Nové mobilní sítě 5G - škodlivé a nebezpečné?

1740
15.12.19 15:03

Nové mobilní sítě 5G - škodlivé a nebezpečné?

Nedávno jsem narazila na to, že se ve světě i u nás postupně zavádí mobilní sítě další generace (tzv. 5G). A dočetla jsem se, že lidé sepisují petice a i různě ve světě se proti tomu prostuje, protože už jde o větší změny oproti současným sítím (např. vysílače v zastavěných oblastech budou každých 100 m na lampách, semaforech apod., dále zvýšení povolených limitů na výkony zařízení apod.) a někteří odborníci upozorňují na to, že je to škodlivé - pro děti, dospělé i pro přírodu (hmyz a další).

Tady je k tomu např. petice:
https://www.petice.com/…_technologie

V českých médiích se o těchto nových sítích 5G a jejich potenciální nebezpečnosti v podstatě skoro nepíše.

Zaujalo mě také to, že některé státy už nyní (tzn. ohledně součaných sítí a ne nových 5G) vydaly nařízení o nahrazení wifi kabelovým spojením ve školách nebo o zákazu bezdrátových technologií ve školkách a jeslích.

Chtěla bych se zeptat, jestli jste o sítích 5G slyšeli, četli a jaký na to máte názor. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1740
15.12.19 15:05

Tady je k tomu např. ještě podrobnější popis
https://static1.squarespace.com/…%C3%ADru.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6725
15.12.19 15:31

Jo, píše se o tom na aeronetu a podobných stránkách. Tak to určitě bude pravda. 😆

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
15.12.19 15:47

Ano, je to pravda. Existuji studie, podle kterych maji tyto milimetrove vlny velice skodlivy vliv na hnyz a na bakterie. Ty budou odolne vuci antibiotikum. Uz ted dostavame zareni jako hrom, 5G jsou jeste horsi. Nemluvi se o tom, protoze kdyby se 5G nezacalo zavadet, pak by nekdo prisel o hodne penez. Tyhle, s prominutim, kre*eny nezajima dopad na lidstvo, dulezity je jejich aktualni zisk. Muzeme se rozhodne tesit na zvyseni vyskytu rakoviny. Obavam se, ze petice nejspis nic nezmohou. 5G je zavedeno v Korei, pokud se nepletu a dale se instaluji vysilace v severni Americe. Uvidime, jake dopady to bude mit tam ale asi i pro Evropu uz bude pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
15.12.19 16:09

To je tak dementní, až to ani jako trolling nejde použít. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
15.12.19 16:19

@Cenarius Tak už jsem poznala ženskou která odmítala mikrovlnku protože rozkmitá atomy v jídle a ono je potom kvůli tomu teplé. Že radši všechno ohřívá na sporáku, protože tam se se atomy nehýbou. Bylo mi tenkrát patnáct a i tak jsem se neubránila plácnout si dlaní o čelo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
15.12.19 16:22

Ano, slysela, je to velmi znepokojujici. Napriklad Brussel 5G zakazal, prave kvuli zdravotnim ucinkum.
Podobne je to i se smartmeter

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
15.12.19 16:55

@Fíková @Cenarius Věřím, že hodně lidí tomu nevěří a berou to jako nějaký hoax. Ale ty citace ve výše zmiňovaném pdf vypadají docela věrohodně, náhodně jsem se podívala na impact faktor jednoho citovaného časopisu a byl relativně vysoký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8523
15.12.19 17:43

@pet p cca pred 20 lety se hodne psalo o tom, ze mobilni telefony zpusobuji rakovinu mozku a ze kdyz uz clovek musi mit mobilni telefon, tak by mel mit takovy ten rozeviraci, aby ta rozevrena cast telefonu pri pouzivani stinila antenu. Mamka mi podle techto rad tehdy porizovala prvni telefon. No… rozeviraci mobily jsou uz davno v propadlisti dejin, mobil ma mnohem vic lidi, nez tehdy a nejake masove umirani na rakovinu mozku se nekona. Takze tak :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
15.12.19 18:09

@Hoa Mai To, že se o něčem před 20 lety polemizovalo a to se nepotvrdilo, pro mě není argument, že 5G sítě jsou zcela bezpečné a neškodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
15.12.19 18:10

@Hoa Mai co to placas? Napriklad v Anglii se pocet lidi s nadorem mozku od roku 1995 do roku 2015 zdvojnasobil, to ti prijde malo?

https://edition.cnn.com/…y/index.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
15.12.19 19:05

@Jana525 Jenomže když si to přečtěte pořádně (ne jen titulek) tak se dočtete že v žádné studií se vliv telefonů na rozvoj rakoviny mozku neprokázal a že pravděpodobně bude mít větší vliv celková horší životospráva a lepší diagnostika nádorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7345
15.12.19 20:01

@pet p Myslim, ze kolem nas je tolik elektronickeho smogu, ze tohle uz je uplne fuk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
15.12.19 20:31

@Premek_Orac Elektrosmogu je všude sice hodně, ale vypadá to, že sítě 5G jsou naprosto jiná liga, aspoň podle toho, co jsem četla (větší výkony, počty vysílačů, satelity).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8523
15.12.19 22:17
@Jana525 píše:
@Hoa Mai co to placas? Napriklad v Anglii se pocet lidi s nadorem mozku od roku 1995 do roku 2015 zdvojnasobil, to ti prijde malo?https://edition.cnn.com/…y/index.html

Ano. Prijde mi to hodne, hodne malo vzhledem k tomu, kolikanasobne se zvysil pocet mobilnich telefonu a doba, kterou stravime jejich pouzuvanim. Stejne tak stoupa pocet infarktu, rakovin tlusteho streva, prsu a dalsich, deti s PAS, ADHD a dys- poruchami, pocet dopravnich nehod atd atd. Asi tezko bychom hledali neco, cehoz vyskyt nestoupa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat