Nová HA a deprese spojené se vztahem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:14
Nová HA a deprese spojené se vztahem

Ahoj holky, zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenosti :kytka: Bude to trošičku delší, předem děkuji kdo to dočtete až do konce :D a omluvte anonym je to pro mě citlivé a osobní :oops: Antikoncepci beru něco prez 4 roky dříve Yosefine mám přítele 5 let a po necelém roce vztahu se mi prihodily divné stavy a pocity. Neustále jsem brečela a měla strach že přítele nemiluji, že ho nechci a myšlenky tohoto typu ačkoli jsem to tak vůbec nechtěla. Neustále jsem brecela až hystericky každý den. V tu dobu na střední škole jsem byla u školní psycholožky ta mi řekla že je to hormonama a jestli je to při menstruaci intenzivní ze je to tím že se to srovná postupem času. Ono to opravdu odeznelo sice po půl roce, ale přece jen :D pak bylo všechno v pohodě byla jsem spokojena vztah krásný harmonický. Sem tam jsem tyto pocity měla taky, ale protože jsem věděla, že to odezní a ze je to 100% z HA neřešila jsem to a ono opravdu odeznelo. Teď jsme s přítelem 5 let (s tím stejným při kterém jsem měla tyto stavy ) :lol: a mě se pocity opět vrátily ale ve velmi intenzivní míře. A mám právě novou HA mám ji ale 8 měsíců se 7 denní pauzou Dienille ( stará už mi neseděla). Od 5.1 ode dne kdy začíná 7 denní pauza a já jsem bez prášku, se mi zase vrátily tyto stavy, přesne si to pamatuji úplně z minuty na minutu… mám strach že už ho nemiluji ze se sním rozejdu a podobně. Přitom to tak vůbec nechci chci sním být. Jenže mě to uhaní do depresí, každý den brecim jak malá holka u toho vzpomínám jaké to bylo o Vánocích a o Silvestra jaký jsem měla krásný pocit spokojenosti u srdíčka, který teď nemám díky těmto pocitům. Celkově ta menstruace byla velmi intenzivní, ze začátku té nové HA jsem jen špinila a od toho 5.1 menstruace zesílila, celkově mi bylo velmi zle břicho, hlava + do toho ty pocity tak jsem nejedla vůbec bylo mi zle a celkově jsem byla taková utlumená nic mě nebavilo s nikým se mi nikam nechtělo ani doma prostě bych se nejradši úplně vypařila ze světa. Teď je to měsíc co to začalo já mám další menstruci mám ji opět velmi silnou a pocity sílí celou cestu do práce jsem probrečela hystericky podotýkám, že jsem neviděla na cestu při řízení :) úplně mě to užírá, ale tak nějak v hlouby duše cítím, že to bude dobrý… přítel nic neprovedl je hodný pozorný milý. Když jsem doma s přítelem pocit se jako “utlumí” nemám potřebu brečet k pritelovi se chovam stejně ale jsem celkově skleslá. Mám neustálou potřebu se ho dotýkat objímat pak mi chvilku štve pak zase dobry. Tak mě zajímá Váš názor, zda je možné tyto pocity mít z HA nebo je to jen v moji hlavě a nebo je to po 5ti letem vztahu normální? Nějaké emoční krize? V tom případě si nedokážu vysvětlit ty předešlé pocity chvilkové, které odezněly. Teď se v tom asi moc nípu ale nedokážu se toho zbavit mám neustále sevření hrudník, jako když se leknete tak ve Vás hrkne, takový pocit mám jen co otevřu oči. :( předem děkuji za názory a rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6318 příspěvků 05.02.19 09:33

Pokud si tyhle pocity po usazení staré hormonální antikoncepce neměla a teď se to objevuje v souvislosti s menstruačním cyklem, tak to spouviset pochopitelně může.

Plus to že už bereš hormony docela dlouho v kuse a od mládí - to taky může docela zesilovat nepříjemné stavy. Nakolik je pro tebe reálné přestat brát hormony a používat nějaké jiné metody ochrany proti početí? Vcelku pohodlný a spolehlivý je moderní pesar https://www.ladybio.cz/…-vybrat.html .

S tím, že během plodného období si holt ještě partner pro jistotu vezme kondom - netuším, jak často spolu po 5 letech spíte, ale tipuju že jednou či dvakrát za měsíc ho kondom nezabije -zejména když tě tím ušetří stavů, které teď prožíváš.

Pokud bys HA vysazovala, doporučuju pak užívat drmek, na srovnání hormonálních cyklů. Plus už teď určitě můžeš zkusit začít cvičit něco co ti odstraní dysbalance v oblati pánve a posílí pánevní dno - hormonální jógu, dobře vedené pilates či orientální tance a nebo třeba mohenodžáro či podobná ženská cvičení.

Ten pocit sevřeného hrudníku je úzkost. Teoreticky to může být jen z hormonů, ale taky může pramenit z něčeho reálnějšího. A stálo by za to to prozkoumat, lépe se v sobě vyznat, aby si tušila co se děje a jak s tím zacházet. Pokud se ti zatím nechce za psychology, kteří by tomu věnovali hlubší pozronost, než jen - to je z antikoncepce, tak se podívej na cvičení, kterému se říká focusing či tělesně zakotvené prožívání. Docela to s podobnými emočními zmatky pomáhá.

Tohle je fajn knížka https://www.kosmas.cz/…a-focusingu/ případně se dělají různé kurzy zaměřené na focusing a stojí za absolvování.

terien
Echt Kelišová 9625 příspěvků 05.02.19 09:36

Já si tedy nemyslím že je to z ha, ani si nemyslím že je to normální emoční krize. Seš asi víc hysterická a možná by ses potřebovala víc zaměstnat, abys neměla na takové stavy čas a energii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:41

Při užívání staré HA se mi ty pocity vrátily asi 3× , ale protože mi bylo řečeno, že je to z HA že to odezní tak jsem tomu nevěnovala pozornost a ono to opravdu odeznělo .Ale teď se v tom nějak hodně nípu a trápím se. Určitě to pročtu a přemýšlím že vysadím úplně . Měnila jsem jí kvůli pleti , kterou jsem měla strašnou , teď se to zlepšilo , ale zase na druhou stranu mám tyhle stavy + teď teda taky moje pleť vypadá strašně a to i díky tomu jak mám ty úzkostné stavy . :think:

Heivka
Závislačka 3625 příspěvků 05.02.19 09:43

@Ou Tak pesar bych jako ochranu nedoporučovala když jsem probírala s gymekoložkou jakou ochranu poporodu, HA totiž nemůžu mám po ní silně rozhozenou psychiku, tak prý z pesaru je víc nechtěných početí než z přerušované soulože.

Jinak zakladatelko, antikoncepce může mít na psychiku hrozný vliv, já nemůžu mít ani hormonální tělísko, doporučuji to probrat s partnerem a minimálně na rok se chránit jiným způsobem. Můj manžel si to jen pochvaluje máme víc sexu než když jsem brala HA a ten týden před menstruací kdy jsem nepříjemná tak si domluví s chlapama na pivo a neprobírá se mnou v tom týdnů žádné důležité záležitosti (dlouhodobé finance, to že bude ve škole přes noc a nechá mi na krku dvě malé děti a dva psy, …)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:44

@terien jo hysterická dokážu být , ale jenže kamen úrazu je v tom že mě se nic nechce , já to prostě v tý hlavě tak mám a to jede prostě samo aniž bych chtěla . Ráno jsem měla chuť se otočit a jet domu :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:46

@Heivka no tak o tom sexu ani není potřeba psát to je chuť nulová i při staré HA i při této nové .

P4ja
Echt Kelišová 7847 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 09:53

Já se ti teda jen divím, že když víš, co s tebou HA děláš proč to svinstvo pořád bereš?? 8o Proč nevysadíš, a potom uvidíš. :nevim: Buď se to srovná a nebo budeš muset za psychologem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 09:57

@P4ja mě by totiž nenapadlo že se mi tyhle stavy vrátí . Ale dost o tom uvažuju , teď mám 7 denní pauzu a asi v ní budu i pokračovat ;)

P4ja
Echt Kelišová 7847 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 10:02
@Anonymní píše:
@P4ja mě by totiž nenapadlo že se mi tyhle stavy vrátí . Ale dost o tom uvažuju , teď mám 7 denní pauzu a asi v ní budu i pokračovat ;)

Už první problém by pro mě byl signál..opravdu to za to nestojí..uvidíš, bude ti líp :D

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 05.02.19 10:10
@terien píše:
Já si tedy nemyslím že je to z ha, ani si nemyslím že je to normální emoční krize. Seš asi víc hysterická a možná by ses potřebovala víc zaměstnat, abys neměla na takové stavy čas a energii.
:roll: To je teda rada nad zlato „potřebuješ se víc zaměstnat“. Jde vidět, že o úzkostech a depresi víš úplně prd. Ale co tak čtu tvoje příspěvky v jiných diskusích, tak mě tvoje reakce vlastně ani nepřekvapuje.

Příspěvek upraven 05.02.19 v 10:13

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 05.02.19 10:12

Ahoj zakladatelko, jako vedlejší účinek brání HA se může vyskytnout deprese, taky mi tohle jakákoliv HA způsobovala. Asi by nebylo od věci zkusit HA vysadit a chránit se jinak. Někdo prostě holt hormony nesnese.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 10:25

@Anonymka.D. Dost o tom uvažuji, ale zároveň se bojím co vše to obnáší , zhoršení pleti atd atd … ale tyhle stavy mě opravdu vysávají , radši budu chodit pár měsíců jak puboš , než si kazit krásný vztah :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 10:41

@Anonymka.D. Někde jsem totiž četla myslím tady na emimino jak nějaká slečna /paní psala, že vysazeni antikoncepce pro ní znamenalo ukončení vztahu , že ji přestala fungovat chemie a toho se bojím , nechci se rozcházet s nynějším přítelem :)

terien
Echt Kelišová 9625 příspěvků 05.02.19 10:43
@Anonymka.D. píše: :roll: To je teda rada nad zlato „potřebuješ se víc zaměstnat“. Jde vidět, že o úzkostech a depresi víš úplně prd. Ale co tak čtu tvoje příspěvky v jiných diskusích, tak mě tvoje reakce vlastně ani nepřekvapuje.Přís­pěvek upraven 05.02.19 v 10:13

A co jako? Ptala se na názor tak jsem jí ho napsala. Podle mě je to nevyzrálá hysterka, jestli si myslí, že to má z ha tak ať ji nebere, není nic jednoduššího :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >