Nové auto na leasing, nebo starší (v dobrém stavu) a zaplatit

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1023
26.8.21 10:46
@Anonymní píše:
U nového se filtry a olej nemění? Brzdovky, to záleží. Nebo jako fakt si myslíte, že koupíte nové auto a nedáte do nej 10 let ani korunu? A pozor. S novým na leasing se často musí do autorizáku, kde vám třeba za olej nauctuji dost tisíc za práci. A mnohdy ani nevypustí všechen starý, částice zůstanou na dně a pak se prokarbují s novým. K prdu, co? Samozřejmě muže koupit auto po výměně rozvodu a vyjde to nastejno. :-)

Ano do autorizovaného servisu se musí a má to svou logiku
Auto je v záruce
Tak nechceš ať ti tam lije olej nějaký strejda od vedle ne?

Olej a filtry se samozřejmě mění
Ale o tom není diskuse

Slečna ojetinu za 100.000 nechce
Tak si ho nechejte vy
A je to

Naštěstí slečna o této diskusi nic neví, zakladatel ji snad nechá žít její dospělý život
A všichni se budou mít dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
26.8.21 10:49

Hyundai i30 v kombíku rozhodně za 350 000Kč nekoupí. Možná střední výbavu, ale ne plnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
26.8.21 10:50
@Janli píše:
Ale my se nebavíme o pozemku, to je naprosto v pořádku. My se bavíme o naprosto zbytečné koupi auta, protože chce slečna machrovat… A proč by měla počítat s tím, že nebude sama? Jakože si vezme leasing, co sotva utáhne a bude vyhlížet nápadníka, co jí ho bude pomáhat splácet? 8o

Když si chce někdo v České republice koupit nové auto tak musí hned chtít machrovat?

Nikde nepíšu, ze hned bude vyhlížet napadníka aby ji to zatáhl. Ale nebude sama
A to jak říká finanční gramotnost
Dosti snižuje životní náklady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
26.8.21 10:52

@elinka90 no doufám, ze jste si ho taky na machrování nekoupila

Držme se raději všichni nohama na zemi
A ojetiny z bazaru za 100.000

A budeme všichni spokojeni
Hlavně zakladatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
26.8.21 10:54
@sarah1618 píše:
@elinka90 no doufám, ze jste si ho taky na machrování nekoupila

Držme se raději všichni nohama na zemi
A ojetiny z bazaru za 100.000

A budeme všichni spokojeni
Hlavně zakladatel

Já mám starší verzi, nepotřebuji nové auto z továrny. Kupuje si ho kolegyně, tak vím kolik za něj dávala i se slevou. Ne já si auto koupila kvůli bezpečnosti, jelikož v něm vozím dceru a denně v něm najezdím min. 60 km tak i z toho důvodu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
26.8.21 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj všem,moje kamarádka má dilema, pracuje sotva rok, vydělá si 23 tisíc měsíčně, platí nájem, pračku má u rodičů, kam vozí prádlo, auto má docela dobrý, ale rozhodla se, že chce nové - chce si koupit auto za 350 000, ale samozřejmě tolik peněz nemá a chce ho celé na leasing. Říkal jsem ji, že když na to nemá, ať si koupí něco z nasetrenych, má asi 100k a za to už pořídí pěkné - ale ona potřebuje nutně úplně nové, s plné výbavě a dělat paradu… jenže ji to bude brzo bolet na výdajích a já vím, ze bude nešťastná…
Když jsem se ji zeptal, proč si třeba nekoupí pracku, tak řekla, ze to je zbytečné, že to bude nosit k rodičům.
Je to její věc, ale nechci pak koukat, jak bude pak zase nešťastná..

je to její věc a negativní zkušeností si musí projít sama, to jí nikdo nevysvětlí. Osobně bych spíš s kamarádkou zavedla řeč o nějakém kompromisu. Všichni víme, a to snad už i ve 23 letech, že kupovat zcela nový vůz je finanční nesmysl. V okamžiku kdy t auto vyjede z dílny a ty podepíšeš smlouvu má hodnotu o 20 % nižší a to člověk ještě ani nevyjel. Co se s ní takhle pobavit o tom, ať jde zlatou střední cestou, ať si koupí relativně „nové“, 2-3 roky ojeté auto. Má pořád punc novosti, ale už je o nějakých 35 % levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
26.8.21 11:08
@Anonymní píše:
U nového se filtry a olej nemění? Brzdovky, to záleží. Nebo jako fakt si myslíte, že koupíte nové auto a nedáte do nej 10 let ani korunu? A pozor. S novým na leasing se často musí do autorizáku, kde vám třeba za olej nauctuji dost tisíc za práci. A mnohdy ani nevypustí všechen starý, částice zůstanou na dně a pak se prokarbují s novým. K prdu, co? Samozřejmě muže koupit auto po výměně rozvodu a vyjde to nastejno. :-)

Tak neviem aky leasing planuje ta tvoja kamoska, ale u nas je vsetka udrzba, poistenia a opravy v cene :nevim:
A cenovo to tiez casto nevychadza tak zle, s momentalnym 12 rocnym autom ktore uz parkrat vypadlo z provozu v najhorsej chvili sme na 10kc/km, s uplne novym na leasing budeme na 14.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
26.8.21 11:13
@Anonymní píše:
Jenže je rozdíl namlít si hubu a zadluzit se jak blázen… a pak jít plakat za kamarády, ze nemá

I od toho jsou přátelé - aby vyslechli. Svůj názor jsi ji řekl, jak se svým životem naloží je už jen a jen na ní samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2876
26.8.21 11:21
@Anonymní píše:

No, my si třeba poridili nový Jeep Cherokee a tam jsme dostali v ceně veškery servis na 5 let zdarma, takže platíme jen pohonne hmoty a dálniční známku, jinak nic a žádné starosti navíc, o vše se starají v servise za nás.. A po 5 letech uvidíme, co a jak dál..
Jinak nechápu, proč řešíš, kde kamarádka pere?!? Třeba jsou její rodiče rádi, že tam tak pravidelně přijede, než se to vypere, tak si povykladaji, třeba mají i sušičku, tak si to hned ususi, prezehli a jede domů.. Ja kdyz byla bezdetna, tak mi stačilo vyprat vše jednou za 2-3 týdny, s malými dětmi, zvířátky a partnerem jede pračka denně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1514
26.8.21 11:48

100K na auto nrni zas tolik, nakonec do toho.muzr nasypat 1× tolik..nevim jak hospodari, sle kdyz chce nove, tak at jde do leasingu.. jeji vec.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.21 12:05

No takhle: naše pravidelné měsíční výdaje jsou asi 1/3 našich příjmů (zbytek do spoření) a stejně jsem raději do nedávna jezdila ve staré vyklepané herce a auto jsme kupovali cash. Cokoliv se může posrat (pracovní neschopnost, jiné neplánované výdaje atp.) a pak to může sakra bolet. V mládí jsem měla podobnou povahu a splácela fakt dlouho a sakra to bolí (klasická práce+noční brigády, víkendové směny a vše vydělané jen odevzdávat za předchozí vlastní blbost). Jsem teď možná až moc opatrná, ale ponaučení to bylo veliký. V životě už zbytečnou a rozhazovačnou půjčku nechci :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10128
26.8.21 14:55
@neznamnick píše:
Mám s tímhle celkem zkušenosti. Řeknu vám to takhle.

Nové auto vás stojí 400 000 tisíc. 5 let nic neřešíte, cca od 8-10 roku začnou opravy v řádu řekněme 10 000 Kč/rok. Takže za 15 let služby máte náklady 400 000 + řekněme 70 000 = 470 000 Kč.

Ojeté, řekněme 10-16 let staré auto (například Fabia I/II) v DOBRÉM motorovém (!!) stavu, pořídíte za 60 - 100 000 Kč. Pokud je auto v dobrém motorovém stavu (což lze snadno ověřit s mechanikem), pak v zásadě řešíte jen „kraviny“ - rezavějící blatníky, brzdové destičky/kotouče, nefunkční stahovačka oken - tedy podobné věci jako u nového auta, ale s tím, že u tohoto ojetého auta je řešíte už první rok, protože je staré.

Takže za 15 let služby u vás to je řekněme 80 000 + 150 000 Kč = 230 000 Kč.

Jinak řečeno, pokud je auto v dobrém motorovém stavu, VŽDYCKY se vyplatí koupit ojetinu, VŽDYCKY VŽDYCKY VŽDYCKY.

No ty ceny co píšeš jsou trochu mimo. Za 60 tis máš totální vraky s nájezdem 300tis. Nějaký použitelný ve slušným stavu jsou přes 100 minimálně, spíš 150-200tis. Ano, ojetý auta šli šíleně s cenou nahoru.

Ale i tak s tebou můžu souhlasit, že čistě finančně, se to nejspíš vyplatí, ale třeba ten komfort apod. je úplně někde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
26.8.21 15:31
@Cenarius píše:
No ty ceny co píšeš jsou trochu mimo. Za 60 tis máš totální vraky s nájezdem 300tis. Nějaký použitelný ve slušným stavu jsou přes 100 minimálně, spíš 150-200tis. Ano, ojetý auta šli šíleně s cenou nahoru.Ale i tak s tebou můžu souhlasit, že čistě finančně, se to nejspíš vyplatí, ale třeba ten komfort apod. je úplně někde jinde.

Těžko říct, jestli u nového auta za 400.000 - což je dnes základně vybavená fabie nebo slušně vybavené pidiauto - je větší komfort, než u ojetého auta třeba za 250-300 tis… Za tu cenu se dá sehnat auto o třídu nebo dvě výš ve slušném stavu a se slušnou výbavou a komfort, jízdní vlastnosti atd. budou jinde než u nového pidiauta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat