Nostalgie aneb staré časy na emimino

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
28.5.22 12:19

Nostalgie aneb staré časy na emimino

Hezké sobotní poledne všem.
Nedávno jsem obnovila diskuzi na obdobné téma, která bohužel zapadla, tak zakládám novou.
Mám sice novou registraci, ale navštěvuji emimino od roku 2014. Nějak na mě padla nostalgie, když zjišťuji, jak se to tu za těch 8 let změnilo. Nepamatuji takové množství anonymu u úplně obyčejných dotazů, navazeni některých uživatelek do druhých, výsměch, někdy i aroganci…
Vzpomínám na časy, kdy tu prispivaly nicky jako Angua, kozisek, Etcetera78, jura007, svycarka, suik, wildcherry, jdukolem…
Abych tedy nebyla úplně negativní, samozřejmě i dnes je tu spousta uživatelek, které ráda čtu: SAJ, matkabagristy, Borrealis, mroe, Adus8…
Dotaz nepokladam žádný. Prostě oddychove téma - žádný Covid, válka, inflace, opičí neštovice, lepra v Řecku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26397
28.5.22 12:43

@vindaloo Já jsem tu od roku 2008 a to je teprve vidět ta změna. Navážení tady bylo vždycky, ale to neskutečný množství nesmyslných anonymů ne. Dřív se to mnohem víc hlídalo. Deníčky měly taky jinou úroveň…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20967
28.5.22 12:45

Jsem tu od roku 2012 a dem-nti tu byly vždycky, jen to nebyly anonymní příspěvky. :nevim: škoda těch deníčků, ty jsou teď fakt brak, ani číst už se moc nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26570
28.5.22 12:48

Jsem tady od roku 2016 a v tom roce jsem tady zažila navážející se nicky do několik uživatelek úplně nesmyslně, nulovou toleranci, teď mi to naopak přijde lepší, ryje se tady hodně, ale už to nezavání takovou tou šikanou, kdy se tady jeden člověk začal navážet a ostatní se přidaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10550
28.5.22 12:51

Jsem tady taky od 2014 /15. Anonymů s blbými dotazy je tady hafo, to souhlasím, jinak zas takovou zásadní změnu atmosféry nevnímám. Někteří fajnoví odešli, ale jiní zase přišli místo nich. A ani jsem nevěděla, že je v Řecku lepra :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2191
28.5.22 12:53

Jsem tu od roku 2006 a je pravda, že současné vyhrocenější doba si asi žádá vyhrocenější příspěvky.

Pamatuji dobu, kdy se to tu rozpadlo na tenhle sever a na ten druhý (myslím, že to bylo Babycafe - nebo tak nějak). Zkoušela jsem chodit i na ten druhý, ale nebylo to pro mě tak zajímavé.

V roce 2008 mi pomohla jedna adminka odtud, ale už sem taky dávno nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29627
28.5.22 13:16

Já jsem tu 8 let a zas tak velké rozdíly nevidim. Asi bylo min anonymu, ale třeba ta témata jsou i dána dobou. Dneska je v pytli každý druhý, ať finančně nebo psychicky. Korona se dost lidem podepsala na psychice, vztazích, do toho válka a zdražování, tak se tu holt vyskytne i víc trollů, protože se lidi nudí a tohle je levná „zábava“. Ale nějaký úplně šokující obrat tu nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11567
28.5.22 13:24

@vindaloo je tady o mnoho vic uzivatelu. I mimo baby temata. Takze nejakou komuniu, otevrenost, sdileni apod. tady uz necekej. Na to si otevri nejakou skupinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
28.5.22 13:58

Deníčky jsem nikdy nečetla a nečtu ani teď, takže nemůžu posoudit.
Určitě je pravda, že je to i tou vyhrocenou dobou, každý má svých starostí dost…
Zrovna u dvou uživatelek, které pravidelně přispívají (samozřejmě nebudu jmenovat), je za těch 8 let neskutečný obrat. Z milých holek, které poradily, podpořily, se staly furie ve stylu všechno vím, všechno znám, od všeho mám klíče…
Pravda je, že nevím, co je zatím. Manželské /rodičovské starosti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
28.5.22 14:34

Dovolím si vložit a parafrázovat vybrané části mého oblíbeného článku z wikipedie, jménem „Syndrom zkušeného uživatele“
https://cs.wikipedia.org/…C5%BEivatele

Od počátku působení na emiminu prochází uživatel různými vývojovými stádii. Nováček postupně nabírá zkušenosti a stává se z něj zkušený uživatel. Když ale tento přispívá několik dalších let, může začít být příliš sebejistý, a to pak může způsobit, že se u něj projeví zhoubný syndrom zkušeného uživatele. Jeho příznaky jsou následující. Obecně platí, že ztotožnění s jedním nebo dvěma body ještě nic neznamená (obzvláště v případě bodu č. 1), ale s čím více z těchto bodů se ztotožníte, tím větší je pravděpodobnost, že tímto syndromem trpíte.

1. Přispíváte déle než tři roky.
2. Vždy musí být po vašem!
3. Příliš často se na Emiminu vyjadřujete k mnoha navzájem nesouvisejícím věcem nebo rušíte něčí kruhy (lidově řečeno máte potřebu do všeho kecat) a příliš často přitom s něčím nesouhlasíte.
4. Domníváte se, že čím více uživatel napsal příspěvků, tím vážněji by měla být brána jeho slova. A naopak.
5.-7…
8. Jste si jisti v tom, že stoprocentně víte, co je pro tuto stránku nejlepší.
9. Myslíte si, že nejlepší to bylo na Emiminu tehdy, když jste na ní byli noví. Od té doby jde vše neustálým vývojem od desíti k pěti. Proto je nutné novinkám bránit a některé již zavedené věci pokud možno vracet do předešlého stavu. (…)

Samozřejmě to myslím s humorem, rozhodně ne nijak zle. ;) A chci tím jen říct, že určitý pocit, že kdysi bylo všechno lepší, je tak nějak přirozený v různých prostředích a situacích, nejen na internetu a nejen na emiminu. ;)

Příspěvek upraven 28.05.22 v 14:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
28.5.22 14:35

@vindaloo Za prvé samozřejmě pokud je člověk nasraný vnitřeně nespokojený bude reagovat podrážděně v diskuzích, protože to bude brát jako vypuštění páry.. plus určitá „vyčerpanost“ kdy jsi na stejném serveru a vidíš ty samá témata dokola dokola… něco jako přehlcení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47587
28.5.22 15:31

@lleennttiillkkaa A k tomu ta kvanta naprosto den. trollů, vymyšlené dramatické příběhy, a úplně trapně a hloupě dotazy typu můžu otěhotnět, když jsme měli oba kalhoty? Dřív tu bylo fakt lepší čtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47587
28.5.22 15:33

@Michelle_M jeden případ, někde na pevnině. A prý je to už slušně léčitelné, takže klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31413
28.5.22 16:20
@inkakřivák píše:
@lleennttiillkkaa A k tomu ta kvanta naprosto den. trollů, vymyšlené dramatické příběhy, a úplně trapně a hloupě dotazy typu můžu otěhotnět, když jsme měli oba kalhoty? Dřív tu bylo fakt lepší čtení.

No, taky mam pocit, ze trollu je tu denne nekolik a ze kdybych mela soudit podle prispevku zde, mela bych pocit, ze to s inteligenci v nasi populaci jde v case ponekud z kopce. A ze podle urovne gramatiky sem zjevne prispiva cim dal vic pristehovalcu, kteri neovladaji pravidla pravopisu prvniho stupne zakladni skoly ( coz by jim nemohl mit nikod za zle, ze :mrgreen: ) A ze kazda treti matka trpi panickou poruchou, nebo k ni ma silne sklony…
No, asi ten syndrom „zkuseneho prispevatele“ mam… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
28.5.22 16:40
@mroe píše:
No, taky mam pocit, ze trollu je tu denne nekolik a ze kdybych mela soudit podle prispevku zde, mela bych pocit, ze to s inteligenci v nasi populaci jde v case ponekud z kopce. A ze podle urovne gramatiky sem zjevne prispiva cim dal vic pristehovalcu, kteri neovladaji pravidla pravopisu prvniho stupne zakladni skoly ( coz by jim nemohl mit nikod za zle, ze :mrgreen: ) A ze kazda treti matka trpi panickou poruchou, nebo k ni ma silne sklony…
No, asi ten syndrom „zkuseneho prispevatele“ mam… :jazyk:

Ještě si zapomněla na to, že každé druhé selhala HA a každá třetí jí nemůže brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat