Nová kuchyně - specializovaná studia nebo IKEA, KIKA atd?

34044
23.5.16 18:35

Nová kuchyně - specializovaná studia nebo IKEA, KIKA atd?

Uvítám všechna pro a proti, poměr ceny a výkonu, zkušenosti. Přece jenom je to velká investice s přesahem do budoucnosti. Pokud přijdu do Ikea, stojí tam fronta a není čas na vychytávání detailů a velké konzultace.Ve studiích mohou být zase o hodně vyšší ceny? A potom materiály - aby člověk nekoupil ve studiu stejný papundekl jako v marketu, pouze xnásobně dražší. :think: U spotřebičů se cená srovná jednoduše, v oblasti materiálů je už člověk na tenkém ledu.Co myslíte, jaké máte zkušenosti, co ano a co už nikdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.5.16 18:41

@Burj Chalifa Já mám kuchyň od truhláře :palec: nemám zkušenosti, ale za kamarádku rozhodně nedoporučuji Asko kuchyně :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
23.5.16 18:43
@IrenaKřížová píše:
@Burj Chalifa Já mám kuchyň od truhláře :palec: nemám zkušenosti, ale za kamarádku rozhodně nedoporučuji Asko kuchyně :pocitac:

no právě. To je ten nejnižší level, dřevotříska potažená laminem. Problém ale je, že nemám ráda dřevo, vzhled dřeva :,(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54296
23.5.16 18:50

Jde o to, jestli chces „sektorovou“ kuchyn vyskladanou z par skrinek, co maji na vyber, nebo potrebujes i nejaky atyp, jinak resit roh, vtesnat kuchyn do presneho prostoru… U jedne rovne lajny bych se Ikea a spol. nebala, i kdyz pokud si to od nich nechas i postavit, uz ten cenovy rozdil neni nijak dramaticky. Ikea ma vyber materialu omezeny, i kdyz na vyber je toho dost.
Od truhlare nebo ze studia to mas vetsinou opravdu na miru a z presne tech materialu a odstinu, jake chces. Klidne se ptej, odkud material berou, zda to ma patricne atesty, vetsinou nabidnou vic cenovych a kvalitativnich kategorii, vybiras si i veci typu dvorkovina nebo kovani. Jinak jak Ikea tak vsecka solidni studia by mela udelat vizualizaci a cenovy navrh zdarma, takze bych v klidu porovnala moznosti.
My s bytem koupili nejakou sektorovoukuchyn a vzhledem k financnim moznostem jsem ji nechala od truhlare jenom upravit a pridelat par skrinek - ta puvodni je hruza hruz, od truhlare skvela, ale vubec netusim, kde ta puvodni byla koupena a co to stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11727
23.5.16 18:51

Za mě IKEA ano, mají kvalitní kování a slušnou kvalitu lamina. Kdysi jsem stejnou kuchyni zadávala i Sýkorovi, Hanákovi a ještě dvěma menším truhlářům a IKEA vyšla výrazně levněji (rozdíl 30-80%). Do prověřeného truhláře bych šla v případě atypického prostoru, tam toho IKEA tolik nenabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
23.5.16 18:53
@Burj Chalifa píše:
Uvítám všechna pro a proti, poměr ceny a výkonu, zkušenosti. Přece jenom je to velká investice s přesahem do budoucnosti. Pokud přijdu do Ikea, stojí tam fronta a není čas na vychytávání detailů a velké konzultace.Ve studiích mohou být zase o hodně vyšší ceny? A potom materiály - aby člověk nekoupil ve studiu stejný papundekl jako v marketu, pouze xnásobně dražší. :think: U spotřebičů se cená srovná jednoduše, v oblasti materiálů je už člověk na tenkém ledu.Co myslíte, jaké máte zkušenosti, co ano a co už nikdy?

Ahoj, my máme kuchyni z ikea. Připravili jsme si návrh doma a s nimi doladili jen detaily…
Máme ji zatím 3 roky a vzhledem k problémům s vodou pod podlahou už zažila 3 rozmontování a smontování a pořad naprosto super. Drží perfektně, cenove a vychytávkama je naprosto bomba.
Dorazy, odpadkový koš na tříděný odpad, dřez, baterie taky ok…
Za mě ikea na 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
23.5.16 18:54
@zrcadlo píše:
Za mě IKEA ano, mají kvalitní kování a slušnou kvalitu lamina. Kdysi jsem stejnou kuchyni zadávala i Sýkorovi, Hanákovi a ještě dvěma menším truhlářům a IKEA vyšla výrazně levněji (rozdíl 30-80%). Do prověřeného truhláře bych šla v případě atypického prostoru, tam toho IKEA tolik nenabízí.

Cože??? Takový cenový rozdíl???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
23.5.16 18:56

Ahoj, tak ja jsem zase s Askem naprosto spokojena a nedam na nej dopustit. Mam kuchyn cernou ve vysokem lesku a svetly dub korpus a desku. Cca 12m pracovni plochy, takze obri a spoustu vyrezavani a atypickych tvaru. Meli jsme schuzku se skvelym a ochotnym projektantem z Aska a bylo to super, stravili jsme tam 5 hodin. Je dulezite myslet na detaily a nevybrat si to nejobycejnejsi. Pak samozrejme zalezi na monterovi. Je dulezite predem upozornit na dorezavani na miru, jinak to nebude sedet tip top, tak at maji rezervu na montaz na miru. Mamka pak pul roku po mne delala kuchyn magma lesk a drevo od truhlare a ma to taky pekne a vychytane detaily, ale mensi a vysledne drazsi (my si pockali na slevu), prijde mi, ze je ta nase stejne lepsi, nemenila bych. Drzim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54296
23.5.16 18:57

No a znama si ted nechala nacenit v Ikea svou predstavu a pak totez ve studiu a kdyz jim Ikea zapocitala i upravy, dodelavky, montaz… tak byli na cene srovnatelne se slusnym studiem. Cenove to hodne zalezi na konkretni kuchyni a taky samozrejme na tom, jestli truhlar dela z noname polskych materialu nebo je to studio, kde se plati o pulku vic jenom za jmeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11727
23.5.16 19:00
@Burj Chalifa píše:
Cože??? Takový cenový rozdíl???

Bylo to už pár let zpět (2007-8 tuším) a tehdy opravdu u těch dvou zmiňovaných studií byla cena strašně nahoře. Řekla bych, že po té menší krizi se rozdíl cen zmenšil, ale určitě ještě bude stát za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
23.5.16 19:01
@ElucaK píše:
Ahoj, tak ja jsem zase s Askem naprosto spokojena a nedam na nej dopustit. Mam kuchyn cernou ve vysokem lesku a svetly dub korpus a desku. Cca 12m pracovni plochy, takze obri a spoustu vyrezavani a atypickych tvaru. Meli jsme schuzku se skvelym a ochotnym projektantem z Aska a bylo to super, stravili jsme tam 5 hodin. Je dulezite myslet na detaily a nevybrat si to nejobycejnejsi. Pak samozrejme zalezi na monterovi. Je dulezite predem upozornit na dorezavani na miru, jinak to nebude sedet tip top, tak at maji rezervu na montaz na miru. Mamka pak pul roku po mne delala kuchyn magma lesk a drevo od truhlare a ma to taky pekne a vychytane detaily, ale mensi a vysledne drazsi (my si pockali na slevu), prijde mi, ze je ta nase stejne lepsi, nemenila bych. Drzim palce :palec:

já nevím, ale mám takový divný pocit, omlouvám se za upřímnost, že to Asko atd. je takový nejnižší nábytkový kvalitativní level na trhu. Možná je to jen falešný dojem, ale u těch studií mám jakýsi pocit vyšší kvality :think: jako u Ikea, nahoře mhuj a uvnitř fuj - dřevotříska. I když tam u nich krásně naaranžovaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20124
23.5.16 19:05

@Burj Chalifa Nejdriv musis vedet, jak chces mit kuchyn poskladanou. Takze je to hloupe, ale obejit si studia, kde ti udelaji planek a hlavne ti daji rady, napr. ze sporak nema byt hned na kraji apod. A az budes mit v tomto jasno, tak si planovac v ikee osefujes uz sama, jejich poradce nebudes potrebovat. Osobne nemam male truhlare rada, nebavi mne s nimi resit reklamace. To ikea nedela problemy vubec zadne. Planovala jsem v posledni dobe 2 kuchyne, jednu ze studia a druhou z ikey a rozdil v kvalite a sluzbach nevidim. Pouze v cene. Co se tyce montaze, tak skrinky zvladne clovek sam, ale treba na neviditelny rohovy spoj v kuchynske desce jsme si zvali montazniky z ikey. Ale jen na to a stalo to malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20124
23.5.16 19:08
@Burj Chalifa píše:
já nevím, ale mám takový divný pocit, omlouvám se za upřímnost, že to Asko atd. je takový nejnižší nábytkový kvalitativní level na trhu. Možná je to jen falešný dojem, ale u těch studií mám jakýsi pocit vyšší kvality :think: jako u Ikea, nahoře mhuj a uvnitř fuj - dřevotříska. I když tam u nich krásně naaranžovaná…

Ona i ta ikee je v necem dost desna, ale kuchyne ma zrovna dobre. A ty jejich vychytavky v podobe vnitrniho vybaveni jsou cenove bezkonkurencni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
23.5.16 19:08
@Burj Chalifa píše:
no právě. To je ten nejnižší level, dřevotříska potažená laminem. Problém ale je, že nemám ráda dřevo, vzhled dřeva :,(.

Ale od truhláře nemusíš mít jen vzhled dřevo. Mám kámošku, co má už druhou, je to nějaký smetanový / vanilkový, moc pěkná, truhlář ji i pomohl doladit detaily, dobře poradil, měla katalog kování a pod. vícero výrobců (kvality a ceny) a je velmi spokojená, to z žádného studia nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
23.5.16 19:09
@ugluk píše:
No a znama si ted nechala nacenit v Ikea svou predstavu a pak totez ve studiu a kdyz jim Ikea zapocitala i upravy, dodelavky, montaz… tak byli na cene srovnatelne se slusnym studiem. Cenove to hodne zalezi na konkretni kuchyni a taky samozrejme na tom, jestli truhlar dela z noname polskych materialu nebo je to studio, kde se plati o pulku vic jenom za jmeno.

Holky, to mě zajímá - právě u koho se spíše platí za jméno? Dost v tom tápu. Samozřejmě - příkladně v Ikea jsem tam kusovka v řadě, které na záda dýchají další kupci, na druhou stranu, abych nepřeplatila majland za to, že ve studiu jsem momentálně sama a nabídnou mi kafe :( :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat