Nosní mandle zvětšená - nutnost odstranit?

Jamuna
26.11.12 19:23

Nosní mandle zvětšená - nutnost odstranit ?

Mám prosbu kdo máte zkušenosti, musí se vytrhnout nosní mandle nebo je moýná některá alternativní lečba tohoto problému??? Malá pořád marodí zejména záněty uší, dnes se zjistilo, že to bude tou nosní mandlí…je možné něco na to zkusit co by pomohlo? Nebo musí být to trhání vždy? :nevim: :,( Moc děkuji za jakékoli příspěvky pro doplnění dceři je 23 měsíců

Příspěvek upraven 26.11.12 v 19:59

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

102678
26.11.12 19:40

Můj syn byl na odstranění nosní mandle v šesti letech. měl prý ji velikou jak tenisák 8o trpěl na neustálé rýmy, virozy. od odstranění má klid. myslím si, že alternativa není, jen různé způsoby odstranění, my byli v plné narkoze, dá se ještě při zmrazení a laserem, ale tím laserem se to platí a není to zrovna levná záležitost - cca 12 tisíc korun. syn po zákroku - a měl ho díky velikosti komplikovanější - neměl žádné potíže, během týdne byl naprosto fit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
26.11.12 19:40

Ahoj syn býval hodně nemocný samá ATB šíleně zahleněný kromě léta snad pořád, šíleně chrápal kolikrát jsme museli spát v obýváku, protože nešlo sním usnout, potom nám doporučili odstranit mandle asi tak v pěti letech, od té doby zázrak! nebyl od té doby nemocný žádná ATB jen trochu rýma teď je mu 10 let. já bych se toho nebála hodně to pomohlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10326
26.11.12 19:47

Dcera měla zvětšené oboje mande..nosní i krční a sám dr z ORL mi řekl, že by jí mandle radši nechal, že je ještě malá a nosní mandle rády dorůstají :roll: takže stříkáme do nosu Avamys a mandle se zmenšily ;) V létě taky trpí na záněty středního ucha, jinak nájak výrazněji nestoná, tak normálně jako každé dítě ;) dr říkal, že si myslí, že má mandle zvětšené z alergie, takže za rok půjdeme na testy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
26.11.12 19:48

Tak syn jde zrovna za 14 dní na tu operaci odstranit nosní mandle. Bála jsem se toho, ale věřím že mu to konečně pomůže. Trpí neustále na rýmu a kašel, bývá dost zahleněný, furt antibiotika, teď dokonce mu jedna zelená rýma přešla do nosních dutin a ani po 3 týdnech antibiotik se neuzdravil, dutiny furt plné. Poslali nás na ORL a zjistili abnormálně velké mandle, které brání odchodu hlenů z dutin.No a jediné řešení je to odstranění mandlí, ty mandle se samy nezmenší. Tak snad to bude pak dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
26.11.12 20:07

Malý byl na odstranění mandle letos v říjnu (včera mu byli 2 roky).
Přišlo se na zvětšení náhodou, když mu vyšetřovali sluch… ORL doktor z Motola doporučil odstranit, že měl až téměř III. stupeň velikosti. Odstranění proběhlo ok, akorát hůř snášel narkozu, ale tak to je hodně individuální.
Za dva dny jsme pomalu nevěděli, že na něčem byl.

Jestli to ale pomohlo Ti nepovím - v našem případě nebyla vysoká nemocnost ani nic podobného a naopak co má pryč mandli, je pořád nemocný (ale bude to tím, že chodí do jeslí a je zima - období nemocí no).

Přeju ať se rozhodnete tak, aby to bylo pro malou co nejlepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
26.11.12 20:30

Ahoj, já sama byla na trhání mandlí asi 4krát a jednou i nosní…a nemocná jsem do ted

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6663
26.11.12 20:31

Dcera mi začala trpět na záněty středního ucha a Mudra mi řekla, že myslí, že má zvěštšenou mandli a že mám jít na ORL- No, vzhledem k tomu, že po poslední návštěvě ORL jsem přísahala, že tam už nepůjdu(prostě tam byla Mudra totální kráva) tak jsem dost dlouho vyčkávala. Holka měla zánět ucha pak asi ještě 2× ale bála se nám to říct, tak jsem na to přišla, jen když ji to prdlo. No, a Bohužel jsem taky zjistila, že přestala slyšet :-(((
Nakonec jsem zjistila, že kamarád také pracuje na ORL v jiné nemocnici, tak jsem ho navštívila. Vyndat mandli doporučil a zrovna tedy odsával mok z uší(který se ji vytvořil po častých zánětech) Je teda pravda, že od té doby co nosní mandli nemá měla zánět stř. ucha jen jednou (a to takový slabý) a máme vlastně klid(ťuk, ťuk) takže jsem ráda, že jsem to s ní podstoupila.
Jinak v nemocnici byla cca týden(a to bylo prodlouženo, kvůli tem uším) Jinak děti odcházely po 4. dnech domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
26.11.12 20:39

Uju, 4 dny v nemocnici? My jdem na jednodenní akci, den předem papírové vyřízení a další den v 7 nástup, dají mu oblbovák, pak samotný zákrok a pozorování, večer si ho máme vzít domů. Tak jsem ráda, že to bude tak rychlé. Celý den můžem být s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102678
26.11.12 20:43

My jsme jeden den nastoupili, druhý den proběhla operace, třetí den se šlo domů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10326
26.11.12 20:50

U nás v nemocnici se to dělá tak, že kolem oběda je nástup..po obědě je výkon a druhý den ráno se jde domů. přes noc je tam dítě samozřejmě s maminkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6663
27.11.12 18:36

@SvatkaM Ty jo, takovej fofr??? 8o No, já byla s holkou v Hradci Králové, tam děti co jim škubli jen tu nosní mandly chodily až cca 4tý den. No, tak to je perfektní, ono doma se vše líp snáší(děti si stěžovaly po tom na bolest hlavy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama