Nová rodina a vysoké alimenty

Anonymní
13.2.21 09:58

Nová rodina a vysoké alimenty

Ahoj holky,

moc prosím o radu. Jsem dva a půl roku s partnerem, všechno nám klape. Partnera velmi miluji a on mě, plánujeme svatbu, bohužel ale nevím jak dál a co dělat.

Partner má dvě děti z předchozího vztahu, které bohužel přišly na svět za trošku nekalych okolností a také se nejednalo o manželství, ale to mi nepřísluší hodnotit a člověk to nezmění. Táta se skvělý a stará se. Plánujeme spolu založit rodinu, velmi se milujeme, partner ví, že bych chtěla dvě děti a mám už věk (30 let), proto jsme se dohodli na svatbě a že se začneme snažit, partner by také konečně chtěl dítě z lásky, tvrdí, že poprvé to tak sám cítí, že by chtěl sám od sebe, protože mě miluje a že tohle nikdy necítil.

No a teď k věci, proč píšu, jsem úplně zoufalá a zvažuji rozchod, ono jedna věc je chtít a druhá mít a živit. Partner je slušný pracovitý člověk vydělávající kolem 30 tis. měsíčně, platí výživné na děti 6 tis. měsíčně (jsou malé), ex platí ještě další částku měsíčně jako zbytek vyplácení z bytu, co jí již nemohl dát cash. Bývalá se vyhýbá práci jak to jde a teď si postavila hlavu, že chce 9 tis. měsíčně, což je na jejich věk i dle tabulek až až a nedokážu si představit, co bude chtít dál až porostou. Navíc peníze prokazatelně používá na něco úplně jiného a je to naprosto jasné, nebudu to ani komentovat, partner přispívá dost i mimo aloše, nechci nikoho špinit, ale prostě je tak trošku vyčůraná i co se týče dávek atd., navíc se nechala slyšet, že ho sedře z kůže, všude nás pomlouvá a od dětí vyzvídá, zda mám veliké břicho atd., prostě se neštítí ničeho.

Jsem nešťastná, protože protože mám chlapa kterého poprvé v životě opravdu miluju, ale nedokážu si představit, že bychom uživili rodinu a zda bych to na mateřské dala, přijde mi, že chlap už nemá šanci si založit rodinu z lásky a mám hrozný strach, že by na tom naše děti byly bity a první by se měly dobře a ex by mohla všechno.

Prosím, máte někdo s tímhle zkušenost? Máte někdo partnera se závazky, se kterým jste si založili rodinu? Jak jste to zvládli a jak vycházíte? Mám tolik otázek…

Moc prosím o komentáře, ale prosím v mezích slušnosti, nerada bych tu zase četla „chytré“ komentáře typu… věděla jsi do čeho jdeš a války mezi ex a next a co si jako ženský co mají chlapa ze sekáče myslí, atd. Tímto o to skutečně žádám, neznáte celý příběh a pro ženu je to dost bolestivé. Jsem z téhle situace zoufalá a není mi už tak do zpěvu, tak prosím trochu s citem…

L.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9027
13.2.21 10:04

A ty alimenty má danny soudně? Jako upřímně s takovým platem jsou 2 děti tak akorát na hraně. Tu ex bude vyplácet ještě jak dlouho? Jaký máte další náklady? To si asi buďte muset spočítat sami jestli na to máte když budeš na rodicaku. Ja bych do toho nešla ani náhodou.

Příspěvek upraven 13.02.21 v 10:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21201
13.2.21 10:05

Řekla jsi to správně, na to, aby si pořídil další děti musí prostě mít. Počítej s tím, že vaše společné děti na to vždycky doplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58045
13.2.21 10:07

6000 na jedno dítě a nebo 6000 na obě dohromady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 10:08
@JancaS84 píše:
A ty alimenty má danny soudně? Jako upřímně s takovým platem jsou 2 děti tak akorát na hraně. Tu ex bude vyplácet ještě jak dlouho? Jaký máte další náklady? To si asi buďte muset spočítat sami jestli na to máte když budeš na rodicaku. Ja bych do toho nešla ani náhodou.Příspěvek upraven 13.02.21 v 10:07

Platíme ještě hypotéku na byt, vyplácet jí bude ještě tak rok a půl, no a děti jsou na prvním stupni ZŠ, soudně to má dano a ona podala návrh na zvýšení.

• Citovat
  • Nahlásit
10912
13.2.21 10:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

moc prosím o radu. Jsem dva a půl roku s partnerem, všechno nám klape. Partnera velmi miluji a on mě, plánujeme svatbu, bohužel ale nevím jak dál a co dělat.

Partner má dvě děti z předchozího vztahu, které bohužel přišly na svět za trošku nekalych okolností a také se nejednalo o manželství, ale to mi nepřísluší hodnotit a člověk to nezmění. Táta se skvělý a stará se. Plánujeme spolu založit rodinu, velmi se milujeme, partner ví, že bych chtěla dvě děti a mám už věk (30 let), proto jsme se dohodli na svatbě a že se začneme snažit, partner by také konečně chtěl dítě z lásky, tvrdí, že poprvé to tak sám cítí, že by chtěl sám od sebe, protože mě miluje a že tohle nikdy necítil.

No a teď k věci, proč píšu, jsem úplně zoufalá a zvažuji rozchod, ono jedna věc je chtít a druhá mít a živit. Partner je slušný pracovitý člověk vydělávající kolem 30 tis. měsíčně, platí výživné na děti 6 tis. měsíčně (jsou malé), ex platí ještě další částku měsíčně jako zbytek vyplácení z bytu, co jí již nemohl dát cash. Bývalá se vyhýbá práci jak to jde a teď si postavila hlavu, že chce 9 tis. měsíčně, což je na jejich věk i dle tabulek až až a nedokážu si představit, co bude chtít dál až porostou. Navíc peníze prokazatelně používá na něco úplně jiného a je to naprosto jasné, nebudu to ani komentovat, partner přispívá dost i mimo aloše, nechci nikoho špinit, ale prostě je tak trošku vyčůraná i co se týče dávek atd., navíc se nechala slyšet, že ho sedře z kůže, všude nás pomlouvá a od dětí vyzvídá, zda mám veliké břicho atd., prostě se neštítí ničeho.

Jsem nešťastná, protože protože mám chlapa kterého poprvé v životě opravdu miluju, ale nedokážu si představit, že bychom uživili rodinu a zda bych to na mateřské dala, přijde mi, že chlap už nemá šanci si založit rodinu z lásky a mám hrozný strach, že by na tom naše děti byly bity a první by se měly dobře a ex by mohla všechno.

Prosím, máte někdo s tímhle zkušenost? Máte někdo partnera se závazky, se kterým jste si založili rodinu? Jak jste to zvládli a jak vycházíte? Mám tolik otázek…

Moc prosím o komentáře, ale prosím v mezích slušnosti, nerada bych tu zase četla „chytré“ komentáře typu…věděla jsi do čeho jdeš a války mezi ex a next a co si jako ženský co mají chlapa ze sekáče myslí, atd. Tímto o to skutečně žádám, neznáte celý příběh a pro ženu je to dost bolestivé. Jsem z téhle situace zoufalá a není mi už tak do zpěvu, tak prosím trochu s citem…

L.

Obě děti přišly na svět za „nekalých“ okolností? Ještě bych pochopila, že mu jednou lhala s antikoncepcí…Ale dvakrát, to už je blbost chlapa
A čekáš komentáře v mezích slušnosti, ale na matce dětí nenecháš nit suchou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 10:09
@Petra Z píše:
6000 na jedno dítě a nebo 6000 na obě dohromady?

Dohromady, na jedno, to bychom se mohli jít rovnou pást.

• Citovat
  • Nahlásit
7489
13.2.21 10:10

6 tisíc jsou vysoký alimenty? :roll: Je vidět, že sama děti nemáš a víš prd, na kolik děti vyjdou. A to, že bývalá chce devět tisíc, neznamená, že jí to soud schválí.
A jestli je na soc. dávkách, do toho tobě vůbec nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Luc-1

Muzu se zeptat kolik cisteho mu zbude?

• Citovat
  • Nahlásit
1235

Sice první děti neudělal z lásky, ale udělal je a ještě dvě. Může zažádat o snížení alimentů, jak často se s dětmi stýká? Ono rozhodnutí je na tobě, ale předchozí děti nevymažeš, pak také dědictví. Proč se oni rozešli, že mu chce dělat zle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 10:12
@ivašot. píše:
Obě děti přišly na svět za „nekalých“ okolností? Ještě bych pochopila, že mu jednou lhala s antikoncepcí…Ale dvakrát, to už je blbost chlapa
A čekáš komentáře v mezích slušnosti, ale na matce dětí nenecháš nit suchou :nevim:

Budete se divit, ale opravdu to takové okolnosti byly. Nechci tu rozepisovat takovéhle věci, přijde mi to docela osobní a nechci do toho zabredavat. Chtěla jsem řešit svůj problém. Matku bych mohla pohanit daleko víc s tím, co bohužel předvádí, ale nechci to dělat a nebudu, tady jde o můj problém a ne a o matku dětí;)

• Citovat
  • Nahlásit
8478

Uprimne, zadas o hodnoceni s citem, ale sama jsi vylila (byt slusnou formou) kybl splasek. Pokud si nekdo udela DVE deti bez lasky, neni to chudak, ale vul. Sest tisic na dve deti nejsou zadne vysoke alimenty a rozhodne ne natolik, aby se daly zneuzivat, pokud tedy ex nevymyslela zpusob, jak prejit na fotosyntezu a misto podnajmu nebydli v iglu.
Partner i ty byste meli spise premyslet, jak navysit spolecne prijmy a vytvorit rezervu, ze ktere budete dotovat tvuj pobyt na RD, protoze s jeho platem zivit ctyri deti, to je velka odvaha. Nehlede na to, ze vyplaci expartnerku a plati hypo. To opravdu neni situace, do ktere by si mohl dovolit zivit dalsi dve deti a manzelku na RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Luc-1

@PetraJ myslim ze 6000 na male deti je ok. Dohromady s druhou stranou je to 12 000 na jidlo, obleceni, potreby do skoly/ skolky.

• Citovat
  • Nahlásit
21201
13.2.21 10:13
@Anonymní píše:
Dohromady, na jedno, to bychom se mohli jít rovnou pást.

Jako tři tisíce za dítě, to jsi z laciného kraje, to si stoupni nohama na zem jestli ti to přijde moc. Jestli bere 30 tisíc a šest za alimenty je pro vás na hraně, tak si prostě nemůže udělat čtyři děti jestli nechcete žít jako socky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5207
13.2.21 10:13

„Nechci nikoho špinit, nepřísluší mi to chodnotit…“, a vnikne z toho jeden velkej kopec hnoje na jeho ex. :mrgreen: :mrgreen:

Alimenty neplatí nijak vysoké (upřímně jsou dost nízké), takového sis ho našla, takže pokud chceš děti zrovna s ním, musíš se smířit s tím, že Vaše případné společné děti budeš z velké části živit hlavně ty. :nevim:

Příspěvek upraven 13.02.21 v 10:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat