Nové auto a povinné ručení

Anonymní
4.7.20 06:41

Nové auto a povinné ruceni.

Čau holky chlap koupil nové auto a tvrdí mi že můžu jezdit se zelenou kartou (povinné ručení) které založil u prodejce auta což se mi nezdá myslela jsem si že to je hlavně na tu převozní značku neorientuje se prosím někdo z vás v tom? Zelená karta má platnost do 30.8 :lol: jsem člověk co chce mít vše ok než vyjede :D tak se omlouvám jestli muj dotaz někoho pohoršil :) :nevim: a děkuji za odpovědi a za rady :lol: hezky den :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

768
4.7.20 07:05

Je to možné.

Tak si pro klid duše zkontroluj existenci pojištění u České kanceláře pojistitelů:

https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4430
4.7.20 07:09

My jsme ji měli nejdřív na VIN a pak jsme nahlásili SPZ s přišla nová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 07:13

@JancaS84 no on to chce přítel od někoho jiného mě jde o to jestli se může s vozidlem jezdit nez bude karta jiná když je tam ten vin kód a ne Spz? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.7.20 07:18

@reincarnate na kartě je pouze vin kód to asi takhle nezjistim bohužel :(

• Nahlásit
  • Citovat
4430
4.7.20 07:25
@Anonymní píše:
@JancaS84 no on to chce přítel od někoho jiného mě jde o to jestli se může s vozidlem jezdit nez bude karta jiná když je tam ten vin kód a ne Spz? :lol:

Jasně, že může k tomu to je. Velkej technicak k tomu a tradá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
4.7.20 07:33
@Anonymní píše:
na kartě je pouze vin kód to asi takhle nezjistim bohužel :(

jestli neznáš SPZ, tak malý techničák, nebo se běž podívat do garáže ;)

ale s tím vin kódem by to mělo jít taky, jak tady psali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8148
4.7.20 08:07
@Anonymní píše:
@JancaS84 no on to chce přítel od někoho jiného mě jde o to jestli se může s vozidlem jezdit nez bude karta jiná když je tam ten vin kód a ne Spz? :lol:

To vis, ze to jde s vin kodem.
V tydnu dojde pro znacky, rovnou tam nahlasi novou spz a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112

Na vin se běžně povinné sjednává, ale musíte do 14 dní ohlásit na pojišťovně novou SPZ a číslo VTP, jinak vás nenajdou přes čkp a nebudete dohledatelní ani u policie. Ale teda jestli máte jen převozní zelenou značku, tak na té jen tak jezdit nemůžeš, je určená pouze k cestě k registraci vozidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8148
@Flay píše:
Na vin se běžně povinné sjednává, ale musíte do 14 dní ohlásit na pojišťovně novou SPZ a číslo VTP, jinak vás nenajdou přes čkp a nebudete dohledatelní ani u policie. Ale teda jestli máte jen převozní zelenou značku, tak na té jen tak jezdit nemůžeš, je určená pouze k cestě k registraci vozidla.

To neni pravda. Muzes jezdit, ale jen jeden clovek v aute.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 08:11

Podivej se na zelenou kartu.Tam je napsano, ze pokud nemas registracni znacku. Napise se vin nebo cislo podvozku. A registracni znacku jestli to chapu dobre jeste nemate.Tu dostanes az auto prihlasis na dopravaku. Popravde nevim uz jak dlouho se muze jezdit na te papirove prevozove znacce. Ale priteli jiste rekli do kdy to mate prihlasit na dopravaku.Ja tam sla asi za 3dny.Ale soused kupoval nove auto ve stejnou dobu a jezdil na ni dele

• Nahlásit
  • Citovat
112
4.7.20 08:15
@TopSecret píše:

pleteš se, je to celkem častý omyl, ale opravdu to tak není. Může jet i více osob, ale opravdu je určena jen na cestu k registraci. Přece u prodejce nenecháš celou rodinu a nepojedeš sama auto přihlásit :)

„Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla. Na tabulce je vyznačena platnost registrační značky, která je stanovena na 10 dnů od jejího vydání.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
4.7.20 08:15
@TopSecret píše:

Ne, @Flay má pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
4.7.20 08:22
@Anonymní píše: Čau holky chlap koupil nové auto a tvrdí mi že můžu jezdit se zelenou kartou (povinné ručení) které založil u prodejce auta což se mi nezdá myslela jsem si že to je hlavně na tu převozní značku neorientuje se prosím někdo z vás v tom? Zelená karta má platnost do 30.8 :lol: jsem člověk co chce mít vše ok než vyjede :D tak se omlouvám jestli muj dotaz někoho pohoršil :) :nevim: a děkuji za odpovědi a za rady :lol: hezky den :mrgreen:

Já si nechala auto přepsat na SPZ rovnou v autosalonu. K tomu jsem dostala zelenou kartu na měsíc a mezitím si zařídila povinné podle svých představ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 08:23

@Flay ma pravdu. Otevrele jsem googl a je to tak :mrgreen: preci uz je to nakadoba co jsme nove auto koupili

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama