je den předem, druhý den je operace, kdy jdou děti na řadu podle věku od nejmladších, takže čím menší dítě je, tím dříve to bude za sebou. S nosní mandlí se jde domů další den, s krčními to trvá o den déle. My si zaplatili metodu plasmakoblací (ta za 8000,– Kč), takže jsme mohli jít domů také třetí den, ale upřímně nevím, jestli bych to příště platila znovu. Syn po operaci nevypadal o nic lépe, než děti okolo, co šly na klasickou metodu hrazenou pojišťovnou, takže zatím v tom nevidím žádnou výhodu krom té, že jsme byli propuštěni o den dříve a nosní mandle by neměla na 90% znovu narůst. Prý záleží na tom, zda se jim podaří odstranit úplně celá.

doraz
Povídálka 45 příspěvků 21.09.18 14:21

@Marie5555 děkuji za reakci a informace.
ještě mi prosím napiš kolik těch dětí ten zákrok ten den podstoupilo?
Já ty metody ještě moc nepročítala, ale když jsem na něco narazila tak tak nakonec u všech psali, že záleží na tom jestli se to podaří úplně celé odebrat, tak nevim nevim.
A co ten laser nad tím jsi původně neuvažovala?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >