Nova nebo pouzita autosedacka /vajicko/?

131
3.3.06 12:27

Nova nebo pouzita autosedacka /vajicko/?

Ahoj,

zajimalo by me, co si myslite o tom, jestli koupit novou nebo pouzitou autosedacku- hodne se pise, ze pouzitou ne, ze muze byt bourana, ale pokud by byla bourana, tak se to pozna na prvni pohled ne?

A jeste - radeji novou levnejsi nebo pouzitou drazsi /kvalitnejsi- Romer, Cosi…/

A co pro starsi deti /9-18kg?

Diky za vas nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1770
3.3.06 12:30

Protože sedačka je kvůli bezpečnosti - raději bych koupila novou a kvalitní. Ty, o kterých píšeš jsou OK. Ušetři raději třeba na oblečení.
carsa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4048
3.3.06 12:34

Lucys, vajíčko bych koupila klidněn „ojeté“. Ale jen od spolehlivého zdroje, se stopr jistotou, že je v pořádku.
Sedačku od 9 kg výš už jsme kupovali novou. Zatímco vajíčko používáš max. 8 měsíců - čili se tolik neponičí, tak tu druhou už používáš 3-4 roky, takže ta už dostane zabrat. Tu bych z druhé ruky nebrala…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
3.3.06 12:46

Hm , neco na tom je, ale stejne si myslim, ze pokud by sedacka byla bourana, tak bychom to poznali, nebo ne?

Me se ani nejedna o to usetrit, penize mame, ale prijde mi skoda davat 5tis. za neco, co se da poridit ve stejne kvalite /jen lehce pouzite/ treba za polovic.

Samozrejme pro me dulezita bezpecnost naseho mimiska , a to na 1.miste......, ale to je o necem jinem

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.06 12:47

Ja jsem pro novou, ale pokud znas zdroj, tak klidne vajicko i z druhe ruky. Ja byla jako zdroj pro sousedku. Meli jsme vajicko Maxi Cosi Citi a ji se moc libil vzor (stribrna konstrukce, potah cerny se stribrnejma princeznickama - jmenoval se Lilly Silver), takze mi po ni skocila jak slepice po flusu. Jetou jsem ji prodavala za 2 litry, nova stala asi tri a pul.
Pro mne je prim bezpecnost sedacky a tu MaxiCosi splnuje. Jetou sedacku z bazaru bych nebrala, nemusel nikdo ani bourat, staci kdyz s ni prasknete o futro dveri nebo o podlahu a pak se vam pri bouracce muze rozpadnout (pripad naseho kamarada). Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.3.06 12:50

Lucys, garantuju ti, ze bouranou sedacku fakt nepoznas. Kamaradova zena praskla nastesti s prazdnou sedackou o futro, pak bourali a sedacka se jim rozpadla (nastesti se malemu nic nestalo). Byl proste naruseny plast, nebylo sice vubec nic videt a poznat. Meli teda Chicco a ta je v bezpecnostnich testech jako nic moc. Ja bych ji osobne nebrala, ale lepsi naka sedacka nez zadna. Takze nez zadna je lepsi i jeta.
Co se tyka ceny, ano platis znacku, kvalitu a bezpecnost. Navic MaxiCosi se pak paradoxne z druhe ruky prodavaji vic nez dobre. Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
10
3.3.06 12:55

Lucys, rozhodně bych koupila novou! Maxi Cosi například u svých autosedaček uvádí (máme Cabrio), že autosedačka by se neměla používat déle jak tuším 3 roky, protože pak ty plasty mohou zteřet, nastává únava materiálu a nemůžou už pak garantovat její 100% bezpečnost. Vždycky ji pak přece ještě můžeš prodat :D Ale pokud máš možnost sehnat od nějaké spolehlivé kamarádky, která kupovala novou, nemá ji bouranou a je ještě cca rok v záruce, tak bych to neřešila :) U autosedačky 9-18kg bych ale koupila jen novou, pravě z důvodů stárnutí materiálu, ta sedačku zůstává v autě, na slunci, na mraze, a to ty plasty dostávají docela záhul, navíc ji budeš používat několik let. Tak dobře pořiď…
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
3.3.06 13:08

Tak autosedačku bych koupila jedině novou. Jde přeci jen o bezpečí.Pokud by byla bouraná,tak se to na první pohled poznat nebmusí :! Může být někde hnutá konstrukce, nebo něco naprasklého a pak jakýkoli další náraz nemusí sedačku udržet pohromadě.

Navíc by sedačka neměla být používaná dýl než cca 5let.Může sice vypadat jak nová,ale plasty se ničí i tím že se střídá teplo a zima…

A když už,tak bych vybrala kvalitní.Třeba maxi-cosi. Máme teď priorku, byla to šílená cena,stála nás víc než půlku měsíčních příjmů-ale za bezpečí mýho broučka to stojí. Nerada bych si pak něco vyčítala (kdyby se něco stalo) že jsem nekoupila bezpečnou sedačku. To nemluvím o tom jak velkej rozdíl je v kvalitě potahu a polstrování oproti obyč sedačce z hypermarketu co má kamarádka…navíc drží jak přikovaná a je akt pohodlná.

My jdem letos do Maxi-cosi Rodi a pro další mimi určitě taky pořídíme MC. navíc jezdíme jen 1× týdně na nákup,takže ji moc neužijem.je to 10 min. cesty,ale i na takovým kousku může jet nějakej de…l bez řidičáku co to do vás napálí :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
3.3.06 14:31

Ahoj Lucys,
koupili jsme Maxi Cosi Priori rok používanou, nebouranou, s perfektním potahem za 2000. Původní cena byla 5500,– Kč. Potah jsme vyprala, popruhy vydrhla a v podstatě vůbec nepoznáš, že už ji někdo před námi používal. Co se týče vajíčka, chtěla jsem nové, koupili jsme nové, teď po 6 měsících používání vypadá pořád jako nové, bude perfektně zachovalé pro případné druhé dítě. Tady bych se taky teď už klidně přikláněla ke starší, pečlivě vybrané. Vše záleží na finanční situaci a Tvém pocitu (někomu vadí mít starší věc).
Rozhodně zastavám názor koupit raději z druhé ruky kvalitní, např. MC než novou za 2000, která není ani kvalitní ani bezpečná.
Tak jsme se rozhodovali i my, nakonec jsme, myslím udělali výhodnou koupi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
2.2.15 17:19

Ahoj chci se zeptat na váš názor jestli byste koupili novou autosedačku? Mám po synovi vajíčko Römer, kupovali jsme ho nové a bylo dobře skladované. V autě jsme ho nenechávali, tak nebývalo dlohou dobu v autě v mrazu ani ve vedru. Ale na druhou stranu už ho máme přes 3 roky. Tak přemýšlím jestli je vzhledem k bezpečnosti nutné koupit nové? Ale četla jsem tu, že autosedačka má životnost 5 let, tak si říkám, to by se do té doby ještě vešlo. Děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18592
2.2.15 17:21

@meduzza vyrobci by meli z tebe radost. Novou bych nekupovala, chapu to u tech vetsich, ktere zustavaji v aute, u vajicka ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.15 17:24

Taky pouzivam vajicko i na druhe dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6815
2.2.15 17:25

@meduzza Já jsem novou nekupovala, mám děti 2,5 roku od sebe a nechala jsem si tu po synovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
2.2.15 17:28

Vyhozene penize. Sedacka muze slouzit mnohem dele nez tech zminovanych 5 let. Me by ani nenapadlo kupovat novou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
2.2.15 17:32

Mám vajíčko na třetí dítě, ani mě nenapadlo kupovat nové :think: od nejstaršího budou o tři roky, to mi nepřijde moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama