Nostalgie - aneb je mi to líto - prosím o radu

298
17.12.20 19:08

nostalgie - aneb je mi to líto - prosím o radu

Ahoj všem maminkám a tatínkům na emimi,
je mi 30, a poslední dobou mám takové záchvěvy nostalgie, a nemyslím jen takové ty obecné jakože „joo, to byla tenkrát doba“, ale potřebuji poradit s něčím konkrétním.

Když jsem vyrůstala, čili od narození až nějak do 15 let, dost jsem se kamarádila s naším sousedem z vedlejšího bytu. Byl přibližně stejně starý, chodili jsme si hrát na zahradu, a zažili spolu všechno hrání, snad každý den. Jak mi bylo už tak 10-15 vídali jsme se méně, pak jen o svátcích, a s tím začalo i nějaké to první mazlení (chápeme se). Jenomže od mých 15 se nevídáme už vůbec. On šel studovat jinam, já šla studovat jinam, prostě se naše cesty rozdělily, ale když třeba přijedu k našim, a potkám ho, tak se mi vše vrátí, a dost mě mrzí, že jediné, co si řekneme je „ahoj“. Oba jsme duchem mladí, a takoví dobrodruzi, já mám teda 2 děti, on je, tuším, single a bez dětí, ale těžko se ty pocity popisují..jako bych si vůbec nevážila toho krásného dětství, co jsme spolu prožívali a teď je to nenávratně pryč. Jasně, člověk přichází o přátele, a o lásky, ale nejvíc mě mrzí to, že když jsem se ho pokoušela kontaktovat, tak první tři zprávy odpověď, a pak naprostá ignorace…zajímalo by mě, jestli si on na mě a na naši společnou pubertu vůbec někdy ještě vzpomene, nebo zda jsem jen sentimentální blbka..nechci, aby odešel zase z mého života, nějaká rada, jak se s ním zase „kamarádit“, spojit, být v kontaktu? nemyslím si, že by vyloženě nechtěl, podle mě mu to taky psychicky vadí, co jsem slyšela, když třeba jsem přijela s manželem do bytu a ho si na chodbě ani nevšimla, ale snaží se k tomu stavět strašně racionálně jakože „nevídáme se, protože na sebe nemáme prostě čas“ apod… občas si třeba napíšeme, ale to jen na svátky nebo když se něco v rodině stane..poradíte někdo co s tím?? máte to některá podobně?
edit: nedávno dával na story nostalgické písničky, to jsem se rozbrečela, nebudu lhát :nevim:

Příspěvek upraven 17.12.20 v 20:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.12.20 19:21

Možná k tobě cítí něco víc, když píšeš, že mu něco vadilo. Zvlášť když je single, třeba na tebe myslí. To se nebojíš, že když ho budeš kontaktovat a vzpomínat na staré časy, že mu to nemusí být právě z tohoto důvodu příjemné? Anebo že se to naopak zvrtne časem třeba v nevěru? (nebo možná po tom podvědomě toužíš?)

• Citovat
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:24
@Anonymní píše:
Možná k tobě cítí něco víc, když píšeš, že mu něco vadilo. Zvlášť když je single, třeba na tebe myslí. To se nebojíš, že když ho budeš kontaktovat a vzpomínat na staré časy, že mu to nemusí být právě z tohoto důvodu příjemné? Anebo že se to naopak zvrtne časem třeba v nevěru? (nebo možná po tom podvědomě toužíš?)

právě je mi líto, že jsem nezačala chodit s ním…on měl několik partnerek, a mně to vždy bylo divné, jelikož, jak to říct, byl to první kluk, se kterým jsem zažila něco intimnějšího, a platí to i naopak… (jo mám super chlapa, děti, a tohle všechno, ale někdy si tajně představuju, jaké by to bylo s někým, koho znám od narození..je to zvrhlé?) @Anonymní
Jinak, to jsem jen slyšela, to, že je mu to divné, ale spíš to z jeho strany vypadá, že má čas na všechno, jen ne pokecat s někým, koho zná odmala.. tvrdil mi do sms, že se nebaavíme jen proto, že prostě nemáme čas, a když jsem mu napsala, jestli si teda nechce nějaký čas udělat, neodpověděl, a já se jen ztrapnila.. kdybych byla nezadaná, bylo by to jiné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3152
17.12.20 19:29

Máš manžela a dvě děti. On je v jiné životní fázi a o usedlou maminu třeba v životě nestojí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 19:31

@všicimesenou Kdybys byla nezadaná, možná by to bylo jiné. Chová se slušně a raději se zadané ženě, která je mu sympatická, vyhne. To ho ctí.
Sama sis odpověděla - ačkoli máš super chlapa a s ním děti, stejně občas přemýšlíš, co by kdyby… Zvrhlé mi to nepřijde. Ale přijde mi, že ti to brání ve větší spokojenosti. Možná tě pálí dobré bydlo. Asi je potřeba se naučit smířit s tím, že nemůžeme mít všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:32
@Serpentini píše:
Máš manžela a dvě děti. On je v jiné životní fázi a o usedlou maminu třeba v životě nestojí. :nevim:

@Serpentini ted zním jako krkavčí matka, ale děti pro mě nejsou alfou a omegou života.. a že bych byla usedlá mamina, ke kterým mám celoživotní odpor, to fakt ne., / to není moje mínění o mně, ale celkově, na mateřské jsem byla pár měsíců, dělám kariéru docela fajn, a furt si užívám a tak….kontaktovala jsem ho, nebo se o to snažila, i jako bezdětná, ale bezúspěšně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27915
17.12.20 19:34

A co teda chces? Konkretne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:34
@Anonymní píše:
@všicimesenou Kdybys byla nezadaná, možná by to bylo jiné. Chová se slušně a raději se zadané ženě, která je mu sympatická, vyhne. To ho ctí.
Sama sis odpověděla - ačkoli máš super chlapa a s ním děti, stejně občas přemýšlíš, co by kdyby… Zvrhlé mi to nepřijde. Ale přijde mi, že ti to brání ve větší spokojenosti. Možná tě pálí dobré bydlo. Asi je potřeba se naučit smířit s tím, že nemůžeme mít všechno.
@Anomyní to asi jo, ale potkávat ho dalších x desítek let tímto stylem se mi docela příčí…jen přemýšlím, že jsem si vzpomněla, že jsem ho kontaktovala i jako bezdětná a stejně jsme se nesešli (nemyslím rande, ale celkově, jediné co mi kdy řekl, od doby, co mi bylo 15 je ahoj, ani na svátky nepřišel, ale zbytek jeho rodiny nao, to bylo dost divné)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:36
@suvik píše:
A co teda chces? Konkretne…

@suvik co se tohoto týče, chtěla bych mu aspoň říct, co pro mě znamenal, a že jsem ráda, že byl součástí mého života /nikdy jsme mu to nestihla říct, prostě ten kontakt sám přirozeně vyprchal/ a docela ráda bych s ním zase trávila čas..normálně se s kamarády scházím, nejsem nějaká domácí puťka, a co je hlavní chtěla bych vědět, jeslti si na mě ještě někdy vzpomene, a proč mě za posledních 15 let nekontaktoval akčkoli jsem se o to snažila i při studiích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3152
17.12.20 19:43

@všicimesenou tak to je pak celkem zřejmé, že mu nevadí ani děti a manžel, ale prostě nestojí o kontakt s tebou jako s osobou. :think: Asi je to blbý, ale i když pro mě někteří lidé byli v životě hrozně důležití a nepřeji jim nic zlého, tak už se s nimi taky aktuálně nechci přátelit. Měla bys ho nechat být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9102
17.12.20 19:45

Jenže ty jsi vdaná matka dvou dětí. A s kámošem z dětství nechceš jen kamarádit, chceš s ním kukat. Aspoň si nelži do kapsy. Ještě že on má rozum a nemá zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:48
@Serpentini píše:
@všicimesenou tak to je pak celkem zřejmé, že mu nevadí ani děti a manžel, ale prostě nestojí o kontakt s tebou jako s osobou. :think: Asi je to blbý, ale i když pro mě někteří lidé byli v životě hrozně důležití a nepřeji jim nic zlého, tak už se s nimi taky aktuálně nechci přátelit. Měla bys ho nechat být.

@Serpentini to mě taky napadlo, ale nechtěla jsem se nějak podcenovat (ale ani přecenovat) a tak první hledám jiné důvody/vysvětlení..když jsem se ho zeptala, asi tak před 6 lety, jeslti se bavíme / už tenkrát jsem se vídali 1× za rok, omylem/ napsal „proč by ne, co blbneš?“ /jasně, mohl lhát/ ale jde o to, že rodiny se baví, a nic jsme si neudělali, proto mě i zajímá, jeslti si na mě ještě někdy vzpomene..občas is všimnu, že sleduje moje storýčka na ig, ale follow mi tam nedá :D

kamarádka se potkala se svojí první láskou po 20 letech a jsou spolu (jo, jako z filmu) a napadlo mě, jeslti právě ty naše odsudy mají fakt zůstat oddělené, nebo jeslti to, jak ho poslední odbou potkávám čím dál častěji je nějaká životní zkouška…ardon, moc tu fantazíruju, :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:52
@karkarka píše:
Jenže ty jsi vdaná matka dvou dětí. A s kámošem z dětství nechceš jen kamarádit, chceš s ním kukat. Aspoň si nelži do kapsy. Ještě že on má rozum a nemá zájem.

@karkarka ne, to uplně ne..kdybych byla vdova, tak jo, ale tohle bych neudělala / jasně, kdybych si našla někoho jiného, to se stát může, tak bych se s dovolením normálně rozvedla, to můžu napsat s rukou na srdci, ale přiznávám, že na něj občas myslím/..když jsem se viděli ještě když jsem byla bez dětí a nezadaná, tak jsme se objímali, ale to bylo všechno / a to jsme byli oba nezadaní/ ale spíš mi jde o to, že se normálně s kamarády vídám - setkávám se běžně s kolegy, chodím i na party a oslavy, a to všechno bez muže, a docela mě mrzí, že v mém volném čas není i tento dotyčný :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3152
17.12.20 19:54

@všicimesenou tak ale on to vnímá tak, že se normálně bavíte, když se zdravite a nic jste si neudělali, ale víc se s tebou bavit netouží. To není nic ve špatném, prostě jste se s časem vzdálili, to se stává. A doporučujii trochu přibrzdit s tou červenou knihovnou :mrgreen: Vážně, jestli vám to s chlapem funguje, tak nevymýšlej kraviny, nebo tě to kousne do zadku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.12.20 19:58
@Serpentini píše:
@všicimesenou tak ale on to vnímá tak, že se normálně bavíte, když se zdravite a nic jste si neudělali, ale víc se s tebou bavit netouží. To není nic ve špatném, prostě jste se s časem vzdálili, to se stává. A doporučujii trochu přibrzdit s tou červenou knihovnou :mrgreen: Vážně, jestli vám to s chlapem funguje, tak nevymýšlej kraviny, nebo tě to kousne do zadku ;)

@Serpentini jo, nejsem až tak blbá a tohle bych manželovi neudělala, dokud je to můj manžel, ale děkuji za komentář..upřímně k tomu, co píšeš se přikláním nejvíc, ale pak mi jendou poslal naši fotku z dětství s pěkným popiskem, a já si říkala, že taky nemůže být bez citů nebo jeslti to všechno vnímá už jako že je to pryč / to jsem si myslela i před těmi pár lety, kdy jsem byla ještě nezadaná, jak jsem psala, ale pak jsme skončili v několika objetích / měla jsem svoje dny/, tak mě zajímalo, jeslti za těch cca 6 let to už opravdu začal vnímat jinak (předtím jsme se neviděli v soukromí cca 10 let a přišlo tohle a bylo to tak přirozené, jakobychom s tím oba počítali ale to je zas jiná kapitola)..bavím se s ním míň, než s průměrným známým…ani žádný „jak se máš, veselé vánoce“ prostě jen „ahooj“ a smile :nevim: a nejvíc mě se*e to, že na to nedokážu přestat myslet, ale vím, to je můj problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat