Nová práce, ze které se necítím nejlépe

Anonymní
5.1.20 05:41

Nová práce ze které se necítím nejlépe

Ahoj holky, potřebuju znát Váš názor, od nového roku jsem změnila práci, ale pořád ve stejném oboru jako dosud, jen zaměstnavatel je jiný a upřímně, mám z ní depky, problémy se spánkem a to jsem tam byla všeho všudy jen 2×… Nemám z té práce dobrý pocit, přišel dokonce už po tom, co jsem na tu práci kývla… Začali mě totiž urgovat, že si musím v posledních dvou týdnech konce roku zajistit vstupní prohlídku, dali mi číslo s jakou společností mám jednat, ale že mi to musí zařídit v podstatě mezi svátky, že je mám donutit a nalehat na ně, k tomu všemu mi vyhrožovali že pokud to nebude tak si můžu hledat práci jinde, že pak nemají zájem. No nějak jsem to zvládla i když jsem musela jet 50km od města výkonu práce.
Další problém přišel, když mě začali přihlašovat na samé vstupní certifikační testy, které bych měla zvládnout v prvních týdnech nastupu, že se na to v práci bude intenzivně připravovat, jenže já už ty certifikáty mám, přece jen mám 3roky praxe v obdobném oboru, kde ty certifikáty byly třeba. Ptala jsem se tedy, co budu dělat když se budou učit a bylo mi sděleno že aspoň se rozkoukam jak to dělají straší kolegové a budu to umět, navrhovala jsem, že jestli neví co se mnou, tak klidně nastoupím až v polovině ledna, ale oni ne, že se nemám strachovat, že bude vše v pořádku, že mi práci najdou.
No a tak nadešel den D a já ve čtvrtek s nadšením nastoupila do práce, ze začátku rutina, představili jsme se, ukázali jak to tam funguje a kde co hlavně je, dostali jsme přístupy do pc a že se máme učit, jenže já už to přece mám… A tak šlo vidět, jak jim nehraju do harmonogramu, jelikož nevěděli co se mnou, hodinu jsem seděla na místě jak pecka a koukala kolem, pak mě dali na chvíli ke starší kolegyni, ale bylo cítit ze všech stran, že jim překážím… Pořád mě přesouvají, já se upřímně nudím, protože to vypadá že ani na mě nemají čas a když jsem se chtěla obrátit na mou nadřízenou, jestli něco nemá pro mě, abych se zabavila, tak se sama zaučovala… Ano chápu, že to je tím, že se nudím, tak asi proto mě to nebaví, ale to není všechno.
Jiný člověk mi v práci řekl, že mu překáží to že už vstupní certifikace dávno mám 8o moje nadřízena mi pořád musí něco komentovat, třeba to co jím na oběd… a to, když se snažím být nápomocna nebo proaktivní a ptát se starších kolegů je vnímáno spíše že je otravuju, v pátek odpoledne mě jedna dokonce sprdla, že to nemám dělat a ať jdu k někomu jinému…
Tohle je poprvé za mou 7letou pracovní zkušenost co se trápím takhle, mám depky, nemůžu normálně spát…
Pro klid duše jsem si rozeslala životopisy, ale nevím, zda mám raději skončit už teď a vrátit se zpátky na UP, kde jsem byla celý prosinec a doufat, že něco rychle seženu a nebo to zkusit pretrpet a doufat v lepší…
Anonimitu jistě chápete, netuším zda tady někdo z práce náhodu nekouká

Budu ráda za názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

928
5.1.20 06:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju znát Váš názor, od nového roku jsem změnila práci, ale pořád ve stejném oboru jako dosud, jen zaměstnavatel je jiný a upřímně, mám z ní depky, problémy se spánkem a to jsem tam byla všeho všudy jen 2×… Nemám z té práce dobrý pocit, přišel dokonce už po tom, co jsem na tu práci kývla… Začali mě totiž urgovat, že si musím v posledních dvou týdnech konce roku zajistit vstupní prohlídku, dali mi číslo s jakou společností mám jednat, ale že mi to musí zařídit v podstatě mezi svátky, že je mám donutit a nalehat na ně, k tomu všemu mi vyhrožovali že pokud to nebude tak si můžu hledat práci jinde, že pak nemají zájem. No nějak jsem to zvládla i když jsem musela jet 50km od města výkonu práce.
Další problém přišel, když mě začali přihlašovat na samé vstupní certifikační testy, které bych měla zvládnout v prvních týdnech nastupu, že se na to v práci bude intenzivně připravovat, jenže já už ty certifikáty mám, přece jen mám 3roky praxe v obdobném oboru, kde ty certifikáty byly třeba. Ptala jsem se tedy, co budu dělat když se budou učit a bylo mi sděleno že aspoň se rozkoukam jak to dělají straší kolegové a budu to umět, navrhovala jsem, že jestli neví co se mnou, tak klidně nastoupím až v polovině ledna, ale oni ne, že se nemám strachovat, že bude vše v pořádku, že mi práci najdou.
No a tak nadešel den D a já ve čtvrtek s nadšením nastoupila do práce, ze začátku rutina, představili jsme se, ukázali jak to tam funguje a kde co hlavně je, dostali jsme přístupy do pc a že se máme učit, jenže já už to přece mám… A tak šlo vidět, jak jim nehraju do harmonogramu, jelikož nevěděli co se mnou, hodinu jsem seděla na místě jak pecka a koukala kolem, pak mě dali na chvíli ke starší kolegyni, ale bylo cítit ze všech stran, že jim překážím… Pořád mě přesouvají, já se upřímně nudím, protože to vypadá že ani na mě nemají čas a když jsem se chtěla obrátit na mou nadřízenou, jestli něco nemá pro mě, abych se zabavila, tak se sama zaučovala… Ano chápu, že to je tím, že se nudím, tak asi proto mě to nebaví, ale to není všechno.
Jiný člověk mi v práci řekl, že mu překáží to že už vstupní certifikace dávno mám 8o moje nadřízena mi pořád musí něco komentovat, třeba to co jím na oběd… a to, když se snažím být nápomocna nebo proaktivní a ptát se starších kolegů je vnímáno spíše že je otravuju, v pátek odpoledne mě jedna dokonce sprdla, že to nemám dělat a ať jdu k někomu jinému…
Tohle je poprvé za mou 7letou pracovní zkušenost co se trápím takhle, mám depky, nemůžu normálně spát…
Pro klid duše jsem si rozeslala životopisy, ale nevím, zda mám raději skončit už teď a vrátit se zpátky na UP, kde jsem byla celý prosinec a doufat, že něco rychle seženu a nebo to zkusit pretrpet a doufat v lepší…
Anonimitu jistě chápete, netuším zda tady někdo z práce náhodu nekoukáBudu ráda za názory

Nehazej flintu do zita… Byly to jen 2 dny. Ja to mela tak stejne, cely 1.mesic, kdy me jako kolegyne zaucovala (sla na materskou), bylo to strasny… Pak odesla a ja konecne mohla plnohodnotne, sama pracovat a jsem tam ted 10let :palec: ale, zes rozeslala CV, to nevadi nicemu, mas 3 mesice zkusebku a kdyz se neco lepsiho namane, proc do toho nejit… Ale ted se netrap, mas na to 3 mesice. Vysvetli si to pro sebe, nejanci a vem to s klidem. Prace je a vem i to, ze ted se vsechno po Vanocich rozjizdi, lidi jsou pod tlakem a sami jsou nervozni a zpruzeny, ze se museli vratit do prace… Beru dle sebe :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
5.1.20 06:25

Možná jsi až moc aktivní. Tak se rozkoukavej a trochu trpělivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
5.1.20 06:26

Dala bych tomu šanci - ty první dva dny nového roku byly divné asi všude ;) a ber to tak, že za každý den, co tam sedíš, máš peníze :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1108
5.1.20 07:04

Takové„ochotne kolegy“ mám nejradši :roll: sami nějak začínali a byli na tom stejně, ptali se a nevěděli a ty jsi jim na obtiz :zed:
já měla práce zatím dvě, kde jsem byla několik let a každá, jazdicka začínala stejně.

První, kdy jsem byla mladá, neasertivní holka jsem si nechala s.rat na hlavu a ještě se jim omlouvala. V neděli mi vždycky bylo zle od žaludku, kolegyně mi dávala na jevo, že jí otravuje, když se na něco ptám, že tam jsem udělala chybu a že už bych to měla umet. Ostatní kolejové se chodili na mě dívat jak na, atrakci a smáli se mi, že jsem nejistá, atd. Jako fakt!!!
Vydržela jsem tam 5 let, práce mě nakonec bavila, ale kolegyně zůstala stejná, z kolegů se vyklubali nakonec fajn lidi. Odešla jsem kvuli ní, když mi neustále zatapela.

Další práce super, vše, kazdickou informací jsem si zapisovala, doma procitala (pracovala jsem sama úplně po 14 dnech, bylo to sakra těžké) těžký program v pc, zodpovědnost za peníze, věčně šéf za zadkem. Sem tam chyba byla, vedoucí nic moc, zvláštní člověk, ale taky jsem ji jasně dávala pod začátku najevo, že se mnou nebude jednat jak s malou holkou. Řekla jsem si svůj názor, chybu jsem uznala, nakonec ona úplně otočila. Kamarádky jsme Teda nebyly, ale vše ve vší slušnosti. Práce celkove mi šla líp s tímto přístupem, i když byla o dost těžší. Po půl roce mi nabídli vyšší post (neco jako pozice manazera), kde se ale jednalo i o služební cesty do zahraničí a to jsem odmítla) pak jsem odešla na MD.

Zkus vydržet, pak se tomu zasměje. Začátky v nové práci nesnáším úplně nejvíc, hlavně zkus nedávat najevo zoufalství, buď sebevědomá, asertivní. Lidi umí toho využít a být zlí, když cítí nejistotu z tvé strany. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
5.1.20 07:41

Vydržela bych tři měsíce a pak bych odešla. Mezitím bych si hledala jinou práci. Není to firma, kde je vysoká fluktuace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
5.1.20 07:55

Tak když máš v plánu zaškolování. A možná prostě nemají prostor se ti věnovat extra. Ale to jednání před nástupem teda dost podezřelé. Tak bych je asi dával poslala do p*****…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9839
5.1.20 07:57

A nemuze to byt tim, jak davas moc najevo, ze vsechno umis a vsechno znas?
To, ze sis mela vcas vyridit vstupni lekarskou prohlidku je bezne. Ze te prihlasuji na vstupni vzdelavani je taky bezne. Ze se mas rozkoukavat a sledovat, jak tam co funguje je taky bezne.
Myslim, ze problem je v tom, zes tam ani nastoupit nechtela a nechces tam byt :nevim: Proc jsi menila praci??? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
5.1.20 08:05

@Leviatan Co je podezreleho na dodrzovani zakona? Prohlidka musi byt pred nastupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
5.1.20 08:11

Ja byla taky „presvedcena“ o spatne volbe prace, v podstate asi 2 mesice, nez si to vse sedlo, firma i kolegove byli k nicemu, vse divne, zastarale, zauceni takrka nulove… ale sedlo si to ajsem rada :palec:

Ja teda nechapu to, ze cela tva firma se pul mesice v pracovni dobe na neco uci?? nikdo ten certifikat nema a firma nepracuje a uci se? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 08:17

@cecetka nevím jak se projevuje to, že sedím u starší kolegyně a ptám se ji, kde to najdu dávání na jevo, že něco umím, ona mě seřve, že teď se ji nemám ptát a přitom ostatní co nastupovali se mnou se pěkně učí… To tam mám sedět a nic nedělat a brát peníze jen za tohle? Jak k tomu přijdou ostatní :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 08:20

@Leviatan pochopila bych, kdyby mě přijali až někdy v půlce ledna či února, ale sehnat lékařskou prohlídku mezi svátky byl nadlidský výkon… Div mě a tu firmu neposlali do dupinky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 08:22

@Halamka tak nevím, sedět jen tak 8h na židli a čumět do zdi se mi zdá nepraktické, když se zeptám starší kolegyně, jen na to kde to našla, tak mě seřve že se nemám ptát…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 08:23

@Lotrinka tak logicky se učí ti nově příchozí, ti předchozí se to učili doma a že to bylo prej neefektivní tak to udělali prej takhle

• Nahlásit
  • Citovat
8608
5.1.20 08:25
@Anonymní píše:
@Leviatan pochopila bych, kdyby mě přijali až někdy v půlce ledna či února, ale sehnat lékařskou prohlídku mezi svátky byl nadlidský výkon… Div mě a tu firmu neposlali do dupinky

Hele zažila jsem vstupní prohlídku až ve zkusebce, ty výhrůžky nic moc. Jen bych tomu dala ještě šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama