Nová zkušenost s úřadem práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 20:27
Nová zkušenost s úřadem práce

Ahoj maminky, ráda bych znala vaše nové zkušenosti, kdo se evidoval na úřadu práce. Rodičák mi končí o měsíc dříve, nejspíš se budu muset evidovat. Mám tedy přivýdělek na DPČ, který jsem měla ještě na rodičáku. Mám v plánu někam nastoupit až tak v září, tchýně jde do důchodu v říjnu, takže to bude fajn. Ale já teď prostě nevím a mám docela strach, abych nedostala úředníci, která mě bude posílat na různá místa, která nebudou třeba ani splňovat mé požadavky. Chtěla jsem se i zeptat na dotace pro zaměstnavatele. Co vím, tak před lety byla možnost stáhnout z pracáku tímto způsobem. Měním totiž obor, tak mám tak nějak z toho strach. Máte nové zkušenosti?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66917 příspěvků 16.06.19 20:34

Tak si roztáhni rodičák, pokud tedy už dítku nebudou 4 roky.

Fokulinka
Kecalka 191 příspěvků 16.06.19 20:38

Pokud budes vic nez dva roky na up, tak teprve si te muze vzit nekdo na dotace 8) bejval rok…a po novu chodis k jedne pani, ktera s tebou resi penize a davky a k druhe, ktera ti hleda misto ;) po pul roce te mohu zacit posilat na ruzne jakoby skoleni, vicemene to na co dostanou dotace takze trebas 14 dnu chodis od rana do odpoledne na skoleni a prendasky jak si najit praci atd. a to zda te budou hnedka nekam posilat a jak casto si te zvat, tak fakt zalezi na kontretni urednici nejaka te chce videt po mesici a nikam te neposila a nejaka po 14 dnech a posila pora dnekam :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 20:41
@Fokulinka píše:
Pokud budes vic nez dva roky na up, tak teprve si te muze vzit nekdo na dotace 8) bejval rok…a po novu chodis k jedne pani, ktera s tebou resi penize a davky a k druhe, ktera ti hleda misto ;) po pul roce te mohu zacit posilat na ruzne jakoby skoleni, vicemene to na co dostanou dotace takze trebas 14 dnu chodis od rana do odpoledne na skoleni a prendasky jak si najit praci atd. a to zda te budou hnedka nekam posilat a jak casto si te zvat, tak fakt zalezi na kontretni urednici nejaka te chce videt po mesici a nikam te neposila a nejaka po 14 dnech a posila pora dnekam :nevim:

Takže tam není nic jako třeba dotace pro zaměstnavatele pro matky po RD, nebo tak něco

Zumpa
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 16.06.19 20:51

Práce bylo, je a bude všude dost. Tedy pro ty, co pracovat chtějí.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8965 příspěvků 16.06.19 20:59

Zakladatelka - najdi si sama práci s nástupem od září a to dřív než půjdeš na úřad práce. Když jim tam oznámíš, že máš práci od září, tak tě ten jeden měsíc nebudou nikam posílat a otravovat.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 16.06.19 21:06

To zalezi na konkretnim urade a urednici, jak moc,,prudi"… Ja jsem tahle take jednou potrebovala jenom preklepat blbé obdobi asi dvou mesicu. Na jednom pracaku mi rekli, ze budu muset kazdy tyden chodit na nejake spolecne schuzky nezamestnanych, nebo co a jeste individualne k urednici.. Tak jsem rekla, dik, nechci, to si budu radsi zdravotni platit sama. A sla jsem to jeste zkusit na pracak jinam. A tam, kdyz jsem rekla, ze se potrebuju jenom na par tydnu zasit, nez nastoupim do nove prace, tak urednice mavla rukou, rekla, az budu mit novou smlouvu, tak at ji akorat prijdu ukazat a odhlasit se. A cus. Takze zalezi na stesti.

Murka
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 17.06.19 10:51
@Maminanamatersky píše:
To zalezi na konkretnim urade a urednici, jak moc,,prudi"… Ja jsem tahle take jednou potrebovala jenom preklepat blbé obdobi asi dvou mesicu. Na jednom pracaku mi rekli, ze budu muset kazdy tyden chodit na nejake spolecne schuzky nezamestnanych, nebo co a jeste individualne k urednici.. Tak jsem rekla, dik, nechci, to si budu radsi zdravotni platit sama. A sla jsem to jeste zkusit na pracak jinam. A tam, kdyz jsem rekla, ze se potrebuju jenom na par tydnu zasit, nez nastoupim do nove prace, tak urednice mavla rukou, rekla, az budu mit novou smlouvu, tak at ji akorat prijdu ukazat a odhlasit se. A cus. Takze zalezi na stesti.

Můžu dotaz mimo? Ono je možné jít na pracák na jinou pobočku? Byla jsem na ÚP dvakrát kratce a už je to dlouho, ale bylo mi řečeno, že spadám podle bydliště pod tuhle pobočku a tuto pracovnici.

renduli
Závislačka 3315 příspěvků 17.06.19 17:39

@Murka V rámci svého kraje se lze zaevidovat kdekoliv. Mimo kraj už se musí podávat žádost.

Murka
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 18.06.19 07:29

@renduli děkuji, to jsem netušila

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 18.06.19 09:12
@Murka píše:
Můžu dotaz mimo? Ono je možné jít na pracák na jinou pobočku? Byla jsem na ÚP dvakrát kratce a už je to dlouho, ale bylo mi řečeno, že spadám podle bydliště pod tuhle pobočku a tuto pracovnici.

Jo, bylo to v jednom kraji.

Cidre
Kecalka 107 příspěvků 20.06.19 15:02
@Anonymní píše:
Takže tam není nic jako třeba dotace pro zaměstnavatele pro matky po RD, nebo tak něco

Dotace jsou placeny ze dvou základních toků. Z APZ (aktivní politika zaměstnanosti) a z ESF (Evropské sociální fondy). Obě skupiny mají různé projekty na různé cílové skupiny, které se průběžně mění a hlavně se mění výše příspěvku (dotace). Ty „cílovky“ jsou většinou mamky po MD/RD, věk 50+ a dlouhodobě nezaměstnaní. Záleží kolik lidí zrovna žádá a jak rychle se peníze vyberou. Zeptej se přímo na tvém ÚP.

Váš příspěvek
Reklama