Nosní mandle - nemocnice Krč / Vinohrady / Karlovo náměstí

773
28.1.20 10:10

Nosní mandle - nemocnice Krč / Vinohrady / Karlovo náměstí

Zdravím všechny a prosím o pomoc a rady. Je mi jasné, že na téma nosní mandle tady bude napsáno hodně.
Mě zajímá váš konkrétní a aktuální názor / zkušenosti s operací nosní mandle u dítěte v těchto pražských nemocnicích - Krč, Vinohrady, Karlovo náměstí.
Zjistila jsem si, že čekací doba operace je cca 3 týdny až měsíc.
Budu moc ráda za vaše pozitivní i negativní zkušenosti s předoperačním vyšetřením, pobytem s dítětem, průběhem operace, pooperačních kontrolách atd.
Kterou nemocnici byste doporučili nebo nedoporučili a proč, příp. co vás k tomu ještě napadne.
Předem moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
867
28.1.20 15:08

Moji kluci byli v nemocnici na Karláku asi ve ctyrech letech a probehlo to uplne v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
3.3.20 14:08

@mončatka Děkuji za info. A kdy to prosím bylo? Sháním aktuální zdroj. A prosím dělali nějaké předoperační vyšetření nebo jim stačilo jen vyjádření pediatra o tom, že je dítě aktuálně zdravé? To mě dost překvapilo - že se nedělají nějaké krevní testy atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
3.3.20 14:09

Opravdu nikdo nemá aktuální zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
3.3.20 14:28

Karlák říjen 2019 - vyšetření + objednání termínu v jejich ambulanci (nelze objednat na čas), předoperační vyšetření u pediatra. Nástup ráno na lačno, děti berou od nejmladšího po nejstarší. Syn šel poslední, takže čekání dlouhé, ale je tam herna, takže jsem ho zabavila. Dostane na vypití premedikaci (oblbovák), odvezou dítě na sál (bohužel rodič může jen k výtahu), zákrok cca 30 minut - to tě sestry vyšlou koupit zmrzlinu do bufetu (v herně je lednice s mrazákem), dítě přivezou ještě spící. Odpoledne kontrola lékařem a propuštění domů. Prostředí pro mě teda hrozné, personál přetížený, ale celkem milý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
3.3.20 14:30

Jo a den před zákrokem byla ještě kontrola na ambulanci, jestli je dítě zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
3.3.20 21:11

@barbuchablond Díky a můžu se zeptat co všechno bylo předoperační vyšetření (jestli i nějaké testy) a jakou metodu odstranění jste měli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
4.3.20 07:56

Klasické předoperační - výška, váha, tlak, posouzení lékařem, krevní testy. Metoda - nevím, já se neptala :oops:. Na webu a v budově mají letáky o odstraňování plasmou, ale nevím, jestli je to standard nebo nadstandard, nikdo mi nic nenabízel.
Jo a pravděpodobně lze využít nadstandardní pokoj, jedno dítě s rodiči tam tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
11.5.20 09:19

@barbuchablond Prosím můžu se zeptat, jestli ten den před operací se ještě dívají na mandli? Překvapilo mě, že když teď šel manžel s dcerou na objednání k operaci na Karlově, jen se prý doktor podíval na zprávu z ledna a hotovo. Já myslela, že si ji ještě prohlídne (když jsem tam předtím volala, jestli se můžu objednat, sestřička jen suše řekla, že takhle to nejde, že ji musí doktor vidět) a pak teda se prý ptal jen na výšku a váhu.. :/ chtěla jsem, ať to taky zhodnotí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
11.5.20 12:26

Mám dojem, že jen koukli do krku, jestli je dítě zdravé. A přitom objednání si nedokážu vybavit, jestli koukali i do nosu, fakt nevim :? Asi spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
11.5.20 19:33

@barbuchablond Aha, tak to bylo asi stejné. Prostě se tam jen rovnou objednává a už se nevyšetřuje. Dokonce nedostali ani žádnou zprávu, jen předoperační papíry. Vy taky? Nevíte, kdo vás operoval? Já myslela, že to zjistím ze zprávy, ale když žádnou nemají… po telefonu sestry nic moc :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
11.5.20 19:37

A nebude muset teď mít dítě i negativní test na koronavirus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
11.5.20 21:26

@kittysha operovala taková starší doktorka, to jsme se dozvěděli až po výkonu. Ale hned po příjmu se byl všem představit anesteziolog a řekl nějaké info o tom, jak to bude probíhat.
Taky jsme dostali předoperační instrukce, jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
12.5.20 13:05

@barbuchablond Myslíte až v den výkonu nebo ten den předem? Máme tam přijít na test covidu a den předem se tedy dívá do krku, jestli není nemocná? Anesteziolog teda až v den výkonu? A rodič tedy může být s dítětem na pokoji (jak jsem pochopila, tak bývá více dětí na jednom pokoji) až do doby, kdy se mu dá nějaký roztok a pak jen doprovodí k sálu, tam se uspává a pak si dítě převezme hned po výkonu, ale zřejmě už probuzené? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
13.5.20 13:21

@kittysha Instrukce jsme dostali při objednání, den před zákrokem byla kontrola na ambulanci, jestli je dítě zdravé a ráno po nástupu se nám byl představit anesteziolog. Rodič je s dítětem stále (na pokoji nebo v herně), když přijde na řadu, dostane na vypití oblbovák, pak si dítě převezme personál a odjíždí o patro výš na sál, tam rodič bohužel nesmí. Všechny děti přivezli ještě spící, po chvíli se probraly. Někdo vzápětí zase usnul, někdo hodinu brečel a pak opět vytuhnul. Druhé probuzení už bylo OK u všech, postupně se všichni přesunuli do herny. Na pokoji je cca 8 míst, postýlka, židle pro doprovod, noční stolek. Jeden pokoj mají určitě nadstandardní, ale jak a kdy se domlouvá, netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama