Nová práce a strach, že mne kolegové nepřijmou mezi sebe

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
5.1.22 18:16

Nová práce a strach, že mne kolegové nepřijmou mezi sebe

Dobrý den, ahoj,

od ledna jsem nastoupila do nové práce - přesněji na pozici asistentky vedení/recepční ve firmě. Nastupuji místo holčiny, co na této pozici přede mnou pracovala přes rok a nyní bude odcházet (k tomu ještě něco málo později). Ona všechny zná, vychází s nimi dobře, ostatní kolegové ji mají očividně rádi.
Holčina (budeme ji třeba říkat Martina) mne nyní zaučuje a tak společně s ní sedím na recepci. Vždy, když ostatní kolegové něco potřebují, je to samé Martinko, zlaticko, když sedím na recepci sama, všichni se ptají kde je Martinka a nezajímá je třeba, kdo jsem já (snažím se s nimi komunikovat přátelsky abych se seznámila, ale přijde mi, že mne vůbec neberou a nemají zájem).
Mám strašný strach, ze mne proste nezačnou brát a nebudou mne mít rádi, už jen kvůli tomu, ze kvůli mne jejich Martinka odchází.
Nastoupila jsem na pozici s tím, že mi vedoucí řekla, ze budou Martinu propouštět pro neschopnost a laxní přístup k práci. Z rozhovoru s ni jsem zjistila, ze měla v plánu odejít až v červenci, jenže ja nastoupila už nyní v lednu což tedy znamená, že očividně bude propuštěna dříve.
Martina na podobné pozici již předtím pracovala, takže nějakou praxi již při nástupu sem měla, jenže já jsem sem nastoupila jako čerstvá absolventka bez praxe a připadá mi vše nyní složité a musím se vše učit od nuly, samozřejmě teď chybuji třeba jen při zadávání faktur do systému a připadám si neschopná spíše já. :roll:
Věřím však, že se snad vše naučím a bude to pak v pohodě, ale to vycházení s ostatními z kanceláře bude asi složitější, hlavně jsem si teď během týdne i všimla, ze si Martina s ostatními vždy něco tajně špitá o jejím odchodu a “nové kolegyni” (tedy o mně) a mam z toho takový nepříjemný pocit … :(
Myslíte, ze se tohle zlepší? Máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji předem všem za rady a své příspěvky k me diskuzi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5742
5.1.22 18:25

Nenervuj se zbytečně. Až Martinka odejde a kolegové budou něco potřebovat, bude v jejich zájmu, aby na tebe byli taky milí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
5.1.22 18:26

Ano, taky jsem nastoupila a jiná paní, byla kvůli mě propuštěna. Byla neschopná a svou pozici nezvládala. Taky to bylo samé Janinko zlatíčko. Ze začátku to bylo těžké, nikdo mě neměl rád, házeli mi klacky pod nohy. Ale vypracovala jsem se svou pílí a svědimitostí. Mám přehled a teď chodí na rady ke mě, naučila jsem se i to co jsem nemusela. Teď jsme super kolektiv, na druhou stranu se mi nikdy neomluvili, jak se ke mě chovali, ale já poradím i tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11338
5.1.22 18:26

Nedělej z komára velblouda. Není divné, že jsi vybzikaná, protože jdeš do nového prostředí, ale nedělej si iluze, že by zrovna na recepční padala atmosféra ve firmě.

Být Tebou, soustředím se na sebe: aby ses vše naučila, zvyknout si na pečlivou práci, protože pokud vedení nemá problém vyhodit asistentku pro „neschopnost“, může Tě to taky potkat… možná byla Martinka oblíbená proto, že s pracovníky dávala pokec a kafíčko, a to byl pro vedení její problém, co Ty víš.

Buď profesionální, milá a skromná, víc toho nenaděláš. Až tam Martinka nebude, budou lidi z firmy milí na Tebe, protože jak známo, sekretářka je vždycky ta nejdůležitější :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
5.1.22 18:29

Myslím, že je to úplně normální. Zatím té berou jako někoho, co ještě nic neumí a proto chodí za Martinkou :) až Martinka odejde, budou se k tobě chovat líp :) já nastupovala do nové práce v listopadu, úplně mimo obor co jsem dělala předtím a začátek byl krusný(i když na kolegynky si nemůžu stěžovat už od začátku, jsou skvělé). Teď, po dvou měsících už nemám pocit, že jsem tam omylem a pomalu ale jistě začíná být vše jednodušší :) takže výdrž, ono to půjde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 18:32

Haha, to mi připomíná mě, když jsem nastupovala do práce, jednou dokonce někdo přišel do kanclu a já v něm byla sama a otázka byla.. nikdo tady není? :D otočili se na patě a odešli. :D jenže jak už tam Martinka nebude, tak nebudou mít na výběr a nakonec zjistí, že jsi fajn a bude to v pohodě :) no stres, podle mě se to děje všude, lidem trvá než si zvyknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
5.1.22 18:53
@jita22 píše:
Nenervuj se zbytečně. Až Martinka odejde a kolegové budou něco potřebovat, bude v jejich zájmu, aby na tebe byli taky milí…

Presně. Asistentka je dost důležitá, může (a taky nemusí) zařídit spoustu věcí nad rámec svych povinností, je dobré být s ní zadobře. Pokud se budeš chovat vstřícně, tak až Martinka odejde, bude v zájmu kolegů, aby se chovali hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5719
5.1.22 19:35

Nic si z toho nedělej, jsi absolventka, tedy nové první stálé zaměstnání. Ale ani ve škole jsi asi neměla oblíbené úplně všechny spolužáky. Prostě s někým jen tak existuješ. Naučíš se svoji práci, pokud můžu radit, vyhni se jakýmkoliv pomlouvačným akcím, ani se do nich nenech zatáhnout.
Také jsem nedávno střídala paní, která odcházela ne v dobrém. Všichni se navzájem chovali korektne, tedy navenek, ale ona mi leccos řekla. Nijak jsem nezabředávala, spíše jsem ji vyslechla a mluvila pozitivně o její nové práci (neřekla konkrétně, kam odchází).
Ostatní asi nebudou před ní na Tebe hrát dvojité cukrbliky, počkají, až tam budeš sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7464
5.1.22 19:52

Až tam nebude Martinka, tak tam bude Jaminka. Držím ti palce! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
5.1.22 19:53

Neboj :hug: nervy jsou normálka, kdo z nás se nebál, když šel do jakýhokoli novýho kolektivu (škola, práce, zájmová aktivita…)? Já teda vždycky a nakonec to vždycky bylo dobrý. Sedne si to, zatím se soustřeď aby ses co nejdřív naučila základy a dělala svou práci dobře, a oni ti kolegové se taky zklidní, až jejich Martinka zmizí z dohledu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
5.1.22 20:46
@Luhanny píše:
Dobrý den, ahoj,od ledna jsem nastoupila do nové práce - přesněji na pozici asistentky vedení/recepční ve firmě. Nastupuji místo holčiny, co na této pozici přede mnou pracovala přes rok a nyní bude odcházet (k tomu ještě něco málo později). Ona všechny zná, vychází s nimi dobře, ostatní kolegové ji mají očividně rádi.
Holčina (budeme ji třeba říkat Martina) mne nyní zaučuje a tak společně s ní sedím na recepci. Vždy, když ostatní kolegové něco potřebují, je to samé Martinko, zlaticko, když sedím na recepci sama, všichni se ptají kde je Martinka a nezajímá je třeba, kdo jsem já (snažím se s nimi komunikovat přátelsky abych se seznámila, ale přijde mi, že mne vůbec neberou a nemají zájem).
Mám strašný strach, ze mne proste nezačnou brát a nebudou mne mít rádi, už jen kvůli tomu, ze kvůli mne jejich Martinka odchází.
Nastoupila jsem na pozici s tím, že mi vedoucí řekla, ze budou Martinu propouštět pro neschopnost a laxní přístup k práci. Z rozhovoru s ni jsem zjistila, ze měla v plánu odejít až v červenci, jenže ja nastoupila už nyní v lednu což tedy znamená, že očividně bude propuštěna dříve.
Martina na podobné pozici již předtím pracovala, takže nějakou praxi již při nástupu sem měla, jenže já jsem sem nastoupila jako čerstvá absolventka bez praxe a připadá mi vše nyní složité a musím se vše učit od nuly, samozřejmě teď chybuji třeba jen při zadávání faktur do systému a připadám si neschopná spíše já. :roll:
Věřím však, že se snad vše naučím a bude to pak v pohodě, ale to vycházení s ostatními z kanceláře bude asi složitější, hlavně jsem si teď během týdne i všimla, ze si Martina s ostatními vždy něco tajně špitá o jejím odchodu a “nové kolegyni” (tedy o mně) a mam z toho takový nepříjemný pocit … :(
Myslíte, ze se tohle zlepší? Máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji předem všem za rady a své příspěvky k me diskuzi. :srdce:

Podle me staci delat dobre svou praci a vykaslat se na to, co si kdo mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
5.1.22 22:57

Neřešte to. Ona tam taky zažila svůj první den, taky byly doby, kdy ty lidi neznala. A tudíž kdy se k ní chovali odměřeně. Tenhle typ vztahu se prostě vyvine časem. Přece jste neočekávala, že vás budou brát stejně jako někoho, kdo tam rok pracuje?

A pokud je propuštěna pro neschopnost, tak těžko přišla o práci kvůli vám. Může si za to sama. Být vámi, tak si dělám své, učím se (za měsíc už vám to složité připadat nebude) a přestanu za každým rozhovorem kolegů, který nemám možnost slyšet, hledat to, že mě pomlouvají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
5.1.22 23:18
@DeeDee.518 píše:
Neřešte to. Ona tam taky zažila svůj první den, taky byly doby, kdy ty lidi neznala. A tudíž kdy se k ní chovali odměřeně. Tenhle typ vztahu se prostě vyvine časem. Přece jste neočekávala, že vás budou brát stejně jako někoho, kdo tam rok pracuje?A pokud je propuštěna pro neschopnost, tak těžko přišla o práci kvůli vám. Může si za to sama. Být vámi, tak si dělám své, učím se (za měsíc už vám to složité připadat nebude) a přestanu za každým rozhovorem kolegů, který nemám možnost slyšet, hledat to, že mě pomlouvají…

Navíc oni se k tobě možná nechovají odměřeně. Prostě tě ignorují, berou tě jako zácvik - já, kdybych šla za naší asistentkou a vedle ní seděla holčina na zaučení, tak bych jí také řekla tak „dobrý den“ a zbytek bych řešila s „Martinkou“ a brala bych, že zácvik poslouchá a učí se. Vůbec by mě nenapadlo, že by si to zácvik mohl brát osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat