Nová práce - nervozita, nejistota

Anonymní
19.7.14 11:25

Nová práce - nervozita, nejistota

Dobrý den, omlouvám se za anonym, ale chodí sem spousta známých.
Získala jsem svoje vysněné místo. Je to místo v novinách, nikdy dřív jsem krom externího přispívání nic podobného nedělala.
Problém je v tom, že mám práci na dobu neurčitou, ale která mě absolutně nebaví, ale je to jistota. Teď jdu do něčeho, co je pro mě úplně neznámé. Už týden nespím, nejím. Přeci jen, když má člověk hypotéku a rodinu je to vše složitější.
Chtěla jsem si jenom postěžovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
19.7.14 11:34

Nějak nechápu. Jdeš do novýho nebo skrz „jistotu“ ne? Ad jistota. I když máš na neurčito, tak jediná jistota je to, že v případě vyhazovu ti daj párměsíční odstupný. No, ani to jistota vlastně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7349
19.7.14 12:04

Tak to já tě zase chápu. Když jsem nastupovala do současný práce, tak jsem z toho taky týden nespala. :D A zrovna nedávno jsem si na to vzpomněla, když k nám nastoupila nová kolegyně. Jak byly ty začátky hrozný. :lol:
Naštěstí jsem tohle musela absolvovat jenom dvakrát a doufám, že mě to ještě dlouho nečeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
19.7.14 12:57

Já tam byla deset let. To už je nějaký kus života:-)
@PetraJ Jak ses s tím srovnala? Toto je moje první změna zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
19.7.14 12:59
@juicee píše:

A jdeš teda do novin nebo ne? Já nepochopila, jestli chceš zůstat skrz tu „jistotu“ nebo skončíš??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
19.7.14 13:01

Ano, jdu do novin. Výpověd už je podepsaná, ale spíš mám strach z toho neznáma. Co když mi to nepůjde a tak. Ale to je asi strach u každého stejný. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
19.7.14 13:52

To je normální, že máš obavy. Je vidět, že jsi zodpovědná! Neboj, po pár týdnech to bude v pohodě!!! Jinak jistotu nemáš nikde a neni nic horšího (podle mé zkušenosti), než dělat někde, kde tě to nebaví. Když nemáš jinou nabídku, jasně člověk je rád za cokoli, ale pokud máš nabídku snů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7349
19.7.14 15:51
@juicee píše:

Tak srovnala jsem se s tím, co jinýho mi zbývalo. :lol: Spíš šlo o to, že jseš tam nová, všichni na tebe koukaj, furt se tě na něco ptaj, pak se ptáš ty, pořád někoho otravuješ, abys věděla, co máš dělat. Ale je to normální a brzo se do toho dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15070
19.7.14 22:02

Zakladatelce: Změna zaměstnání je vždycky stressová situace. Třeba tě uklidní, že je to známá a normální věc.

Najdi si něco, jak zvládat stress. Hlavně teda jez a snaž se spát. Aspoň zavři oči a lež.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.15 22:15

Mám velké dilema. Nastoupila jsem do nové práce jako prodavačka. Jsem tam zhruba měsíc a nyní jsem dostala nabídku dělat mistrovou v místní firmě. Pořád nevím, jak se rozhodnout. Jsem celkem introvert, a tak nevím, zda bych se na takovou pozici hodila a zvládla ji. Jsem spíš takový mírnější typ. Říkám si, jestli to není spíše práce pro tvrdší povahu. Ani přesně nevím, co je náplní práce takové mistrové. Budu ráda, pokud tu je nějaká mistrová a svou práci mi přiblíží. Jak byste se rozhodly vy? Raději anonymně, nerada bych aby se v současné práci vědělo, že mám možná zaječí úmysly.

• Citovat
  • Nahlásit
717
16.5.15 22:47

A mistrova myslis jako, že bys mela na starosti studenty? V jakem oboru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.15 05:29

Studenty ne, zaměstnance.

• Citovat
  • Nahlásit
3711
17.5.15 12:12

Pokud si přímo dostala nabídku, tak se zeptej ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.15 18:31

To jsem samozřejmě udělala ale ráda bych se tady dozvěděla, jak to chodí v praxi.

• Citovat
  • Nahlásit
7349
17.5.15 19:15

Tak v praxi to chodí většinou tak, že mistrem je člověk, kterej dřív dělal „u pásu“ (nevím, v jakým oboru by to bylo). Nedovedu si představit, že by mi někdo nabídnul práci mistrový a já šla šéfovat někomu, jehož práci jsem nikdy nedělala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat