Nosní odsávačka hlenů - poradíte, prosím?

226
10.9.21 08:50

Nosní odsávačka hlenů - poradíte, prosím?

Ahoj maminky,

pořizuji zbytek věcí do výbavičky a chybí mi nosní odsávačka.
Prosím, poraďte výrobek, se kterým jste spokojeni, ideálně něco, co se nepřipevňuje k vysavači, ale je na el. nebo baterky a i tak spolehlivě vytáhne z nosánku vše. Moc moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26658
10.9.21 08:53

@Lůca1774 všechny odsávačky na baterky jsou na „baterky“ - neodsaje to téměř nic, účinnější je taková ta balonková odsávačka - koupíš v lékárně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25260
10.9.21 08:56

Nejlepší je ta na vysavač, je to nejrychlejsi a má největší tah. Na baterky mají houby výkon a balonkem sme nevytáhli nikdy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
10.9.21 09:01

Zkoušeli jsme balonkovou i na baterie a odsávačka na vysavač mi z toho vychází nejlépe. Dokonce se nám i finančně vyplatilo koupit obyčejný vysavač s regulací sání (ten, který máme na úklid je supervýkonný a nemá ani kulatý profil hubice, aby šel použít s odsávačkou), když jsme předtím zhovadile investovali do stejně drahé odsávačky na baterie, která ale zdaleka nedovedla takovou práci. Hluk byl sice menší, ale s nízkou intenzitou sání to trvalo déle a pro dítě to bylo mnohem větší trápení. Děti si na vysavač vždy zvyklý a pochopily, že jim to pomáhá, i když to ze začátku vždy bylo šílené, plakala, museli jsme je držet, cítili jsme se jak tyrani.

Jinak na odsávačku nudlí přispívají některé pojišťovny, podívej se na podmínky pro pojištěnce ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
10.9.21 09:04

Rozhodně na vysavač. Proč ji nechceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
10.9.21 09:14

Urcite na vysavac, s regulaci vykonnosti. Vyzkousej tah nejdriv na sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.21 09:18

Já jsem tedy zainvestovala do odsávačky na baterky a nemůžu si stěžovat. Zvlášť při odsávání v noci je to lepší než vytahovat a zapínat vysavač. Měla jsem ji připravenou v postýlce a když bylo potřeba, odsála jsem. Miminko to ani nevzbudilo.
Ano, nemá takový výkon jako vysavač, to beze sporu, ale nám to stačilo. Odsála i zadní rýmu. A když to jó nešlo, tak stačilo zvlhčit nos třeba Libenarem. Nudle se rozpustily a šlo to mnohem lépe.
A co se týče balónkové odsávačky, tak ta u nás pohořela úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
10.9.21 09:23

Ještě jsem si vzpomněla, že u úplného novorozence jsme používali odsávačku, kterou rodič tahá ústy. Samozřejmě, že miminku se to nelíbilo (komu jo? :-)), ale je šetrná, hadička není moc široká + odsávačku jsem si schovala a pořád ji mám v záloze, kdybychom někam jeli, abychom nemuseli tahat vysavač :-). Stojí to pár korun a je to skladné, ale při odsávání stejně musela asistovat druhá osoba, která dítě držela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
10.9.21 09:31

@PenelopaW taky mám pro novorozence připravenou tu ústní a možná ji i budem používat celou, protože máme tyčový vysavač 😃 a nový koupit neplánujem
Slyšela jsem na ústní jenom chválu, je to trošku fujky, ale neznám nikoho, komu by to s ní nešlo. A bonus, nedělá kravál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
10.9.21 10:52

Nakapu libenar a odsávám tou „ustní.“ V záloze mám nosátko na vysavač, ale to jsem zatím nepotřebovala.
Ty na baterky jsou prý opravdu „na baterky,“ jak mi potvrdila většina kamarádek. Je to sice možná lepší než ta ústní, ale zase nějaký zázrak to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
10.9.21 10:56

Všechny odsávačky na baterky jsou k ničemu, ta na vysavač je opravdu nejlepší, nebo ústní, ale z toho bych se pouvracela… na menší rýmu pak bohatě stačí taková ta vakuová, jak se jen strčí do nosu, zmáčkneš bálonek a vytahne to nudle, stojí kolem 50kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
10.9.21 10:57

@Asiina náš nejstarší na rýmu hodně trpí, kolikrát je to fakt masakr, a když rýmuje nejmladší, tak to nejde ven ani vysavačem :). Ta ústní je fajn, fuj to ani moc není, hleny jdou do samostatné nádobky ;-), ale s děckem je to trochu boj. Při odsávání vysavačem jsme už pak našli grif, že jsme to zvládali v jedné osobě :). Jinak jsme právě měli obyčejný vysavač jen pro odsávání, který se po letech rozbil a já hledala alternativu. Koupila jsem asi za 1 300,– odsávačku na baterky, a pak šla raději pokorně koupit nový vysavač. Nám se ta investice fakt vyplatila, není podzim bez rýmy a teď i v létě měly děti fakt hnusnou virózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18716
10.9.21 11:18

Mám odsávačku na nabíjení- takový,, banán" a docela to jde..navíc je docela tichá a nevzbudí zbytek rodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
10.9.21 11:32

Bránila jsem se odsávačce na vysavač do první větší rýmy prvního dítěte. Vyzkoušela jsem několik druhů a všechno to byly jen vyhozené peníze. Teď už bych rozhodně jinou než na vysavač nepořizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
10.9.21 13:07

My máme nosní odsávačku od Braun a nemůžu si stěžovat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu